Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Aki egyedül él 35 nm-es...

Aki egyedül él 35 nm-es garzonban, mennyire elégedett vele?

Figyelt kérdés

Hamarosan összegyűlik annyi megtakarításom, hogy vegyek egy lakást. Az biztos, hogy csak panel jön szóba, laktam is 47-55 nm-esekben többször is, nekem azok megfeleltek. De 35 nm-esben csak egyszer jártam, képeken persze többet is láttam.


Párkapcsolatot, pláne gyereket én már nem tervezek, legfeljebb unokahúg látogat majd meg időnként. Tehát kifejezetten egyszemélyes háztartás a cél.


Mennyire lehet kényelmesen elférni hosszútávon egy ilyenben?

Vagy igazából jó tervezéssel minden valóban fontos dolognak meg lehet találni a helyét és egyedül meg úgyis egyszerre csak egy szobában van az ember.


Esetleg, ha többfélével is volt tapasztalatod, mai fejjel melyiket választanád inkább? /a)főzőfülkés, vagy b) szemben-ablakos kétoldalt szobás vagy c) nagyszoba külön de a kisszoba helyett is konyhatér/


Főleg olyanok válasza érdekel, akiknek legalább 5 éves ilyen lakásban éléses tapasztalata van. Köszönöm, ha megosztod, hogy mi volt könnyebb, mi nehezebb, mint korábban gondoltad.



#garzon #helyszűke #tartósan garzonban
2022. nov. 20. 19:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
84%

Ketten lakunk feleségemmel egy 36 négyzetméteres lakásban. A miénk olyan, hogy van egy normális méretű szoba, a konyha étkezős és nem szűk, van egy normális asztalunk, székekkel, és mindennek van hely, a fürdőszoba pedig nagyon kicsi, épp egy ember be tud lépni a csaphoz, mellette a zuhanyzó, wc meg külön.


7 éve élünk itt, meg lehetett szokni, igazából két íróasztal is van otthoni munkához (laptop + egy monitor felállasban mindkettő). Arra kell ügyelni, hogy csak akkor szabad új dolgokat venni, ha valamit le is selejtezünk.


Megjegyzem, mi szüleimmel 200 négyzetméteren laktunk 5-en, és volt még egy nyaralónk is, meg persze pince, padlás, és ennek megfelelően anyám mindent megvett amit olcsón kapott, így elképesztő mennyiségű holmit halmozott fel. Ehhez képest mi meg megtanultunk gazdálkodni a hellyel, ha nagyobba költözünk (olyan 70 négyzetméter van tervben), akkor is fogunk tudni ésszerűen cuccolni.

2022. nov. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Mondjuk ahol van nagyszoba meg kisszoba is, az már nem garzon szerintem. :)
2023. jún. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!