Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 20 % alku sok szerintetek? Az...

20 % alku sok szerintetek? Az eladó hogy fogja értékelni? Te hogy értékelnéd?

Figyelt kérdés

2022. dec. 22. 15:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozni lehet aztán vagy kinevetnek vagy elengednek valamennyit a vételárból.
2022. dec. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, akik személyes sértésnek veszik az ekkora alkut, de szerintem nincs ebben semmi.
2022. dec. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
Kinevetnélek.
2022. dec. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly árultam a lakásomat.

Egy fazon kezdett ilyen alkuval, kinevettem.

Egy hét múlva feljebb ment 2 millióval, mire mondtam, már a meghirdetett ár felett járunk 1 millóval.

Nem adta fel, egy hét múlva elérte a meghirdetett árat, közöltem hogy már el van adva 2 millióval többért..

2022. dec. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 10%-ot alkudtam ki, belement.
2022. dec. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

4. Csak ezt te csak a saját szemszögedből láttad. Ő lehet így mesélné a sztorit:

"Mindenkinek bemondtam egy 20%-os alkut, 20-ból 19 elutasított, de aztán csak megtaláltam a madaramat."

2022. dec. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
21%

6 , lehet.

De az is lehet hogy a 20 lakásból ez az egy volt jó, és megvett egy szart 2 millóval olcsóbban..

2022. dec. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%
Ja, mert csak te árultál jí lakást :D
2022. dec. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez olyan dolog, hogy az alkudozásnál nem mindegy mire alapozod az alkut. Ha egy túlárazott lakás és nem tartod reálisnak az árát ilyen-olyan okokból, az lehet ok az alkura. De ha csak simán benyögsz egy alacsony összeget akkor valószínűleg nevetve megköszönik az ajánlatod és elköszönnek.
2022. dec. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a lakás árazásától, és az eladó személyétől függ a dolog, na meg hogy mióta árulja a lakást.

Van, aki személyes sértésnek fogja fel, és elvörösödött fejjel ordítozva kizavar. A másik meg elbizonytalanodik, hogy talán ő gondolja rosszul, és többet enged, mint gondolta volna. Vagy éppenséggel sürgős az eladás valami miatt, megfelelő vevő meg nincs, és azért enged. Szóval, bármi lehet. Meg mindennek az ellenkezője is.

Nem csak az eladónak pénz a pénz, hanem a vevőnek is. Mindenkinek joga van a saját érdekeit védeni. Ha megtalálják a közös nevezőt, akkor lesz üzlet. Ha nem, akkor nem. Én is szoktam ezt-azt árulni, és ha lehet, kitartom az árat. Ha valaki túl kevésért akarja megvenni, akkor nem sértődök meg, csak nem adom el neki. Majd megveszi más. Ha mégse, majd akkor engedek.

2022. dec. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!