Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit tehet az ingatlanos, ha...

Mit tehet az ingatlanos, ha nem írom alá a megtekintési nyilatkozatot, mert nem szólt előre róla, ha otthagyom és eljövök?

Figyelt kérdés

Maga ez az eleve sumákolós hozzáállás nem tetszik, volt olyan, aki előre szólt erről, hogy lesz ilyen, akkor már nem húztuk egymás idejét és a telefonban el tudtam köszönni, hogy így mégsem szeretném megtekinteni az ingatlanját és elköszöntem tőle.


Mi lenne, ha ez azután történne, hogy már körbenéztünk? Tudom bunkóságnak hangzik, de én semmi ilyet nem vagyok hajlandó aláírni. Tudom, hogy ez a doksi mire való amúgy, hogy ne kerüljék meg őket, azt a célt szolgálja, de nem is terveztem megkerülni, csak ilyentől nem veszek semmit sem.



2022. szept. 14. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Mi a problémád a megtekintési nyilatkozattal? Laikusként kérdezem.


Ilyentől nem veszel semmit? Milyentől? Akinek igazolnia kell a munkáltatója részére, hogy melyik ingatlant hány érdeklődőnek mutatta meg?

2022. szept. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Semmit. Volt h én sem írtam alá, nekem se szólt előre. Minek írjak alá valamit, amiből semmi hasznom, csak önként vállalok vele egy korlátozást.
2022. szept. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
* vagy aki ha már munkát tesz bele, szeretné ő eladni és nem meghagyni ezt a tulajnak.
2022. szept. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%
Sok ingatlanos a megtekintések alapján kap bónuszt, ezért akarják aláíratni. velem is előfordult hogy nem írtam alá, nem tudtunk bejutni a lakásba mert rossz kulcsot hozott, de mondta hogy aláírhatnám a megtekintési nyilatkozatot, nekem az nem kerülne semmibe. Illetve akkor sem írtam alá, mikor építési telket néztünk volna meg, de egy másikhoz vitt, mert amit szerettem volna az már eladták. De ezt megmutatja mert ugyanolyan jó mint a másik.
2022. szept. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Semmilyen szerződést-papírt nem írunk alá, ha nem tudtuk otthon nyugodtan átnézni és nem szóltak róla előre!

Minden szerződésből-papírból nálunk is legyen egy példány és személyi igazolvány számot, útlevél számot nem adunk meg csak úgy!

2022. szept. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!