Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A saját lakás egy kényelmi...

A saját lakás egy kényelmi lehetőség vagy alapvető emberi jog?

Figyelt kérdés

2023. jan. 4. 18:58
A kérdező szavazást indított:
kényelmi dolog, nem jár alanyi jogon
mindenkinek alanyi jogon jár a saját lakás
33 szavazat
 1/8 Revolúcióbiológus ***** válasza:
87%
A lakhatás alkotmányos jog, az ingatlan fölötti tulajdonjog pedig birtokjog. A lakhatási jog biztosítható egy szeretetszolgálat által, bérleti szerződéssel vagy haszonélvezettel is, nem kell hozzá tulajdonlás, ez biztos nem lesz soha alapvető emberi jog.
2023. jan. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Nyilván ingyen nem fognak osztogatni lakásokat, nem is kell. De jó lenne, ha a mocskos orbánmaffia levenné a kezét az ingatlanpiacról, akkor normalizálódnának az árak (CSOK, purgyéváró, zöldhitel, hitel- és kamatstopok megszüntetése, orosz, kínai maffiózók lakópark-vásárlásának ellehetetlenítése, progresszív ingatlanadó bevezetése, tömegközlekedés fejlesztése a jelenlegi pusztítás helyett).


Mindezt úgy, hogy évek óta hergelnek a hajléktalanok ellen, illetve nyomják az "aki akar, tud dolgozni" hazugságot, miközben ez többségében szarul fizető összeszerelőmunkát jelent.

2023. jan. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Nem alanyi jog, csak ne lett volna ez a mocsokság, hogy aki 1990 körül fillérekért meg tudta venni a tanácsi bérlakását (vagy a családon belül minél többeknek volt bérleti joga, annál többet), annak és az ő leszármazottainak el is dőlt a sorsa pozitívan pár generációra előre. Akit meg nem ért ilyen szerencse, az meg rohadjon meg. A legtöbb fiatal ember sorsát ma az dönti el, hogy a szülei, nagyszülei mekkora (ingatlan)vagyont halmoztak fel. Legtöbbször az ember anyagi esélyeinek és lehetőségeinek nagyon kevés köze van már kizárólag a saját teljesítményéhez, képességeihez. Egyesek iszonyú nagy előnyökkel indulnak az életben a felmenőik által összehordott vagyon miatt, mások pedig óriási leküzdhetetlen hátránnyal. Általában pont azok beszélnek arról, hogy "nem kell mindenkinek saját lakása legyen", akiknek már van.


Nekem lett lakásom huszonévesen a szüleim segítségével és kapok/örökölök majd még legalább 2-t, szóval ezt nem saját magam miatt írom, hanem általában együttérzek a generációm tagjaival, akik egyben a legjobb barátaim, ismerőseim is rengetegen és őszintén legalább a 80%-uknak nem tudom hogy a fenében lesz saját lakása valaha, pedig a legtöbben diplomás és átlag feletti fizetéssel rendelkező emberek. Illetve azért én se érettségire kaptam a lakást, hanem huszonéves korom nagy részében albérletben éltem, szóval nem vagyok fogalmatlan ezzel az élettel kapcsolatban sem.

2023. jan. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

1-es vagyok: Na igen, ez egy normális emberi magatartás, amit a 2-es tanúsít. Én albérletes vagyok, de ilyenektől szívesen bérlek lakást, az eddigi tulajdonosaim is hasonlóan gondolkodtak és engem sajnáltak, miközben én megnyugtattam őket, hogy azért a 600-as fizetésből a 130-at ki tudom gazdálkodni egy 2 szobás, légkondis lakásért. :)


Viszont aki ugyanígy örököl, mellette sajátban lakik, aztán okoskodik, hogy jó az albérlet, meg élteti a fidesz szarházi lakáspolitikáját, azt szívesebben látnám egy szibériai kőfejtőben.

Egy ilyen vállalkozó tulajdonosom volt, ő volt ránézésre is a leggazdagabb, mégis a legszarrágóbb, egy fillért nem akart költeni a lakásra, ott is hagytam a francba, a végén pedig még takaríttatási díjat is akart fizettetni velem, mikor teljesen kitakarítottam visszaadás előtt.

2023. jan. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Bocsánat, 2-es vagyok és a e-asra gondoltam.
2023. jan. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
3-asra.
2023. jan. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
32%

1: Nem, 2011-ben állampuccs történt, így 2012 óta nem alkotmányos jog a lakhatás.

Olvasd csak el az alaptörvényt!

Többek között ezt is megszüntette benne a maffiaállam.

2023. jan. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
35%
Egyetértek az előttem írókkal, örököltem egy házat nem akarom elvenni senki kedvét de ha ez most nem lenne akkor külföldi munka vagy ha itthon ragadnék akkor jó erős faág kötél át suhint...
2023. jan. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!