Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Aki eddig otthon lakott annak...

Aki eddig otthon lakott annak megérheti most elköltözni a szülőktől, ha együtt túllépik a rezsicsökkentett keretet?

Figyelt kérdés

Ugye ha elköltözik akkor nem a szülőknél kell a piaci, 8szoros áron kifűteni a szobáját, hanem a támogatott, rezsicsökkentett keretből sokkal olcsóbb élnie.

Jó a logika, vagy nem így van?



2022. júl. 29. 11:08
A kérdező szavazást indított:
Jó a logika, gondoltam már rá.
Jó a logika, de erre még nem gondoltam.
Rossz logika, nem így működik.
3 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
De ha valakinek tényleg ekkora gond, hogy túllépi a rezsicsökkentett keretet (szerintem valóban sokaknak), akkor az honnan szed most hipp-hopp úgy minimum 35 milliót, hogy vegyen egy saját lakást?
2022. júl. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jogos a kérdés, következő szituáció: jól kereső 20as éveiben lévő fiatalok, akik eddig kivártak az elköltözéssel, van megtakarított pénzük hitelképesek is, de eddig olcsóbb volt otthon lakni. Most hirtelen olcsóbb ha elköltöznek.
2022. júl. 29. 11:18
 3/10 anonim ***** válasza:
18%

Igazából itt is kicsit rosszul kalkulál a kormány. Eleve a gyerekekre jár plusz köbméter gáz, tehát ilyen oldalról rosszul kombinálsz.

Viszont kérdéses, hogy itt meg van-e határozva életkor? Mert a szülő gyereke mindig is az marad. Most akkor miért tennének különbséget egy külön szobában lakó 14 év alatti és már 20-as éveit taposó "gyerek" közt?

2022. júl. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3 szinte biztos vagyok benne hogy 18 feletti gyerekre nem jár. Ha jól tudom adókedvezmény is csak akkor jár 18 feletti gyerekre, hamég egyetemista, és az is csak egy bizonyos korig
2022. júl. 29. 11:35
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
# Ja, hát ez az, hogy ha a felnőtt gyerek otthon lakik, akkor neki mondják, hogy fiam nálad nem fűtünk, mert rád nem vonatkozik a kedvezmény? Ez kicsit fura hozáállás. Vagyis azt is figyelembe kellett volna venni, hogy hány eltartott lakik a lakásban,házban. Aki meg dolgozik az járuljon hozzá a kasszához.
2022. júl. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A fűtésen annyira nem szembetűnő hogy 2 vagy 4 személy él az otthonban.Bár nyilván nem mindegy hogy mennyire egy idősíkon mozog az életük.Mert ha egységesen vannak otthon és egységesen távol jobban tudnak spórolni a fűtésen, mintha össze vissza lennének otthon és egész nap fűteni kéne.

Az áram felhasználása nyilván több,de ezt sem mondanám olyan mértékűnek hogy érdemes lenne feladni ezt az életvitelt.

Igazából ha logikusan közelítjük meg a dolgokat, akkor gazdaságosabban él 4 ember egy fedél alatt, mintha a 4 ember 2 lakásban lakna mondjuk 2-2 felosztásban.Még a jelenlegi helyzetben is ezt gondolom.Minden háztartásnak van alapfenntartási költsége.És akkor nem volt még szó a közös dolgokról, mint pl. az étel.Valószínű gazdaságosabb ha nem külön háztartásban fő meg az az étel, ami korábban egybe.De biztosan sok hasonló példát lehetne felhozni.És ha mondjuk nem a pénzt vesszük alapul, hanem az energiafelhasználást, akkor is az a nyerőbb, ha egy kis lyukba sok embert nyomorítasz be.

De nyilván ha adott a lehetőség a kényelem irányába, akkor miért ne?! Így jobban eloszlik az energia felhasználása és nem kell piaci árat fizetni.És önállósodik a gyerek.De ez mellett sokkal több lesz a teendője is egyedül az otthonában.Több lesz a kiadása is mint korábban.

És a végére írom a csattanót...ami miatt nem támogatom ezt az ötletet!

Ugyanis semmi garancia nincs arra hogy a kormány ne törölje el a rezsicsökkentést! Sőt, láthatóan kifejezetten abba az irányba tartunk.Míg a választások előtt nagyon erősen és határozottan állították hogy nem nyúlnak a rezsicsökkentéshez, addig a háborúban nem lett béke, minden csak romlott,és eljutottunk odáig hogy hozzá kellett nyúlni a rezsicsökkentéshez.Nem nehéz megjósolni hogy eltelik még pár hónap így,és ha nem lesz béke, tovább romlik a helyzet, akkor a kormány nem fogja tudni fenntartani a rezsicsökkentést,és teljes egészében elfogják törölni.Ez Orbán mai nyilatkozatában is csak megerősítést nyer: "Októberben dől el, hogy Európa belesodródik-e a háborús gazdaságba, addig a kormány a rezsicsökkentést meg tudja védeni." Tehát itt már konkrétan arról van szó, hogy konkrét feltétekhez van szabva a rezsicsökkentés fenntarthatósága,és megvannak számlálva a napjai.Így ha nem lesz béke nagyon hamar, akkor szinte biztosra vehető hogy pár hónap múlva Magyarországon nem lesz rezsicsökkentés és mindenki a piaci árat fogja fizetni! Ilyen szemmel viszont ráfizetés az ötleted, mert akkor 2 háztartás fogyasztását fizeti egy család sokszorosan!

2022. júl. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Teljesen mindegy, hogy hány ember lakik egy házban, a fűtés ugyanannyiba fog kerülni.
2022. júl. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7. Attól függ milyen fűtés van. Ha konvektoros és még 1 szobában már nem 8-ason ég a kályha(=konvektor), hanem csak őrlángon egész télen, mert nem lakik benne senki az elég nagy megtakarítás.


Egyébként nem csak házról lehet szó, hanem nagy lakásról is. Én 85 nm-es, tégla, konvektoros fűtésű lakásban nőttem fel és a szüleim és a kisebb tesóm még mindig ott laknak. Biztos vagyok benne, hogy átlépnénk a havi fogyasztási keretet, ha még én is otthon laknék, de most nézték a téli fogyasztást és hárman még nagyjából pont nem lépik túl.

2022. júl. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az alapkamat novelesevel várhatóan egyre nőnek majd a hitelkamatok. Aki eddig nem vett fel hitelt az lehet, hogy később csak jóval kisebb összeget engedhet meg magának.
2022. júl. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#8: ha a nappaliban maxon megy egy konvektor az sem igen lesz olcsóbb, mintha rendes hőmérsékletre lenne fűtve az egész lakásban.

Csak első esetben egyik szobában 40 fok van a konvektor felől, a másik végén már csak 18, a "fűtetlen" 10 fokos szobákban meg vígan csapódhat ko a pára és rügyezhetnekna falak a penésztől

2022. júl. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!