Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért raknak röhögőfejet a...

Miért raknak röhögőfejet a facebookosok a facebook ingatlanhirdetéseknél?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 26. 14:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Valószínűleg soknak tartják az árat.

Vagy olyan ótvar a lakás.

2023. ápr. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%

2-3szorosan túlárazott ingatlanok esetén mit vársz?


Merthogy a hirdetők balekot...

2023. ápr. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Valószínűleg azért mert nevetségesen túl van árazva, vagy ehhez még az is társul, hogy nem épp szép kívülről/belülről vagy még rossz környéken is van.
2023. ápr. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Az hogy ők boldogok lesznek ha eladják, te meg nem ha megveszed.
2023. ápr. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
39%
Mert rengeteg ember szeret beszólogatni másoknak a neten. Egyszerűen a netes kommunikáció ezt váltja ki, mert szemtől szemben ugyanolyan normális lenne mint egy bármilyen üzletben amikor drágának találja az árut. Megnézi és tovább halad, nem kezdi el cikizni az eladót vagy szolgáltatót.Ha már lakást venni nincs pénze akkor úgy érzi jól oda kell szólni, gúnyolódni. Szóval a savanyú a szőlő a gúnyolódóknak.
2023. ápr. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%
@5 Te vennél benzint 2000-ért, miközben 600 az ára? 🤣😅🤣😅🤣 Ennek köze nincs ahhoz, hogy van-e pénzed vagy nincs.
2023. ápr. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
21%

6-os rossza a példád. A 2000-ért kínáló kúton beszólogatnál 'face to face' hogy nem ér annyit a benzin, vagy simán továbbmész egy másik kúthoz?


Egyébként: Ha egyik kút 2000 Ft-t kér ugyanazért a sima 95-ös benzinért, a másik 600 ft-ot nyilván az olcsóbbat választom ha van erre lehetőségem. De az ingatlan nem egy olyan áruféleség mint a benzin, ami így összehasonlítható hogy 2 féle van és kész.


Akkor lenne jó a példád, ha mondjuk ugyanaz a társasház azonos emeletén lévő azonos nagyságú és azonos beosztású, azonos mértékben új/felújított/lelakott lakásokat tudsz összehasonlítani. Nyilván ha sok eladó 30 milliót kér érte egy meg 50 milliót akkor tudod belőni, hogy most mennyi a valós ára. Ez meg csak elmélet mert ingatlannál nem igazán van lehetőséged ilyen ár összehasonlításra. Pont ezt nem értik a kommentelők, hogy attól annyi az ár mert az eladó annyira lőtte be az értéket. Az már más kérdés, hogy kap-e érte annyit amennyiért hirdeti. Tudod kereslet-kínálat törvénye, azzal a torzító tényezővel hogy attól hogy valaki hirdet, nem feltétlenül kötelező eladnia olyan áron amiért a vevő megvenné, mert nem romlandó az áru. De semmi szín alatt nem szólogatnék be senkinek, attól hogy szerintem drágán árul. Ő dolga, ha nekem sok akkor haladok tovább, pont ugyanúgy mit egy boltban teszem.

2023. ápr. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
43%

Jól hangzik amit írsz, de attól még butaság.


Az ingatlanok ára/értéke pontosan ugyanúgy összehasonlítható, mint a benzin ára. Hasonló korú, fekvésű, állapotú, stílusú ingatlanok vannak x áron, de akár 5x áron is.


Aki a facebookon hirdeti az eladó tárgyait, az pontosan tisztában van azzal a kockázattal, hogy ha okot ad rá, kinevetik, beszólnak. (Akit ez zavar, az nem hirdet facebookon, hanem a klasszikus hirdetőoldalakat használja.) Sokuk egyébként bohócot csinál magából, amikor lehagy egy vagy több nullát az ingatlan árából, "biztos ami kattintás" alapon. Pluszba tetézi azzal, hogy beírja a címbe: Ház Nyíregyházán. Aztán a hirdetés szövegéből kiderül, hogy Nyíregyházától a harmadik faluban van a vityilló, s 1-2 nullával több van a végén, mint a címben. Rákattintva a hirdető nevére kiderül, hogy két éve árulja ugyanazt az ingatlant, különböző árakon, különböző méret-paraméterekkel.


Szánalmas és nevetséges az ilyen.


Különösebben nem foglalkozok vele, én az összes ingatlanomat nagykeráron vettem, veszem és fogom venni. Ingatlanfejlesztőként nekem csak úgy éri meg, hisz profitálnom kell az üzletből. Aki hajlandó nagykeráron megválni az ingatlanától, annak én már akár másnap kifizetem kp-ben. Aki meg háromszoros áron hirdet, az hirdesse még pár évig!

2023. ápr. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Nagyker áron lakás, ez is pont az a duma, amire a tucatnép odanyomná a röhögős szmájliját, akkor még igaza is lenne...
2023. jún. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen, jól látszik, hogy fogalmad sincs az ingatlanbefektetések és ingatlanfejlesztés témaköréről.


A szakmabeliek ismerik a szakmai kifejezéseket. A "tucatnép" meg röhög rajta. Ettől tucat.

2023. jún. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!