Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit csináljunk, ha már majdnem...

Mit csináljunk, ha már majdnem megvettem egy lakást, de közben most jött egy még jobb hirdetés?

Figyelt kérdés
Már meg van az időpont az ügyvédnél és a közjegyzőnél is ahhoz a lakáshoz, amit most meg akarok venni. Tetszik is, de most láttam éppen egy új hirdetést, ami még jobban tetszene, és passzolna. Mit csináljak szerintetek? Egyik lakásvásárlással sem járnék rosszul. Az egyik egy 38 nm-es nappali + 1 szobás lakás, 2008-ban épült, medencés lakóparkban, 32 millió forintért. A másik egy 34 négyzetméteres, 2006-ban épült lakóparkban, ugyanígy nappali + 1 szobás lakás 28 millió forintért. Mindkét lakás hasonló állapotú.

2022. aug. 19. 08:34
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
98%

Amíg nem adtál előleget,nincs semmi gond,csak mondod hogy meggondoltad magad.

Nyugi volt már így más is.

2022. aug. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
89%
Szólj nekik minél hamarabb, hogy elnézést, de másik van. Illetve nem is kell, csak más adatokat írjanak a szerződésre, tehát csak az eladót kell lemondanod - ha össze lehet szervezni az újjal.
2022. aug. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Még amúgy nem néztem meg a másikat, de a képek alapján hasonló állapotú. Amit eddig meg akartam venni, az egyébként a 38-négyzetméteres, nagyobb lakás. Inkább maradjak ennél szerintetek?
2022. aug. 19. 08:44
 4/34 anonim ***** válasza:
97%

Attól függ, én pl. már úgy kidöglöttem lelkileg a lakásnézésbe, meg közben az anyámmal való veszekedésbe, hogy egy idő után azt mondtam, hogy most már elég, pedig pont ez volt nekünk is, csak mi még jobban is jártunk volna értékben. Viszont távolságban, közlekedésben meg nem.

Aztán meg kb. minden lakásnál van egy még jobb valahol. Nézd meg gyorsan, aztán dönts, vagy dobj fel egy érmét.

2022. aug. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
96%
Nézd meg gyorsan a másikat és ha jobb azt vedd meg. Amiatt ne legyen lelkiismeret-furdalásod, ha már a célegyenesben lemondod az előzőt.
2022. aug. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
96%
Ameddig nincs hivatalos irat, addig azt csinálsz amit akarsz, az eladó is..
2022. aug. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Hivatalosan már tettem rá írásbeli árajánlatot, és az eladási dosszié is már a közjegyzőnél van.
2022. aug. 19. 09:08
 8/34 anonim ***** válasza:
83%
Árajánlat?Közjegyzőnek? Minek?
2022. aug. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
A vételi ajánlatra gondoltam, amit írásban az eladónak el kellet küldeni ajánlott levélként, hogy mennyiért venném meg a lakást. Az eladó pedig elfogadta az árajánlatomat. Egyébként ingatlanoson keresztül megy a vásárlás.
2022. aug. 19. 09:21
 10/34 anonim ***** válasza:
97%
Foglalót letetted már? Ha igen, akkor azt mindenképp bukod. Ha nem, akkor nem történik semmi.
2022. aug. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!