Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Volt-e már valaki ilyen...

Volt-e már valaki ilyen helyzetben ingatlanvásárláskor és mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Vettünk egy házat, aminek egy része zártkert, ezért kifüggesztéses. Az eladó pontosan tudatában volt annak, hogy ez hosszadalmas folyamat, hiszen ő is így vette. (Kifüggesztés 60 nap + 2 x 30 nap további ügyintézési határidő áll rendelkezésére a hivatalnak) Az adásvételi aláírásakor átadtunk 5 millió forint foglalót, majd az ügyvédnél részletesen átbeszéltük a továbbiakat, miszerint akkor kapják meg a fennmaradó összeget, ha minden hivatalos levél megérkezett. Azóta folyamatosan zaklatnak minket, mindenféle történetekkel próbálnak hatni ránk, hogy megsajnáljuk őket és adjuk oda a fennmaradó összeget. (Volt már válási történet, egészségügyi probléma, állítólag meglopták őket, majd egy ingatlant is elvettek tőlük). Természetesen minden úgy csinálunk, ahogy az ügyvédünk mondja, amit minden alkalommal el is mondunk nekik, de újra és újra jönnek a további hihetetlen történetek, hogy miért kell nekik nagyon a pénz. Kezdünk eléggé bepöccenni rájuk, főleg, hogy még csak a határidők felénél járunk.

Soha nem gondoltam volna, hogy létezik ilyen és baromi fárasztó/idegőrlő ez a helyzet, nem tudom, hogy mit csináljunk, hiszen az sem megoldás, hogy nem vesszük fel a telefont. Már attól tartunk, hogy valami kárt fognak tenni a házban.



2023. ápr. 17. 10:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem megoldás ha nem veszed fel? Kapásból ezt mondtam volna. Semmit nem kell beszélnetek minden ott van a szerződésbe.
2023. ápr. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én közölnem velük, hogy ne engem hivogassanak, hanem az ügyvedemet. Es nem vennem fel nekik a telefont többé. Még véletlenül se adj nekik több pénzt. Mindenben megegyeztetek az ügyved előtt, maradjon is ez úgy.
2023. ápr. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Eszünk ágában nincs pénzt adni addig, amíg az ügyvéd nem hagyja jóvá, illetve a papírok meg nem érkeztek. Szegény ügyvédünket is folyamatosan zaklatják, bár ő már rutinosabb és hamar helyre teszi őket 😄
2023. ápr. 17. 15:37
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem adnék több pénzt. Ez üzlet, nem vagyok szeretetszolgálat. Inkább amiatt aggódnék, hogyha esetleg meghiúsul a buli, akkor a foglalót nem lesz képes visszaadni. Tudom tudom pereskedni lehet, de aki a csillagokat is lehazudja az égből, hogy pénzhez jusson, azzal nem lenne túl sok reményem.
2023. ápr. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
közöld velük, hogy a kapcsolattartás az ügyvédeteken keresztül történik innentől, majd tiltsd le a számukat.
2023. ápr. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!