Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A cigiszagot el tudtatokteljes...

A cigiszagot el tudtatokteljesen tuntetni felujitassal?

Figyelt kérdés

Talaltunk egy hazat, tok jo lenne, de baromira erzekenyek vagyunk a dohanyfustre. Tenyleg teljesen ki kellene szedni. Alapbol nem olyan durvan eros, de az egesz hazban lehet erezni.


Azokhoz szolna a kerdesem, akik hasonloan erzekenyek a szagokra. Teljesen kijott? Miket kellett hozza cserelni?


2022. nov. 14. 19:29
1 2
 1/13 nemaRendőrség ***** válasza:
92%

Sárkányfa imádja a cigifüstöt, nagyon szépen szagtalanít.

Konnektoros Ionizáló is kiszedi a levegőből a felszabaduló bűzt.

Illetve egy vakolás/festés kombó elengedhetetlen.


Ismerősöm láncdohányos volt, napi 2-3 dobozt szívott el a lakásában.

Miután elhunyt kb 3 hónappal jártam az ingatlanban, már alig lehetett érezni, pedig üresen állt

2022. nov. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Bútorokat kidobtuk, falakat lecsiszoltuk és kifestettük, parkettát szintúgy.

2022. nov. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Vakolatot leverni a falig, padlót felszedni.

Újravakolni, burkolni, festeni.

2022. nov. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Mekkora lenne az a felújítás?

Ami biztos: függönyöket, szőnyegeket, padlószőnyeget, faliszőnyeget ki kell dobni, illetve bármilyen kárpitozott bútort is, pl. fotelt, kárpitos széket, heverőt stb. De még jobb az összes bútort kidobni, bár ez nem derül ki a kérdésből, hogy egyáltalán vannak-e.

Ezen kívül felújítás terén a linóleumot, laminált padlót, parkettát is érdemes felszedni, kidobni. Falakat teljesen leverni, újravakolni, glettelni, festeni. Ha régi fa ablakok vannak, azokat is ki kell cserélni.

Érdemes lehet néhány fázisonként ózongenerátoros fertőtlenítést is csinálni.

2022. nov. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%

haha...semmit ne tégy, maradhat minden a helyén.


Bérelj, vagy kérj kölcsön egy nagyobb ózongenerátort...egy napig ózonozod a lakást, és

tiszta lesza a levegő. Persze szellőztetni kell, de az ózon csodát tesz. (az én szobámban biztos)


Ezt csinálják hajókon, buszokon, vonaton, szállodában.

2022. nov. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

#5: az ózongenerátor a baktériumok és gombák (penész) ellen jó.

De a beszívódott füsttel semmit nem tud tenni.

2022. nov. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálam konkrétan betonfalig le lett pucolva a lakás és átglettelve, festve, új padló meg új minden.
2022. nov. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy szobában padlószőnyeg volt, az kuka, ahol tapéta volt, az is kuka, a függönyöket alapból nem kértük a lakással és semmilyen bútort sem. Nagy szellőztetés, tisztasági festés és egyáltalán nem lehetett érezni, hogy bent cigiztek korábban.

Egy albérletben éltem előtte, ahol a kanapéból áradt a bűz, kárpittisztítás után is. A Sanytolnak van fertőtlenítő szagtalanítója, én nem tudom hány flakonnal rálocsoltam, de végül abból is kijött teljesen.

2022. nov. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Falig bonntani meg vakolatot leverni túlzás..


Vettem ki egyszer egy ilyen albérletet, mikor kivettem frissen volt szellőztetve de mikor mentem beköltözni és 1 hétig nem volt kinyitva semmi, olyan szag csapott meg, hogy majdnem elájultam. Azonnal tisztasági festést csináltam, latex beltéri festékkel, Ajtókereteket, ablakokat, félfákat mindent lemostam. Pontosabban mindent, ami mosható volt, a lambériát is átdörgöltem mindennel, amivel csak lehetett, parkettát waxoltam (ez lezárja).


Frissen mosott függönyöket tettem fel, szőnyegeket, és saját bútoraim mentek be, és a nappaliba bedugtam egy illatosítót (ambipur), 1-2 hét után senki nem mondta volna meg, hogy ott bárki is dohányzott.


9 évet éltem le ebben a lakásban. Mikor kiköltöztem végre saját lakásba, visszamentem az üres kéglibe, szintén 1 hete nem volt szellőztetve, azért mentem hogy visszaadjam a kulcsokat. Áradt a lambériából és a parkettából az én illatom, meg az ambipur :) Fura volt, de ez bizonyítja, hogy kellő türelemmel minden szagot meg lehet szüntetni.

2022. nov. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
#9 Jogos, nálam tapéta volt, az magába szív mindent is, a kátrány meg lerakódik mindenhol sajnos.
2022. nov. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!