Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A ma 30-32 millióért hirdetett...

A ma 30-32 millióért hirdetett pesti panel lakások mennyibe fognak kerülni 2 év múlva szerintetek?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 16. 07:20
1 2
 1/13 Noren1989 ***** válasza:
61%

2év, éves 20-25%-os inflàcióval...


Értéknöveledés szerintem nem lesz, de a forintunk fixre egyre sz@rabb.


Szàmoljunk kb 140-150%os àrral.

2023. ápr. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%
Annyira bírom mikor valaki előre megjósolja, hogy évente 25% lesz az infláció innentől kezdve, csak azért, mert nem az ő kedvence van kormányon.
2023. ápr. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Érdekes amúgy...


2018 körül 2% infláció, lakásárak emelkednek vagy 20%-ot


2022 25% infláció, lakásárak kb stagnálnak


És még mindig összemossák emberek az ingatlanár-emelkedést az inflációval.


Én inkább számítok arra, hogy a lakásárak felmennek mondjuk 5%-ot, az infláció meg lesz továbbra 25%. Magyarul vesz a fene lakást, mert kevésbé fog drágulni, mint ahogy az árak (és a fizetések!) emelkednek.

2023. ápr. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
#3: a befektetők veszik, mert a bérleti díjak viszont mindig emelkednek az inflációval (kisebb-nagyobb kilengéssel)
2023. ápr. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
0%

1

az augusztusi 420as forint csucshoz kepest jelenleg 370 korul van az arfolyam, nem tudom mit beszelsz de jovore pont hogy drasztikus ar csokkenesek lesznek minden importalt termeknel ha addig marad az arfolyam.

2023. ápr. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Hát nem tudom, én bérlek, és két éve nem emelkedik. (Akkor meg olcsóbba költöztem, mert akkor esett is a bérleti díj.)
2023. ápr. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
26%
#6: majd fog.
2023. ápr. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%
Senki nem fog tudni neked biztosat mondani. Elvileg ingatlan típustól fuggoen 30 - 50 %ot estek az ingatlan adás vételi számok, szóval én ez alapján inkább stagnálást, vagy enyhe csökkenést várnék. Ami passzol is a legutóbb olvasott jelenteshez ami 3 - 6 % 9s árcsökkenést jelzett itthon. Aztan persze barmi lehet a piacon, senki nem lat a jovobe.
2023. ápr. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%

"#3: a befektetők veszik, mert a bérleti díjak viszont mindig emelkednek az inflációval (kisebb-nagyobb kilengéssel)"


Hát ez azért koránt sem ilyen egyszerű. A bérleti díjak árváltozásaiból számolják a bérleti díjak inflációját, ami semmiképpen sem egyenlő azzal, amit a KSH a saját fogyasztási kosara alapján számol átlagos inflációnak. Magyarul a bérleti díj nem az infláció miatt növekszik, hanem a bérleti díjak inflációja növekszik a bérleti díjak esetleges emelkedése miatt.

És a fentiektől függetlenül kötve hiszem, hogy a lakbérek inflációja lett volna akkora, mint a KSH által számolt infláció.


A bérleti díjad pedig igazából a lakásárak és a lakáshitelek költsége határozza meg (továbbá a lakásárakra közvetlenül is hatása van a hiteleknek). Ha a lakásárak alacsonyak, akkor a bérleti díjak is azok lesznek. Ha a lakáshitelek olcsók, akkor a lakásárak emelkednek, vele együtt a bérleti díjak is. Ha (belső) migráció miatt a lakás környezetébe sokan kívánnak költözni, az is felele hajtja a lakásárakat és így a bérleti díjakat is.


Az országon belül mindenhol lakáspiaci megtorpanás van, azonban nem hiszem, hogy bukni lehetne most egy fővárosi ingatlanon. Nagyot nyerni sem lehet már, de olyan mértékű a belső migráció az országon belül Budapestre, hogy ez megtámasztja az árakat.

2023. ápr. 20. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%
9: hát azért, hogy valami tartsa az erteket 25 százalék inflacio mellett annak legalább annyit kellene drágulnia. Szoval azert ertek vesztes van sztem, persze nem vagyok gazdasági szakember.
2023. ápr. 20. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!