Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 30 % alku sok ingatlan vásárlá...

30 % alku sok ingatlan vásárlás esetén szerintetek?

Figyelt kérdés

2022. dec. 28. 09:26
A kérdező szavazást indított:
Sok
Kevés
Belefér
46 szavazat
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Válaszotokat indokoljatok kérlek titeket.
2022. dec. 28. 09:30
 2/28 anonim ***** válasza:
87%
Helyzettől függ, én alkudtam már kb annyit, 7m helyett 5m. De hirdettem 28m-ért ingatlant, 24m-s ajánlatnál annyit mondtam miközben vettem fel a kabátomat, hogy köszönöm nem és már ott sem voltam.
2022. dec. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
#2 akkor szerinted belefer ?
2022. dec. 28. 09:37
 4/28 xswerdy ***** válasza:
100%
ritkán fogadják el. Ha nem is reális a meghirdetett ár, a tulajdonos azt hiszi, hogy az. Esetleg ha régóta hirdetik, akkor elgondolkodnak az ajánlaton. Vagy első körben elhajtanak, aztán pár hónap múlva visszahívnak, hogy mégiscsak beszélgessünk az árról. De annak kicsi a valószínűsége, hogy megajánlasz egy ennyivel alacsonyabb árat, és azt egyből elfogadják.
2022. dec. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
#4 van benne logika , de muszáj ervenyesulnom, valaki majd csak igent mond, bele kell nekem is mint vevő férnem a keretbe , és tekintettel arra hogy legalább egy 20 éves ingatlanról beszélünk amit korszerűsítési is kell még így is szép pénzt fog keresni az eladó.
2022. dec. 28. 09:41
 6/28 xswerdy ***** válasza:
100%
nekem 25%-os esetem volt a max. Ez mondjuk az első hirdetési árhoz képest értendő, egy kicsit magától is engedett a tulajdonos (kb. 5%-ot). Fél év alatt én voltam az egyetlen ajánlattevő, az első 3 hónapban meg se nézték. Akkor mondjuk éppen nem pörgött az ingatlanpiac.
2022. dec. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
97%

"#2 akkor szerinted belefer ?"


Azért írtam ezt a két példát, mert bármelyikre van esély. Vagy belemegy, vagy elküld a francba. Aminél én kb 30%-ot alkudtam, ott úgy voltam vele, hogy ha odaadja jó, ha nem, meg nem érdekel. Annyira nem kellett, befektetésnek gondoltam. Egyébként egy rossz állapotú ház volt, ez fel lett újítva és pár év múlva 28m-ért adtam el. Ebben az esetben meg az volt a helyzet, hogy ráértem, nem azért adtam el, mert kellett a pénz, vagy költözni akartam.

Szóval ha nem létfontosságú akkor megpróbálhatod, vagy odaadja, vagy alkudoztok egy kicsit, vagy rádcsapja az ajtót. Attól függ miért árulja, mennyi ideje hirdeti, de még attól is függhet, hogy adod elő az ajánlatodat.

2022. dec. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
#7 igen a kommunikáció sokat számít
2022. dec. 28. 10:02
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Te most a létező összes %-al fel fogod tenni ezt kérdést?
2022. dec. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
#9 nem értem a kérdésed, mire gondolsz?
2022. dec. 28. 10:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!