Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy panelház, ha karban van...

Egy panelház, ha karban van tartva mennyi az élettartama?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a panellakásokat 30-40 évre tervezték anno.

Ezt a korhatárt meg nagyon sok panel túllépte már.

Ha karban van tartva, esetleg le van szigetelve, akkor meddig bírja egy panellakás?



2022. aug. 20. 11:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
49%
Ez tényleg beteges hogy valaki állandóan erre kíváncsi. Én társas lakásban lakom de ez a panel élettartam nem is értem honnan jön én elég sok híradót nézek de még egyszer nem hallottam olyat hogy össze dőlt volna és milliók haltak volna meg vagy ilyesmi érdekes Ukrajnában háború van bomba találat is éri őket még is állnak szóval én ezt nem értem bár nem vagyok statikus csak látom amit látok a saját szemem csak nem csap be. Ha panel lakást szeretnél venni de ilyen félelmeid vannak akkor ne vegyél panelt ilyen egyszerű.
2022. aug. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

12!

Extrém esetben bármi lehet.

Láttam már olyan orosz/ukrán képet, hogy a külső "kéreg" leszakadt, ki látszott a hőszigetelés helye. De még ez sem veszélyezteti az állékonyságot.

2022. aug. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Kezdtem megnyugodni,erre ezzel a hírrel szembesültem.

[link]

2022. aug. 25. 10:52
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem panel!
2022. aug. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Az egyik ottlakó mondta, hogy panel.

Álítólag kimosta a víz az alapot, mert egy főnyomócső szivárgott.

2022. aug. 25. 11:47
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

"Az egyik ottlakó mondta, hogy panel."

Ezek a lakók szokták mondani, hogy "voltak kint a tanácstól"

Ez egy blokkos épület (vagy tégla vagy salak blokkos), a födém paneles (klasszik körüreges PK/PS).

2022. aug. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 NTBS ***** válasza:
96%
Több száz év.
2022. aug. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
87%
50 éves panelben lakom, de állítom, hogy kenterbe veri minőségben a legtöbb mai társasházat. De ez nem is csoda, akkoriban szakmunkások dolgoztak egy társasházon.
2022. nov. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 bzoli79 ***** válasza:
100%
Ha nem tévedek ez a legenda onnan ered hogy ezt mondták a minimum garantált élettartamnak,nem a maximumnak...ahogy ismerősök 6-8 éves újépítésű lakásait elnézem a mi lesajnált paneljeink (egyik 1968-as,másik 1974-es) mindet túl fogja élni.
2023. márc. 18. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!