Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hány évesen vettétek meg...

Krómgyűrű kérdése:

Hány évesen vettétek meg (vagy építettek) az első házatokat? Hány évet kellett dolgozni érte? Önerőből vettétek vagy kellett hitel hozzá?

Figyelt kérdés

Még fiatal vagyok (23 éves) és érdekelne, hogy másnak hány éves korára sikerült odáig eljutnia, hogy saját házat vett.


Hány éves korra "illik" egy embernek, hogy saját háza legyen?


Hány éves korig nem "ciki" a szülőknél élni?



2022. júl. 14. 16:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Addig még megértem a sztorit, hogy házban szeretnél egyszer lakni, de mi ez a végén, hogy ház vagy szülőknél élés? Lakásba nem is költöznél? Inkább várnál, hogy összegyűljön az 50-100 milliód egy házra és otthon laknál minél tovább, minthogy beköltözz előbb egy 20-30 milliós lakásba, még mielőtt házat vennél? A legtöbben nem a szülőktől mennek egyből házba lakni, hanem előtte még lakásban is laknak egy ideig.
2022. júl. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Tavaly vettünk, ketten 28 évesen.

4 év önerő gyűjtés (+ 2 ltp), és hitel segítségével.


Ez nekünk egy kezdő lakás. Hosszú távon nagyobbat szeretnénk, de gyerekvállalás előtt nem akartunk nagy hitelt felvenni, így lentebb adtunk átmenetileg az igényeinkből.

2022. júl. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem tervezek lakásban élni. :)

50-100 millió?!

Atyaég! :D Lennék vagy 50 éves, mire összegyűlne annyi pénz.

Itt Borsodban egész jó házakat lehet kifogni 10-20 millióért.

Tudom, hogy milyen környék, meg hogy mindenkinek megvan a véleménye a keleti részről, de én itt nőttem fel, ideköt rengeteg dolog, barátok, családi földek.


Ráadásul a keresetem is jobban kimagaslik, mint Budapesten.

2022. júl. 14. 18:02
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

25/26 évesek vagyunk, most készülünk házat venni. 2-3 éve dolgozunk és fogunk hitelt felvenni. Ezt úgy tudtuk elérni, hogy leadtunk az elhelyezkedési igényünkből, illetve nagyon jó szakmánk van és fegyelmezetten spórolunk. Nem a kelet-magyarországi vidéki megyeszékhelyen veszünk, ahol eredetileg elképzeltük, hanem ennek a vonzáskörzetében levő kisvárosban keresünk, ahol fele, vagy harmadannyiba kerülnek a házak.


Eleinte nagyon elkeseredett voltam, hogy nem az "álomházat" fogjuk birtokba venni, mert azok elérhetetlen áron vannak és építkezésben gondolkozni sem mertünk, de valaki kimondta nekem a varázsmondatot: "Az első ház ugródeszka. Nem olyan lesz, aminek elképzelted. Ott fogsz lakni 5-10 évig, utána majd váltasz egy jobbra, ha megerősödtök. Fogd fel játéknak. Lényeg, hogy mindig fektesd be valamibe a kis spórolt pénzed, hogy ne inflálódjon, és meglátod, hogy egy napon majd ezeket ki tudod váltani álmaid otthonára." Most így fogjuk fel, és elégedettek vagyunk.

2022. júl. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

En 29 eves voltam. Kimentem kulfoldre es 2 ev munka utan vettem itt(kulfoldon) egy hazat hitelre. Itt nem kell nagy onero hozza, tehat nem kellett sokat sporolni.

A hitel 30 ev futamidovel van, de elotorlesztek es igy hamarabb ki fogom fizetni. Fele annyi a torlesztom mint amennyiert ma egy ilyen hazat lehet berelni!

A legtobb ismerosom 30 eves kora korul vesz hazat, valaki kicsit hamarabb, valaki kesobb, de az sem ritka hogy 40 eves korara lesz valakinek sajat haza. Van itt kint egy magyar ismerosom aki 40 elmult mire hazat vett, addig egy vagyont koltott alberletre.


Aki 25 eves kora elott vesz hazat az ugy csinalja hogy gazdag ferfihoz megy hozza es az o penzebol veszik a hazat. Van olyan ismerosom akinek ugy lett haza hogy gyakorlatilag a ferje orokolt egy hazat es azt ujitottak fel kozosen, a csaj apja adott bele egy kis penzt meg dolgozott naluk. A csajnak nem lett volna penze hazra es hitelt sem kapott volna a titkarnoi allassal.

A testvere pedig mikor ferjhezment akkor a lagzis penzbol amit a ferj gazdag rokonai adtak, abbol ujitottak fel a ferje nagymamajanak a hazat es ott laknak. Nem tudom papiron az ovek e a haz.


Aki viszont sajat erobol es hitelbol vesz hazat az inkabb kozel a 30hoz vagy 30 utan jut el odaig hogy van olyan munkaja ami jobban fizet, van sporolt penze es kap hitelt. Ugyan ez vonatkozik a parokra is ha egyik fel sem jott gazdag csaladbol.

2022. júl. 15. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32 évesen és hitellel.
2022. júl. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne aggodj nekem vannak ismeroseim akik 50 evesen is alberletbe laknak. Az szerintem gaz amugy
2022. júl. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22/26 évesek vagyunk, szerdán fogjuk megvenni a házunkat 16 millióért. Az önerő 2/3-át mi raktuk össze ketten, a maradékhoz sajnos szülői segítségre volt szükségünk. Meg ugye a hitel. Nem nagy ház egy kisebb városban, de több mint egy éve nézegettük, és borzalmas a kínálat ennyiért. Úgyhogy erre gyorsan lecsaptunk, mert a többihez képest főnyeremény.
2022. júl. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
40%
25/27 évesek vagyunk. Jövő februárban kezdjük el építtetni a házunkat. Nem okoz gondot. Bar mélységen leadtunk az igényekből. Ez van ha nem akarsz soha gyereket.
2022. júl. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos esélytelen a közeljövőben. 25 vagyok, 4 éve dolgozok albérlet mellett, de nagy spórolással összejött 4 millió. Nekem ezt nehéz volt összeszedni, de jelenleg egy minigarzont sem tudnék megvenni ennyiből és hitelt sem kapnék. Szörnyű egy helyzet ez.
2022. aug. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!