Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 40-45 millióért Budapesten...

40-45 millióért Budapesten egy jobb helyen lévő garzon vagy inkább egy lepukkant, rosszabb helyen 2 szobás lakás?

Figyelt kérdés
Egyedülállóként tervezek vásárolni ingatlant 2023-ban, eléggé megosztó a kínálat. Jobb helyen garzont találni ennyiért vagy azt sem. És azok is kb. 30 nm. Nagyobb lakások többsége csak panel vagy nagyon külső kerületben lévő esetleg 8. kerületi, de az részemről kizárva még a Corvin negyed is.
2022. dec. 1. 17:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Legutóbb az volt, hogy már a legrosszabb környéken is 50M a garzon és így minden csóró már eladta és megtisztult Budapest :D

Akkor mégse?

Vagy csak unatkozó ingatlanos volt? Kamu profilos válaszokkal

2022. dec. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Az teljesen szubjektív és az adott élethelyzettő függ, hogy mi a jobb hely.

Ha te az M0-on mész hétvégenként a nyaralódhoz, akkor neked a város széle a legjobb hely, 500 m-re egy M0-s felhajtótól.

Ha meg kelet fele vonatozol rendszeresen, akkor Kőbánya-alsó vagy a Rákosrendező pályaudvar környéke a legjobb.

2022. dec. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1/1

Ha valaki elad egy 50 milliós garzont az pont nem a csóró emberek közé fog tartozni - itthon :-)

2022. dec. 1. 19:08
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ha valaki elad egy 50 milliós garzont az pont nem a csóró emberek közé fog tartozni - itthon"

Nem is ezt írta az első.

Próbáld megérteni amit írt!


De picit túldrámázod a dolgot.

Tessék ez pld egy szuper lakás, Budapest egyik legjobb lakótelepén, és simán le lehet alkudni 45 millára:

[link]

2022. dec. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

4/4. Itt lakik haverom szó szerint, már ezen az ltp-n. Nem rossz, de csak autóval jó. Nekem a munkahely innen késés nélkül 1 óra utazás.

De tény, hogy ennyi pénzért egy galériás lyukat lehet kapni a belső kerületekben. Nem tudom mi a bölcs választás, sajnos home office nálunk egyelőre nincs. Úgy nem volna vészes, ha csak heti párszor kellene ezt az utat megtenni.

2022. dec. 1. 19:33
 6/15 anonim ***** válasza:

5: Főleg, hogy a legbelső kerületet, amiben ráadásul építményadó sincs, kizártad.:)

Nehéz így, ha valaki saját maga ellen hoz döntéseket.

2022. dec. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Nem rossz, de csak autóval jó."

Tévedés.

A párom BKK-val jár dolgozni - hamarabb ott van mint ha én autóval mennék oda.

Az egyik innen induló busz 20 perc alatt a Népligetnél van, a másik 25 perc alatt KÖKI-n.

De persze lehetnek olyan igényeid hogy a lakástól két perc sétára legyen a munkahelyed, legyen 100 nm-es lakás, zárt, őrzött lakóparkban, válogatott szomszédokkal, frissen épült házban, minőségi alapanyagokkal elkészítve.

De ez kb. olyan, mintha egy három Michaelin-csillagos éteremben szeretnél megvacsorázni egy ezresből.

2022. dec. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
7: Mindezt úgy, hogy még csak a munkahely környékét se árulja el..:)
2022. dec. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én az agglomerációban nézegetnék, és alapvetően ezt is csináltam.

Saját nézőpontom, hogy jobb élni egy 95 m2-es családi házban egy csendes, tiszta levegőjű faluban, jó közlekedéssel, mint a városban egy 45 m2-es "lyukban". A két ingatlan ugyan annyiba kerül!

Persze mindegyik életformának meg vannak a maga előnyei és hátrányai. Csak nekem az fontosabb volt, hogy ne haljam a szomszédot, ne tudjam mi volt a menü, legyen privát szféra, a fűnyíró, flex, motorfűrész meg nem mindennapos. Szóval, ha a pároddal élsz együtt és kicsit el akarnál vonulni, vagy csak másik tv műsort néznél, akkor ezt egy garzonba nem tudod megtenni.

Kocsival 25 perc alatt mindent elérek, a tömegközlekedés meg nem érdekel, úgy sem használjuk. Bár 40 percenként jár busz és 35 perc a belvárosi megálló.

2022. dec. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%

3. De a csóróság egy mentalitás kérdése is. Sok csóró eladta az utóbbi években a budapesti vagy a nagyvárosi lakását drágán és vett valahol egy kisebb/olcsóbb ingatlant, a különbözetet pedig feléli, elkölti, elpusztítja. Na ez az igazi csóróság.


Én egy ilyen C családtól vettem egy lakást. Eladták az iszonyatosan felértékelődött ingatlanjukat és vidéken vettek valami kis fost olcsón. A többit meg elmulatják majd max. pár év alatt. Erre értette az egyik válaszoló, hogy "megtisztulnak" a drágává váló helyek. Mert sok csóró nem bírja ki, hogy ne adja el. A különbözetet (vagy az egész árat, ha több ingatlanja van) azt pedig elb*@ssza.

2022. dec. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!