Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Előbb lakcímbejelentés vagy...

Előbb lakcímbejelentés vagy közmű átíratás?

Figyelt kérdés

Nem egészen világos a történet. Ma meg volt a birtokba adás - átvétel, jegyzőkönyv megvan.

A közmű átíratási formulákon azonban mindenhova kell az ajánlatkérő, vagyis az én lakcímem és a tartózkodási helyem.

Most akkor előbb ezt adjam be a közműveknek és mindenhol még a régi lakcímem szerepeljen, vagy előbb van a lakcím bejelentés, hogy ott lakok és akkor már azt kell feltüntetnem ingatlant amit vettem lakcímemként?


Melyik a szabályos eljárás?


2023. ápr. 11. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Minden ami ehhez kell rajt van az adásvételi szerződésen.

A mérő órákról legyen fénykép.Legyen ott mindkét fél és akkor 1 óra alatt minden lezajlik.

2023. ápr. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1

Semmi nincs benne leírva onnantól kezdve, hogy ideadják a kulcsot és szevasz tavasz.


Itt már papírozásról van szó. Hogy melyik van előbb. Mert ha előbb közmű átíratás, akkor mindenhova a még jelenlegi (előző) lakcímem megy. Ha előbb van lakcím bejelentés ide, akkor a papírokat már az új házam adataival töltöm ki, mivel az lesz a lakcímem.

2023. ápr. 11. 17:59
 3/4 anonim ***** válasza:
2021 juniusaban vettem hazat, de csak iden valtoztattam lakcimet. A kozmuvektol az uj cimre jott minden level, hazvasarlas utan voltam bent parszor naluk, egyszer sem kertek lakcimkartyat tolem. En minden papirra ami atiratassal kapcsolatos volt, a haz cimet irtam es nem azt ami meg a lakcimkartyan volt.
2023. ápr. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nem kell lakcím. Beviszed a papírokat és kész, átírják. Valamelyik közmű kér friss tulajdoni lapot is.
2023. ápr. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!