Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanossal vagy magam...

Ingatlanossal vagy magam adjam el a házam?

Figyelt kérdés

Van egy eladó házam. Jelenleg én hirdetem kb.2hete, azonban pár ingatlan iroda már megkeresett (azon kívül senki).

Azt mondják, hogy nekem ez nem kerül semmibe. pl. ha én 12 milliót szeretnék kapni és nem tudják eladni, akkor ez nem kerül nekem semmibe, de ha eltudja adni, akkor majd ő rászámolja a vevőnek és szintén nem fog levonni semmit. Ez nekem kicsit furcsa, hogy semmibe sem kerül. Én pár dolgot adtam már el neten, pl. autót is. Házat még nem adtam el. Ehhez a házhoz szerencse is kell, hogy jó áron elkeljen, így talán az ingatlanos jobban megtudja győzni a vevőt.

Melyikkel járnék jobban? Tapasztalatok?



2023. jan. 17. 10:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Kérd el a szerződést, vidd haza, olvasd el.

Neked nem kerül semmibe, de ők mindenképpen hasznot akarnak belőle látni, a cél ez.

Van, hogy csak rajtuk keresztül megy ilyenkor minden, mégha te hoztad a vevőt, vagy fix időt iratnak veled alá, vagy egyéb más. Sokszor a foglalóval is variálnak már, hogyha bármelyikőtök visszalép, egyrész az övék marad stb

2023. jan. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Ezt mondja neked.

A vevőnek meg azt, hogy kicsit puhítja az eladót, mert tényleg nem ér annyit.

2023. jan. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
17%

Elöször elkéred a szerzödést, megmutatod egy ügyvédnek és csak akkor mégy bele, ha szerinted is meg az ügyvéd szerint is rendben van, nem fizetsz rá.

Utána az általad látott szerzödést írod alá az ügyvéded jelenlétében és az ö ellenjegyzésével.

2023. jan. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
2 ingatlant is eladtunk,és kizártuk az ingatlanost.Az ingatlanos a saját érdekeit nézi.
2023. jan. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Már adtam el ingatlant, ingatlanos nélkül, nagyon gyorsan és jó áron.

Ha megfelelően van belőve az ár az ingatlan állapotához, akkor pillanatok alatt elkel, ha túl van árazva, vagy nagyon szar helyen van, akkor az ingatlanos sem tesz csodát.

Egyik ingatlanom tőlünk 140 km-re volt, ott megbíztam ingatlanost, fél évig még érdeklődés sem volt. Állítólag!

Kézbe vettem a dolgokat, csináltam pár jó képet, egy alaprajzot, meghirdettem 1 hétvégét nyílt napként, 4-en jöttek el, a következő héten már az ügyvédet is lebonyolítottuk.

Eladáshoz nekem nem kell ingatlanos.

Viszont a nyaralónkat ingatlanos hirdette, azzal nem volt semmi bajom, tetszett, megvettük.

2023. jan. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"...ez nem kerül nekem semmibe, de ha eltudja adni, akkor majd ő rászámolja a vevőnek és szintén nem fog levonni semmit."


Ebbe bele ne menj!

Az ingatlan árát a piac határozza meg, ha még beemeli az árát a jutalékával, akkor pláne nem fogod tudni eladni!

Szóval ez csak becsali duma, ne dőlj be neki!

Vidd le a házad árát annyival, amennyit az ingatlanosnak is fizetnél, pillanatok alatt el fogják vinni.

Azt azért kalkuláld bele, hogy a január a leghalottabb hónap az ingatlanpiacon, tavasszal jön a fellendülés.

2023. jan. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%
6. Ha fent van a hirdetésed pl. az ingatlan.com-on 1 hónapig és 1 érdeklődőst sem kapsz, akkor irreálisan magasan hirdetted meg a házat. Csak sokan ezt nem merik beismerni maguknak. Ha nem kapsz egyáltalán érdeklődést, akkor nem az a megoldás, hogy rábízod egy (vagy öt) ingatlanosra, hanem csökkented a hirdetési árat.
2023. jan. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

Ha nem kerül semmibe és nem is kizárólagos szerződést köttök(vagyis te is árulhatod mellette) akkor nagy rizikót nem vállalsz.A legtöbb szerződés pedig ilyen.

Felesleges ezt túlspilázni hogy már ügyvéd az ingatlanos megbízásához is.

Én is kötöttem néhánnyal,végül magam adtam el.

2023. jan. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

#7

Egyetértek, csak azt nem tudom, hogy ezt miért nekem címezted?

2023. jan. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%

Tényleg van aki elhiszi hogy nem kerül semmibe?

Amíg nem írtad alá a szerződést, addig minden szép és jó, még többért is el lehet adni.

Miután alairtad, utánna eltűnik, majd egy-ket hét után elkezd sírni, hogy drága, vigyük lejjebb az árat.

Ha véletlenül eladja,- neki tök mindegy hogy mennyiért -, nyomott áron, rábeszél hogy nincs más vevő, utánna még levonja a jutalékát + áfa az eladási árból.

Mindig te fizeted az ingatlanost, ne legyél naiv.

2023. jan. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!