Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kik, milyen háttérrel veszik...

Kik, milyen háttérrel veszik jellemzően a budapesti újépítésű lakásokat?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy tudják értékesíteni ezt a rengeteg, újépítésű ingatlant millios-masfelmillios nm áron. Nemrég vásároltam egy 32negyzetmeteres kis régi polgári garzont, több évnyi spórolás és átlagosnál jobb fizetés mellett. Ki tudja megvenni a 70-80milliós lakásokat, amihez az önerő magában 20 millió? Örökség, vagy gazdag emberek befektetésnek?
2022. szept. 4. 12:39
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Szulői támogatás, örökseg hitelek. Plusz persze csok...
2022. szept. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket jellemzően nem fiatalok veszik, inkább aki eladott már pár ingatlant.
2022. szept. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokat vesznek meg külföldiek. Kínaiak egész háztömböket vásárolnak fel. Nem vicc, nem pletyka.
2022. szept. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
90%
Ingatlanosok vásárolják fel, akik kiadják túristáknak és külföldieknek. Komplett ingatlanos banda van már, ami erre specializálódott. Sok esetben meg eleve külföldiek veszik meg. Mégis mit gondolsz, miért van az, hogy a dolgozó nép kikényszerül a városból az agglomerációba vagy még kijjebb?!
2022. szept. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
83%
Alkalmazottként ilyen vagy IT-ban tudsz elérni, vagy vezetői pozícióban, esetleg még más keresett szakmában (pl mérnök) multiban dolgozva és mindent feláldozva a gyűjtögetés oltárán.
2022. szept. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
90%
# A multik sem fizetnek annyit egy mérnöknek, hogy abból budapesti újépítésű lakást vegyél. 5éves tapasztalattal átlagban keres egy mérnök mondjuk nettó 400-500körül. A lakás meg ahány négyzetméter annyi millió, és lehet hogy keveset is mondtam ezzel. Mindenképp egy nagyobb önerő kell, vagy 10év gyüjtögetés, de egyre jellemzőbb inkább hogy az agglomerációban vesznek az emberek, Budapest meg szép lassan a külföldieké meg a túristáké lesz...
2022. szept. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
90%
#6 úgy értettem, hogy mérnöki pozícióban csak élettelen, mamahoteles gyűjtögetéssel lehet ezt elérni
2022. szept. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
84%

Nekem van egy haverom. A munkahelyen kisebb vezető beosztásban van, szerintem millió körül kereshet. A párja szintén relatív jól keres, nem kiemelkedően, de nem is minimálbér.


Egyetem elején kapott egy lakást, ott élnek, így nem kellett soha albérletre fizetnie. Legutóbb megkapta az apja 4-5 éves kocsiját, mert az vett újat.


De még ők is azon küzdöttek, hogy az önerő, minimális befizetés meglegyen a lakásra, ami amúgy most épül és biztos, hogy mocskosul magas hitelük lesz.


Annyi, hogy a mostani lakást ha kiadják, akkor már fedezik a hitel egy jelentős részét.

2022. szept. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Mérnök páros vagyunk, a fizetésének szerintem nem kimagaslóak, az alap jövedelmünk havi kb. 1,1 millió. Mi most vásároltunk agglomerációban egy ingatlant 70 millióért. A lakásunk árából, amit minimális önerővel magunk vásároltunk meg 5 éve, a hitelét gyorsan kipörgettük amikor már jobban kerestünk. 40 millióért ment el. Van egy 10 milliós babavárónk 15 millió önrészünk és még felveszünk 5 millió piaci hitelt. Azt is ki tudnánk fizetni, de akkor egy fillérünk sem maradna.

Megtehettük volna, hogy vegyünk egy újépítésű lakást ugyanilyen konstrukcióban, de mi a francért tennénk, ha ennyiért egy korrekt kis családi házat is vehetünk?

Azért nálunk az sokat dob a helyzeten, hogy egy lakás árát bele tudtuk forgatni...

Sok a külföldi befektető, akár cégek is, de nagyon sokan családi segítséggel is megtehetik.

2022. szept. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
20%
Bp-ről tudok nyilatkozni, lent nem tudom milyen árak vannak, de gondolom kb harmadennyi. Nagyiék meghalnak, kádárkocka telekárban elpasszol az építőipari vállalkozónak 400-500 millióért, az unokák kapnak 1-1 lukat a kaptárban mondjuk 70-80 misiért, én is így kaptam. De van olyan is, aki felkavarodott valahonnan a szántóföldről Szombathelyről vagy Ózdról, végigseggelte a programozóképzést és összepötyögte az önerőt valamelyik irodaházban a Váci úton. Mondjuk utána még nyögi a hitelt 20 évig, viszont lent max egy helyi panelodút kapott volna a világ végén az ottani örökségéből. Illetve még a babavárós-csokos-ingyendácsiás herék is vásárolgatnak errefelé.
2022. szept. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!