Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Aki most jutott oda,hogy...

Aki most jutott oda,hogy készen àll a hàz vételre azt nem tàntorítja vissza a hitelkamat?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom,akkor màr 10% a hitel kamat.


Van olyan aki ennek ellenére vesz most hàzat és hozzà hitelt?


2022. dec. 22. 19:50
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Nekem már elment a kedvem.
2022. dec. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Így felét sem merném felvenni ha most kellene lépnem.
2022. dec. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

10 %,az mikor volt ? Akkor még add hozzá a különböző kezelési költségket.

Ezt fizeted évente a meglévő tőkének. Az első években csak a kamatokat törleszted.Még biztositási költség is járul hozzá.Nagyon át kell gondolni,mi lenne akkor,ha valamilyen oknál fogva nem tudnál törleszteni.

A bank viszi a házat,elárverezi,akár áron alul is .

2022. dec. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Odáig nem jutottam el, hogy dönteni tudjak.

Felkerestem pár bankot, hogy fizummal mik a lehetőségek.

Annyira megnőtt a havi törlesztő, hogy bank már nem is ad nekem hitelt.

2022. dec. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Bizony, 10% fölötti hitelkamat azt jelenti, több, mint a 2x-esét kell visszafizetni a felvett pénznek.
2022. dec. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak a magas hitelkamat miatt vesszük fel a CSOK-ot mert végre szeretnénk saját otthont. Már van 2 gyerek. De valóban röhej hogy még kell felvenni piaci kamatozású hitelt is egy pár milliót de annak kb ugyanannyi a törlesztője mint a 10 milliós CSOK hitelnek. Rossz az időpont sajnos, de muszáj meglépni, nem akarunk albérletezni tovább 2 gyerekkel.
2022. dec. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hitelből vettem, de ha abból kellett volna, most tuti nem vágtam volna bele.
2022. dec. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%
Én konkrétan most akartam házat venni. Már megvolt a ház, a hitel meg úgy jött ki 40 millióra 96 milliót kellett volna visszafizetni. Úgyhogy pár évig passzolom.
2022. dec. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hidegen hagy mert nem veszek fel hitelt.
2022. dec. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
82%

Hát én még pont szerencsés voltam.


Alacsony bejelentett jövedelemmel, egyedül alapból maximum 11 amit fel tudtam volna venni. Bevállaltam inkább nagyobb önrészt a felújítás kárára, 9 hitel + 12 önrésszel vettem lakást.


Hát utólag lehet vettem volna fel nagyobb hitelt mert a felújítási költségek jobban nőttek azóta.


Most konkrétan nem tudnék 9 milliót sem felvenni, talán 5-6-ot. A lakások viszont még lepukkanva is 30 millióról indulnak ugyanott.


Ha vissza jönne a lakásba eddig ölt pénz, akkor olyan 21 millióm lenne. 1,5 évvel ez előtt ennyiből hitel nélkül lehetett volna venni valamit. Most meg a 21 mellé kapnék 5-6 millió hitelt (talán) és lenne 26-28 millióm. Hát konkrétan ennyiből a közelében nem vagyok a lakás áraknak és ebből ugye lejön 1,5-2 millió költség.


Utólag az idegesít, hogy ha tudtam volna nem 1 éve hanem 2-3 éve vettem volna lakást és már ki lenne fizetve a hitel róla. De még így is örülök, hogy van hol laknom.

2022. dec. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!