Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan működik a lakásvásárlás...

Hogyan működik a lakásvásárlás hitelből?

Figyelt kérdés

Nyilván kell X összeg önerő, de ha nincs semmilyen ingatlan fedezetem, akkor lehet kérni, hogy az az imgatlan legyen, amit megakarok vásárolni?


Ha nem, akkor hogy vesz lakást az, akinek csak pénzbeli önerő lenne a hitelhez?



2022. aug. 18. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Persze, az lesz a fedezet amire felveszed a hitelt.
2022. aug. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Kezdjük ott, hogy alapból már lakásártól függetlenül érdemes a bankoktól bekérni ajánlatokat ahol főleg a fizetésedtől függően kijön, hogy hány évre mekkora hitelt, milyen törlesztővel tudsz felvenni. Ez az egyben ajánlat is a banktól ami X ideig érvényes.


Ez azért jó, mert kötelezettségekkel nem jár, viszont lesz egy számod, hogy mennyi az annyi, milyen kereteken belül tudsz lakást nézni.


Ingatlan fedezet pedig alapvetően a megvásárolandó lakás lesz. Tulajdoni lapon széljegyzetre kerül, hogy jelzálog van az ingatlanon az adott bank javára.

2022. aug. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szuper!


Szóval akkor “csak” önerő kell, igaz? (Nyilván az sem kevés)


Aztán kezdhetek gondolkodni a lakásvásárlásban?

2022. aug. 18. 15:48
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Hát nehéz erre azt mondani, hogy "csak".


Kezdjük ott, hogy az önerő 20-30%-ot el lehet felejteni, ha alacsony a hivatalos, bejelentett fizetésed.


A fizetésed 35-40%-a lehet a hitel havi törlesztője. Nyilván érdemes minél hosszabb időre fixálni a törlesztőt, ebből kijön, hogy mennyit tudsz felvenni. És érdemes biztosra menni és kicsit alá lőni.


Csak hát, az egészhez hozzájön az, hogy most minden is megy el, a hitel kamatok is.


Alig 1 éve vettem fel hitelt.


20 milliós lakás, vásárlás előtt bő fél évvel még talán-talán 11 milliót kaptam volna még 4% alatti kamattal. Később már nőttek a kamatok végül 9 milliót vettem fel, 4,3% kamatra. 10 évre fixálva.


Most már ugyanennek a hitelnek 9% kamatai vannak, bődületesen megdrágult, és alapból nem tudnék felvenni csak 6-7 milliót...

2022. aug. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%

Plusz önerő mellett kell egy vagon költséggel számolni:


Felújítás. Van amikor elkerülhetetlen, milliós költség. De akár csak a gépesítés is. Veszel mikrót, hűtőt, mosógépet, pár kisgépet már fél millió kiment.


Vagy illeték, igaz lehet részletre fizetni, de úgy is fájó összeg. Hasznosabban el tudtam volna költeni +1 millió pénzt.


Ügyvédi költségek, banki költségek, lakás biztosítás, csomó kezdő költség.

2022. aug. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
91%

Tavasszal vettem egy akkor kb. 25 milliós panelt vidéken (ma már inkább 30-ért adják ezeket). Egyéb költségek:

-1 millió illeték.

-200 ezer ügyvédi díj.

-A hitelnek kb. 100 ezer költsége.

-1 millió bútorokra. Azért csak ennyi, mert a bútorok kb. felét meg tudtam venni az előző tulajtól, akik 2 éve vették őket és még új állapotúak. Amúgy a mostani bútor árakat nézve simán lett volna 1,5 millió is, ha nem adják el nekem sok új állapotú bútorukat olcsóbban.

-400 ezer alap műszaki cikkekre (tűzhely, mosógép, hűtő, mikró, stb)

-350 ezer légkondira.

-200 ezerből redőnyök felrakása.

-300 ezerből bejárató ajtó és belső szoba ajtók cseréje.


És részlegesen inkább felújítottnak számító lakást vettem, tehát a burkolatokra, csempékre, fürdőszobára, wc-re, konyhára nem kellett költeni. Ezek lettek volna csak az igazán drága felújítási munkák.

2022. aug. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!