Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért van az, hogy a legtöbb...

Miért van az, hogy a legtöbb eladó lakás, földszinti vagy legfelső emeleti?

Figyelt kérdés
2022. nov. 19. 17:03
 1/9 nemaRendőrség ***** válasza:
66%

Onnan menekülnek az emberek.

Hangos, jobban ki van téve az időjárásnak, és oda törnek be legkönnyebben

2022. nov. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Földszinten lakom és utálom. Zajos, büdös, bebámulnak. A legfelső emeletnek meg gyakran a szigetelése rossz: beázik, lehűl, felmelegszik.
2022. nov. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Földszinten folyton ablak alá vizelnek és betörnek.

Legfelső emelet nyáron rohadt meleg, télen meg meg lehet fagyni.

Ha nincs lift akkor sokat kell lépcsőzni.

2022. nov. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Én idén direkt legfelső emeleti lakást vettem 4 emeletes lift nélküli épületben. Huszonéves, sportoló, egészséges fiatal vagyok, szóval hagy ne nyavalyogjak már amiatt, hogy "lépcsőzni" kell. De megértem, hogy ez egy öreg, vagy kövér, vagy beteg embernek miért probléma.


Imádom ezt a lakást, mert nincs felső szomszéd és így nagyon csendes. Ez a legfőbb érv, hogy miért jó az, hogyha nem laknak feletted. Az hogy picit jobban kifulladsz 1 percig lépcsőzéskor azért engem bőven kompenzál, hogy utána egész nap csend van, amikor otthon vagyok. Ez nem tudom milyen érv, hogy "nyáron meleg van". Minden normális lakásban illene már lennie légkondinak, én is csináltattam. Nem értem, amikor valakinek van pénze 30 vagy 50 millió forintos lakásra, de nincs már egy 300 ezres légkondira? Nincs hideg télen. Pont hogy meleg van, mert a meleg levegő felfelé száll, tehát az alsó lakások is a felsőket fűtik, ez mellett a fűtéscsövek pont itt ebben a lakásban fordulnak meg a házban, tehát picit több cső van a lakásban, cserébe nem kell feltekerni a radiátort szinte soha. Egész évben havi fix 8 ezer ft fűtés+melegvíz díjért én pólóban vagy alsógatyában vagyok itthon egész télen.

2022. nov. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Mert ezeket a legnehezebb eladni, így sokáig vannak a piacon. Az okokat már megírták.
2022. dec. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Az, hogy a felső lakás meleg, az nagyon nem igaz.


Csak a mai modern építésű társasházban van meleg, ahol nagyon jó a szigetelés.

Nagyon sok hő távozik el a tetőn a régi, rossz szigetelésű társasházak esetén, plusz, ha nem panel, akkor a nettó élettér is sokkal kisebb bennük.


Tévedés ne essen, 100x egy tetőtéri, mint egy földszinti szerintem is.

2022. dec. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%
6. Én csak a sajátomat tudom mondani. Az én panelházam panelprogramos, rajta 15 cm-es szigeteléssel azt hiszem. Ezen kívül a tető is meg lett csináltatva. Direkt rákérdeztem amikor vettem a lakást, de azt mondták meg lett csináltatva és ezért beázás nincs, plusz gondolom a hőszigetelése is jobb lett a tetőnek.
2022. dec. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 NTBS ***** válasza:
35%
Ott rosszabb élni.
2023. febr. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
85%
A földszintben nincs semmi rossz, ha nem valami nagyon gáz környék. Sőt, sokkal praktikusabb egy csomó szempontból.
2023. febr. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!