Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mitől DRÁGULTAK meg ilyen...

Mitől DRÁGULTAK meg ilyen nagy mértékben (30 és 50 millió forintoknak megfelelő hrivnyákra!) kárpátaljai átlagos 180-250 nm alapterületű családi házak? Kiváltképp most, hogy az eddigi állítólagos nyomor mellé még pluszban háború is dúl az országban.

Figyelt kérdés

Nem nagyvárosokról van szó az apróhirdetésekben - hanem kisebb városokról, településekről, mint például: Beregszász, Huszt, Nagyszőlős.


Átszámítva 30, 40, akár 50 millió forintokra jönnek ki ezek a házak!


Nem elírás! Ahol dollárban adják meg az árakat, azok is hasonló módon elképesztően drágák - kiváltképp az ottani átlagos és átlag alatti fizetésekhez képest. Hazánkhoz (és a két ország fizetéseihez) viszonyítva, drágább egy-egy ingatlan ott, mint nálunk, hiszen ott legfeljebb 50-70 eFt-nyi hrivnyákat keresnek legtöbben, mégis 40-50 milliónak megfelelő összeg egy ház ára, míg itt hiába 60-70 millió ugyanez, még ha nem is tehetősek közülünk sokan, de nem is ötvenezerből él a többség. És akkor az állítólagos nyomor mellé most ott a háború is.


Rossz oldalakat nézek? (Pedig többet végigböngésztem már.) Vannak ott a fenti alapterülettel rendelkező, helyiek számára megfizethetőbb családi házak is a kisvárosokban?



2022. okt. 20. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:

"Rossz oldalakat nézek?"

Melyik oldalakat nézed?

2022. okt. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Azt tudod, hogy az ország keleti oldalán háború dúl, és emiatt akinek van tartaléka, mind jönnek át a nyugati országrészbe? Ez egyértelműen felhajtja itt az árakat, a keleti részen pedig leveri az árat.
2022. okt. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11%
2: Ennek ellenére emelkedik. Ezért kérdezi.
2022. okt. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
#3 olvasd el mit írtam. A kérdező a nyugati részt kérdezi, ahová most tömegek érkeznek keletről, és ha van pénzük, vásárolnak. Lefelé a keleti részen mennek az árak, ahol háború van.
2022. okt. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

4: Ja, hogy UKRAJNA nyugati része? Úgy értettem, Magyarország keleti része.:))

És azt hittem, elhagyják Ukrajnát, akik már menekülnek.

Ezek szerint nem.


Különben Magyarországon 250 nm-es ház 5 generációs ház lenne, hogyhogy Ukrajnában az az átlag?

30-50 nm-en is laknak nálunk 4-6-an esetenként lakásban, ház esetén 90 nm fölé nem terveznek 4 fős család esetén, mi ez a luxus Ukrajnában?

2022. okt. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

#5 nem minden menekült hagyja el az országot. Ha figyelés a híreket, folyamatosan jelzik, hogy az ország nyugati fele pupon van.


Nem friss cikk, de pl:

[link]

2022. okt. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez frissebb cikk

[link]

2022. okt. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Köszi. Nem, nem figyeltem ezeket a híreket.
2022. okt. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Amiért ha Kelet-Magyarországon háború törne ki és tízezrek halnának meg, akkor aki nem akarja elhagyni az országot, de a háborútól messze akarna lenni, az Nyugat-Magyarországra költözne, ahol ez nagyon felhajtaná az árakat.
2022. okt. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!