Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan-vásárlásnál mekkora...

Ingatlan-vásárlásnál mekkora önerő szükséges?

Figyelt kérdés
Korábban hallottam 20-30%-ról is.

2023. jan. 1. 13:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Talán menj be egy bankba és kérdezd meg ezeket.
2023. jan. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Amit a 9-es válaszban írtam, tehát hogy város 20-30%, falu 40-50% azt nekem OTP bankfiókban mondták kb. 3éve.

A lakáshitel, meg az egész ingatlanvásárlási ügymenet csigalassúsággal történik, de ez kb. minden banknál így van.

Azt továbbra is tartom, hogy ne adósítsd el magad évtizedekre. Sajnos, pl. az OTP-nél jelenleg minimum 11évre lehet lakáshitelt felvenni, (mert ugye az egyedülállók ellehetetlenítése a cél már mindenhol, a csokosokat is ők pénzelik).

A mai világban nagy bátorság az átlagembernek ennyi időre előre gondolkodni, akkora a bizonytalanság. Ha rám hallgatsz, veszel olcsóbban kisebbet vagy teljesen önerőből, vagy olyan személyi kölcsönnel kiegészítve, amit 3év alatt vissza tudsz fizetni.

2023. jan. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Mindenképp kell a hitel, mert nem akarok hajléktalant csinálni anyámból.


Marad a 30% önerő.


Ez a folyamat félév alatt nyélbe üthető?

2023. jan. 2. 11:54
 14/23 anonim ***** válasza:

Több banknál lehet előminősítést kérni még szerződéskötés előtt.

Annál pontosabb infót senki sem tud adni.

Bekérik adataid, mennyit keresel hol dolgozol és nagyjából megmondod hol szeretnél venni és milyen ársávban.

Kérdeznek még pár adatot és egy héten belül adnak választ, hogy milyen feltételekkel vehetsz fel hitelt.

Ez téged nem kötelez semmire de ha rövid időn belül lakást veszel nem csinálják újra hanem az előminősítés alapján tudsz szerződni.


Ha minden rendben két hónap alatt nyélbe üthető az egész vásárlás.


Annak nézz utána, hogy vásárlás után mennyi büntetést kell fizetned mert engem több mint egy millióval megvágtak a hatóságok.

2023. jan. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Fél évnek bőven elegendőnek kell lennie. Ennél pontosabbat csak a bank tud mondani, ott személyre szabva állapítják meg a lehetőségeket.

Azért is érdemes még időben (adásvételi szerződés aláírása és foglaló megfizetése előtt) érdeklődni, nehogy utólag derüljön ki hogy nem adnak annyi hitelt amennyi kéne. A szemét bankoktól bármi kitellik...

2023. jan. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

14-es: Milyen büntetésre gondolsz?


Köszönöm amúgy a válaszokat.

2023. jan. 2. 12:45
 17/23 anonim ***** válasza:

Arra amit nem adónak hívnak mert a vevőnek kell fizetnie és csekken küldik egy hónappal a földhivatali bejegyzés után.

Valami hülye neve van, sose tudtam megjegyezni.

2023. jan. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Vagyonszerzési illeték? (Ez 4%, első ingatlannál 2%).
2023. jan. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Igen az.

Van benne korhatár is.

Próbáltam csak kettőt adni de azt írták fizessem ki az egészet mert megöregedtem.

2023. jan. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Mennyi az a korhatár kb?
2023. jan. 2. 15:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!