Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakás, ház vásárlásánál mire...

Ninell97 kérdése:

Lakás, ház vásárlásánál mire figyeltek, milyen rejtett hibák lehetnek? Mit néztek meg? Hogyan lehet kiszűrni az "érdekes" szomszédokat?

Figyelt kérdés

2023. febr. 12. 07:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet három sorban leírni mit figyelj egy házon, eléggé komplex kérdés.

Ha nem vágod a témát, legegyszerűbb vinni magaddal egy állapot felmérőt. Sokan foglalkoznak már ezzel manapság (építészek, statikusok).

Az a pár tízezer forint tiszteletdíj többszörösen megtérül számodra.

2023. febr. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lakásnál szerintem viszonylag egyszerű a helyzet műszaki értelemben, de a ház igen komplex. Ha valakinek egyáltalán nincs rálátása, szerintem is érdemes vinni egy ingatlanvizsgálót. Vannak, akik kifejezetten ilyenekkel foglalkoznak. 70-80 ezer forintért komplett doksit kapsz milyen hibák lehetnek. Nyilván bontani nem fognak, tehát egy becsomagolt háznál ők is csak a látható jeleket fogalmazzák meg. Szerintem érdemes erre költeni, ha valaki teljesen vakon van, jó dolgokra tudnak rávilágítani.
2023. febr. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jó, jogos, érdemes rá költeni, de ha több ingatlant nézek meg mindegyikhez vigyek szakembert?A ház/lakás állapota nagyon fontos kérdés, tehát arra se tudok korlátozódni hogy amikor már mindent körbejártunk és tetszik, akkor hívok szakembert.

Mi eleve jó állapotú/felújított lakást kerestünk, inkább rászántuk erre a pénzt mint egy felújítandó "zsákbamacska" felújítására.

Összeírtuk mi is a fontos számunkra, ezt akár előtte meg lehet konzultálni szakemberrel is.

Villany/vízvezetékcsere fontos kérdés lehet, főleg panellakásoknál a villanyvezeték cseréje nagyobb összeg.

De ha megkérdezed hogy mikor mi került felújításra, a válaszokból is lehet következtetni arra mi maradt ki.


A szomszédokról kérdezhetsz,eleve családi háznál látható ha többször visszamész kik lakják. Érdeklődsz a közelben lakóktól, az arrajáróktól, faluban bárkitől.Sőt, még itt a gyakorin is olvastam már többször erre vonatkozóan kérdést.


Társasháznál sajnos ezt nehezebb kiszűrni, ha albérlő lakja annak személye változhat. Sőt, ha airbnb-s lakás van az épületben eleve mindig más tartózkodik ott.

2023. febr. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem szó sincs arról, hogy mindenhova hívni kéne. Alapból nem egyszerű olyan ingatlant találni (szerintem), ami minden igénynek megfelel, jó helyen is van, jó az elrendezése, tetszik a telekméret, megvan az érzés, hogy tudnék itt élni, műszakilag is megfelel az elvárásoknak, stb.

A saját elvárásokat kell kialakítani, ami alapból egy óriási szűrő.

Ha mindezek után van egy ingatlan, ami minden szempontból tetszik, reális lenne a vásárlás és mégis ott motoszkál, hogy valami nem kerek, valamit megnézetnék, vagy csak biztosra akarok menni, akkor kell hívni egy ingatlanvizsgálót (vagy egyéb szakit). Mert akkor már csak fél lépésre vagyok attól, hogy megalkudjatok és ő még megmenthet egy rossz vételtől.

Nekünk van némi műszaki vénánk, mégis beszéltem egy ilyen szakival, amikor a házunkat kerestük és volt egy olyan, amit eltudtunk volna képzelni. Már telefonon, a hirdetés és saját képek alapján rávilágított pár olyan dologra, ami nekünk eszünkbe se jutott. A fűtési rendszere nem tetszett, arra is tudott mondani egy nagyságrendi összeget, hogy most mennyibe kerülne ezt teljesen átalakítani a preferáltra. Elmondta, hogy kép alapján totál sz*r a villanyóra kialakítása, ezzel biztosan kezdeni kellene valamit, ez mennyibe kerül nagyságrendileg, stb. Átbeszéltük az aggályainkat és ekkor még egy fillért sem fizettünk neki.

Végül másikat vettünk meg, itt nem volt kérdésünk, ehhez nem hívtuk ki.

Az szerintem alapvetően téves képzel, hogy ami jó állapotú/felújított, az csak jó vétel lehet.

De hogy a kérdésre is válaszoljak: ki kell alakítani az elképzeléseket, elvárásokat, nézelődni. 2-3 ingatlan után ráérez az ember már hirdetés alapján, hogy valamit meg sem kell nézni. Menet közben is folyamatosan alakulnak az elvárások. Vannak rögtön szembetűnő redflagek, esetleges vizesedés, repedések, hullámos tetőszerkezet, stb. Nekem az is, az ha eladásra felújított házról beszélünk. Ezekkel sem feltétlenül van baj, csak valakinek alapból kizáró, más meg direkt lepukkantat, vagy ilyen felújítottat keres. Ezért nem lehet így általánosságban válaszolni erre a kérdésre szerintem. Mindenki mást keres.

2023. febr. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4-es,mi Budapesten néztünk társasházi lakást. Ott azért nehezebb megtalálni a gyenge pontot.
2023. febr. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Társasháznál szerintem egyszerűbb a helyzet (a szomszédság nagyobb lutri).
2023. febr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A cickanyok delutan meg koraeste jonnek elo. Foleg tavasztol oszig. Szeretnek uldogelni meg cigizgetni a korfolyoson. Illetve ott teregetnek a korlaton. Az az o jeluk,h a korlatra teregetnek.


Nalunk ilyen csalad lakik folottunk es folyamat aztatjak a furdonk plafonjat. Regi csempejuk van,ami vizatereszto. Sajnos a lakastulaj is cigo,az se segit,ha oket eluldozzuk. :(

Kerj kapukodot ,jarj tobbszor be oda,ulj le orakig es figyelj.

2023. febr. 14. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xp ali ***** válasza:
Ha bútor van az udvaron, pl kanapé, vagy ebédlőasztal székekkel, akk tuti teljeskiőrlésűek a szomszédok. Ha lila a kerítés, akkoris. Google mapson streetview-en is nézz szét a környéken. Ha csak 1 időpontban jó a tulajnak mutatás, vagy mindig csak este, vagy 7végén, akkor más időpontban is látogass el a környékre. Nézd meg a névtáblákat is, mert kínaiak és indiaiak, arabok is lehetnek szomszédok. És van, akit ez zavar. Ha hamutál van a lakás környékén, akkor számíts rá, h ott vki bagózik is. Ha a szomszéd árbíenbí, akkor zajos lehet. Ha szembe egy sírköves van, akkor az hétvégén is vághat/csiszolhat követ.
2023. febr. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!