Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes most ingatlant venni,...

Érdemes most ingatlant venni, vagy várjak pár hónapot?

Figyelt kérdés

A tulajdonomba került egy nagy vidéki családi ház, amit értékesítek, már megvan a vevő, le is foglalózták, illetve adásvételi is van, szóval tuti elkelt. Egy 3 szintes családi házról van szó (pince, alsórész, és tetőtér), ami egy 1000 négyzetméteres telken van. Minden levonással kb. 55 millió forint marad a zsebemben. Ingatlanos jutalék, adó, tehermentesítés, ezek amik lejönnek. Nekem ez a ház és telek túl nagy, ezért került eladásra.

A kérdésem két dolog miatt is fontos. A vételárat euróban kapom, így jó lenne tudni, hogy az elkövetkezendő időben előreláthatólag hogyan alakul az árfolyam. A másik pedig hogy a lakás árak jelenleg az egekben vannak, főleg itt Győr megyében a határ mellet egy 50 négyzetméteres panelért is képesek elkérni 30 millió forintot.

Hát én igazából úgy gondoltam, hogy ez az 55M Forint elég lesz 2 lakás megvételére, saját részre egy normálisan felszerelt viszonylag új építésű lakást szeretnék, illetve egy olcsóbb, régebbi (akár lepukkantabb panelt) kiadásra.

Az építkezés nem jöhet jelenleg szóba. A szüleim 1.5 éve építtettek generál kivitelezővel, mindennel együtt 60 millióra jöttek ki, most 20 millióval drágább lenne ugyan az az ingatlan, kerttel, mindennel együtt. Új építésű lakás jelenleg szintén ilyen 40-50 millió körül mozog, amihez még egy nyomorult kertkapcsolat sincs, ráadásul befejezetlenül, így rengeteget kéne költeni még a burkolásra, konyhabútorra, konyhai gépekre, eszközökre, szaniterekre, festésre, úgyhogy ezt a lehetőséget is elvetettem. Mit gondoltok, mi lenne az optimális döntés? Várjak, vagy ha találok egy jó vételt, akkor legalább egy sajátot vegyek? Persze senki nem jövőbe látó, de jó lenne tudni, hogy tényleg hogy alakul az árfolyam, és az ingatlan árak a közeljövőben. Vélemény?



2022. aug. 14. 23:06
1 2
 1/11 Japán Gulyás ***** válasza:
Nyár a költözési időszak és ezzel együtt a fő eladási/vételi időszak is. Télen szinte csak azok az ingatlanok vannak a piacon amik reménytelenül eladhatatlanok és már évek óta hirdetik őket.
2022. aug. 15. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom mennyit keresel és mekkora hitel az amit kényelmesen be tudsz vállalni úgy hogy nem is nagyon érzed meg, de vegyél minél előbb két lakást, igen. Egy olyat lakni, amilyet szeretnél és egy "legolcsóbb, de mégis normálisat" kiadásra. Lehet, hogy ezek nem fognak kijönni 55 millióból, ezért mondtam a hitelt, ha még 5-10 milliót kényelmesen be tudsz vállalni. Úgy tudom egy panel is Győrben már 30 millió körül van. Egy újabb építésű tégla pedig gondolom akkor még drágább. Persze kiadásra vehetsz egy garzont is, az biztos olcsóbb, mint egy másfél szobás.
2022. aug. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Vegyél egy kisebb újabbat jó helyen. Ennyiből sajnos csak egy normális jön ki Győrben.
2022. aug. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Az elkövetkező fűtési időszak az energia számlák miatt nyilván nagyobb felfordulást fog okozni az ingatlan piacon. A nagyobb alapterületűek egy részétől feltehetően szabadulni akarnak majd, a kisebbekre viszont nő a kereslet. Az árakat ez módosítani fogja.
2022. aug. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem tudsz venni 2 lakóingatlant Győr megyében, de mindenfélét nézz, lakást, házat és nyaralót is!

Én elkölteném a pénzt még most nyáron.

Illetve ha van szükséged költőpénzre, természetesen azt a mennyiséget ne költsd el ingatlanra!:)

2022. aug. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bocsi de ahol 2 kijönne Győr megyében ennyiből az vagy lepukkant vagy világ végén van vagy mindkettő..
2022. aug. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
KP-ra vennék, bár ami még szóba jöhet, 6 éve rakok lakástakarékot, arra kapnék kedvező hitelt, és 30 százalék állami támogatást. De még mindig inkább az érdekelne, hogy előreláthatólag hogyan alakul az EUR árfolyam, és a lakásárak a következő félévben.
2022. aug. 15. 19:11
 8/11 anonim ***** válasza:

Van már 10%-os kamat is az államkincstárban. Ha beraksz oda 55 milliót, akkor 1 év múlva lenne abból már 60,5 millió. De persze a lakás árak is mehetnek fel közben, csak azt mondom ha várni akarsz akkor nem kell az 55 milliódon ülni, hanem azt is tudod valahol kamatoztatni.


Gondolom 1 db lakástakarékod van, amin 6 év alatt olyan 1,5 millió gyűlhetett össze, kérdés ennyi mellé maximum mennyi lakástakarékos hitelt kapnál most? Azt tudod? Annak mennyi lenne a törlesztője?

2022. aug. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7: Ez a 30% tudtommal 3 éve megszűnt. Milyen lehetőség az, amiről beszélsz?


6: Annak, aki csak egy alkalommal lapoz fel egyetlen hirdetési oldalt, biztos... Én eddig mindig tudtam 1 eladott lakóingatlan árából 2 jót venni úgy, hogy a maradék pénz a felújításon kívül még 3 évi megélhetésemet is fedezte. Igaz, hogy 0-24-ben ezzel foglalkozom és nem másnak dolgozom, egy eladás és keresés 2 évbe is telhet.

2022. aug. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9. Megszüntették a 30 százalékot, de akinek már azelőtt volt lakástakarékja vagy fundamentája, azoknak ugyanúgy jár továbbra is a 30%. Magyarul aki már azelőtt szerződött, mielőtt beszüntették volna, azoknak még jár, hiába csak később nyúlnak hozzá. Akik a megszüntetés után szerződtek, azoknak nem fog már járni.
2022. aug. 20. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!