Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panellakást érdemes vásárolni,...

Panellakást érdemes vásárolni, ha igen hányadik emeleten?

Figyelt kérdés

Laktam már több panellakásban, a legrosszabb tapasztalataim eddig a liftessel volt. Egész nap hallottam, hogy járkál, párhuzamosan laktam pont a lift mellett, és a szobámban a vitrines szekrény vitrin ablaka szó szerint rezgett tőle.


Most 5 emeletes záró szinti, szóval 5. emeleti lakásban gondolkozom vásárlás terén.


A kérdés az, hogy nyáron mennyivel melegebb, hogy zárószint?

Gyakori-e a beázás?

Lévén, hogy 5. emeleti, így megszűnik-e a felső szomszédok okozta kopogás vagy a beton ugyanúgy vezeti a hangot valamelyik szomszédtól?

Mekkorát érdemes vásárolni? Másfél vagy inkább a 2 vagy 2,5 szobás jobb 2 ember számára?


5-10 évre céloznám a vásárlást, nem örök életre.


Bármi tapasztalat, észrevétel a kérdésekre válaszolva vagy úgy a panellakásokra nagyon hálásan köszönök!



2022. nov. 12. 19:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én tizediken laktam. Be volt ázva mikor vettem. Szóltam a gondolnak, megoldották. Utána nem volt többet gond. A lift akkor volt hangos, mikor feljött a felső szintre. Összesen 3 lakás volt és alig voltak otthon a szomszédok. Így én szerettem ott lakni. Az viszont biztos, hogy klíma nélkül soha többet. Az kemény volt nyáron, de lentebb se lehet sokkal jobb, hacsak nincsenek nagy fák, ami árnyékolja. Zajos felső szomszéd az nagyon gáz lenne. Másnál volt szerencsém.
2022. nov. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, a klíma az szerintem is alap, de az már lassan mindenhol. Most idén egy nagyon pici garzonlakásban laktam albérletben, de minden nap kellett klímázni, egyszerűen ontotta a fal magából a meleget este is.
2022. nov. 12. 20:20
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. 12 évig laktam zárószinti lakásban (4. emelet, lift nincs), direkt azért is ilyet vettem, mert nem akartam felső szomszédot. Beázás egyetlen 1x volt, talán 2015-ben, mikor vmi iszonyú nagy jeges vihar vmi volt, de egy szobában volt kis pacni a plafonon, festéssel simán el volt intézve, biztosító fizette, semmi gond összességében (bár minden lakásomnál/házamnál ennyi bajom lenne/legyen :) ). Nyári meleg: nagy melegben meleg nyilván, vmennyit kell légkondizni, ez sztem egyéni (én nem szeretem a klímát, alig használtam). Szomszédot oldalról meg alulról lehet vmennyire hallani, bár nyilván ez is szomszédfüggő ...

(A lakás egyébként eladó :) nincs fent még hirdetés, 2 szoba, 9. ker., felújított.)

2022. nov. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Laktam 10. emeleten, nem ázott be soha.

Viszont ismerősöm lakott 4 emeletesben felső szinten. Ők rendszeresen áztak, penészedett a lakás.


Én inkább a téli hidegek miatt nem vennék felső szinten lakást.Szél, hideg...ilyenek miatt olyat érdemes venni ami minél több irányból közre van fogva másik lakásokkal.


Ha még egyszer panelben veszek lakást, akkor olyan 3-4. emeletben gondolkozok. Az még nincs annyira alacsonyan, viszont nincs is olyan magasan, ha rossz a lift, nehezemre essen felmenni gyalog.

2022. nov. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván fent melegebb, de ma már ki az aki nem rakat klímát panelban... Ne a liftaknával közös falú legyen, akkor csak egy jó ajtó kell és nem is lehet hallani a liftet. Nyilván, ha nincs feletted senki, akkor nem fogod hallani a fejed felett a zajokat.

Egyébként pedig csakis panelprogramos, egyedi mérős fűtéssel és minden ilyen technikai jellegű gond letudva.

Az, hogy mekkora, az már csak az igényeidtől (és a kerettől függ)

9. (legfelső emeleten lakom)

2022. nov. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, nagyon hasznosak!


Olyat olvastam más kérdések alatt, hogy a zárószint gyakran penészedik meg lehet hallani ventillátorokat?


Mitől penészedne ha nincs beázás?

Ventillátorok alatt mit érthettek?


Én is zárószintben gondolkozom, tudom, hogy a társasházi élet velejárója a szomszédok zajai, de ha nem kopogna végre valaki a lakásom fölött, az megér annyit, hogy felmásszak a legmagasabb emeletre :D

2022. nov. 12. 22:13
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Általában van gépi szellőztetés a fürdőben, konyhában. Fent van a ventilátor a tetőn. A fürdőben nálam hallani kicsit. De egyébként nem. Amikor elromlott, akkor volt hangos. De szóltam, kicserélték és kész.

Azt nem tudom miért penészedne jobban a zárószint. Ez valami urban legend lehet.


#5

2022. nov. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Még egy nagyon buta kérdés, ami hirtelen eszembe jutott.


Eső zaja, kopogóan hallható? Nyilván nem jégesőre gondolok, hanem általánosra, az hallatszódik fentről?

2022. nov. 12. 22:23
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
#8: Dehogy, szép is lenne, ha hallatszana
2022. nov. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A beázással az a "jó" hogy azt a ház köteles megcsinálni. A felső szomszéd viszont pokollá tudja tenni az életet és azzal senki nem fog kezdeni semmit.


Fent talán a levegő is jobban mozog. Én 2. emeleten lakom, de itt eléggé be tud szorulni a szmog az utcák közé, a kukaszag, meg minden szar.


Az viszont tény, hogy liftet nem nagyon kell használjak és már kellően magasan vagyok hogy az utca szinten jövő-menő népek se zavarjanak.

2022. nov. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!