Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Jogszabàly van erre? Tàmadható...

Jogszabàly van erre? Tàmadható ha azt mondják nem csinàlnak többet csak a főzési lehetőséget?

Figyelt kérdés
Vettünk egy új építésű házat, és rosszul lett bekötve a villany (nem megfelelő átmérőjű kàbellel,nincs külön àramkörre kötve se a nagyfogyasztók,se a helyiségek,nincs kiàllàsa a fözőlapnak)a főzőlap bekötése miatt kihívott villanyszerelő azt mondta le is éghet a ház, és semmit nem a szabálynak megfelelően csinàlt a villanyszerelő aki bekötötte a házba.ez egy olyan villanyszerelő akinek nincs engedélye, és valaki más adta a nevét a munkàhoz. A kivitelező, és az a villanyszerelő aki bekötötte a villanyt ma jönnek, valószínű hogy csak a főzési lehetőséget csinálja meg,nem az egészet. Be tudom perelni? Van valahol leírva mit hogyan kell(ene) csinálni? Mi kulcsrakészre vettük a házat, és most életveszélyes

#Rosszul bekötött villany
2023. máj. 17. 10:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Nyilatkoznia kellett a használatba vételi engedély kiadásához az elektromos tervezőnek..ha így ,ilyen hibákkal vette át,keresd meg őt
2023. máj. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nincs ilyen dokumentum.se érintésvédelmi.
2023. máj. 17. 11:22
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem volt elektromos tervező
2023. máj. 17. 11:29
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Új építésü háznál előírás,hogy lennie kell! Olyan nincs,hogy nem volt,max te nem tudsz róla
2023. máj. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Csak jött egy villanyszerelő aki más nevében csinált ahogy ő gondolta.
2023. máj. 17. 11:35
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha benne van a szerződésben, hogy "Megtekintett állapotban", ami azt is jelenti, hogy jogodban állt (volna) szakemberrel átnézetned, akkor neked nem sok mozgástered van.

Perelni legfeljebb az előző tulajt perelheted, mert ő állt jogviszonyban a szerelővel.

Kérdés, hogy anyagilag megéri e egy per?

2023. máj. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Generálkivitelezést vezetek, tisztában vagyok abban mire van szükség,milyen nyilatkozatokra,tervekre.

Ne hagyd magad megtéveszteni.

2023. máj. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ez egy vállalkozó, így jogilag használt ház. Ha ez változtat valamin..de milyen szerződés? Milyen megtekintett àllapot? Én ilyesmit semmilyen papíron nem láttam!!!
2023. máj. 17. 11:56
 9/16 anonim ***** válasza:

Segítenék de mobilt nem adhatok meg

/7/

2023. máj. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Írhatsz privatban is! Köszi
2023. máj. 17. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!