Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A kis, elmaradott, szegény...

A kis, elmaradott, szegény településeken miért nőnek azon házak ára is amiket évek óta nem tudnak eladni?

Figyelt kérdés
2022. aug. 19. 15:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
CSOK, infláció.
2022. aug. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Itt csokkal se szül senki. Infálció? De ha nem megy el tízért, aztán emel még kettőt rajta azt hiszik úgy kell? Nem értem. Magyar kivagyiság talán?? Ha a hüle szomszéd tizért kinálja akkor én tizenkettőért?!
2022. aug. 19. 15:57
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem sürgős neki eladni, szóval kivár. És ha egyszer nem annyi az értéke ma 10 milliónak, mint 5 éve, akkor nem annyi, márpedig ő annyit szeretne érte, szóval emel rajta. Mert ahogy mondtam, esélyesen nem sürgős a történet.
2022. aug. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Sokan hirdetni szeretik az ingatlanjukat és nem eladni...
2022. aug. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
Minden ház/lakásbannyit ér amennyit adnak érte. Hírdethetem én a vidéki hátamat 20 millióért ha csak nyolcat adnak érte. Próbálkozni lehet.
2022. aug. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

Neki annyit ér.

Aztán ha nem veszed meg most tízért, vagy tizenkettőért, akkor majd megveszi más jövőre, vagy két év múlva húszért, vagy huszonnégyért.

Ez van, így romlik a pénz.

Mellesleg mindig csak a tavalyi árhoz képest drága minden, a jövő évihez olcsó.

Ezt jobb, ha megtanulod.

2022. aug. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ózd mellett senki sem vesz ingyen sem, ezért nem értem.
2022. aug. 21. 13:57
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

ezek hirdetési árak, nem eladási árak.

Elég szomorú, hogy az eladási árakról nincs nyilvános statisztika.

Pedig a földhivatalnál és a NAV-nál ott csücsül az összes szerződés.

2022. nov. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit fordítva: azért nem tudja eladni, mert mindig felemeli az árát.

Ténylegesen ezeket a házakat nem árulják, valójában nem akarják eladni, mert akkor olyan áron kínálnák, amilyenen el is vinnék.


Ezt csak azért hirdetik, mert jól tesz a lelküknek, hogy nekik ilyen értékes ingatlanjuk van, csak mindenki más csóró, akinek nincs ennyi pénze. Így azt hitethetik el magukkal, hogy gazdagabbak másoknál.


Az is előfordul, hogy több tulajdonos van és az egyik arra játszik, hogy addig csak ő tudja használni az ingatlant amíg várják a túl magas ár miatt soha meg nem érkező vevőt, mert a többiek pl. más településen élnek.


Vagy az eszük tudja, hogy el kellene adni, de szívük mélyén valamilyen nosztalgia miatt ragaszkodnak hozzá, ezért félig tudat alatt túl drágára lövik be.


Olyan is akad, aki ezzel védi magát: ő kezdene új életet másutt, de ahhoz ELŐBB el kell adnia ezt. Persze valójában nem mer váltani, de így van egy vállalhatónak látszó ürügye a halogatásra.

2023. jan. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem nőnek igazából. Egyik faluban itt pl. 18M-ért hírdették, aztán havonta vitték lejjebb, mert nem vették. Végül 4hónap után eladták 11,5M-ért. Szóval lehet kínálni magas áron is -hátha bejön- de leginkább csak az elkelés ideje hosszabbodik meg. Szomszédos faluban meg szintén meghírdettek egy egész nagy házat 60M-ért,ezt sem vették. 38M-ért kelt el, de olyané lett akinek tartozott a tulaj. Szóval a házzal egyenlítette ki a tartozást. Egy másik példa: ez is faluban: egyik család átköltözött egy nagyobb házba két utcával arrébb amit 15M-ért vett kb. másfél éve még a covid alatt. A régi házat még a mai napig hírdetik 20M-ért, nem viszi senki...
2023. jan. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!