Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 5-10 millióba került országosa...

5-10 millióba került országosan,2016-ban egy panellakás,mi történt azóta?

Figyelt kérdés

Ma simán 40-50 milliót is elkérnek egy panellakásért.

Ami 1 millió forint/m2 árat jelent.

Nyílván bizonyos áremelkedés indokolt,de ekkora....?


Különben én mai napig nem adnék többet egy panellakásert 5-10 millió forintnál.


Én 2016-ban Győrben adyvárosban 8,9 millió forintért vettem meg a 44m2 1,5 szobás panellakásomat.


És azt akkor egy reális árnak gondoltam,ma se adnék szívesen ennél többet érte.



2023. máj. 23. 12:35
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
66%

"5-10 millióba került országosan,2016-ban egy panellakás,"

Ezt honnan vetted?

Már 15 éve sem ennyibe kerültek a panel lakások.

"2016-ban a Budapesten eladott használt lakások átlagosan 20,4 millió

forintba kerültek.."

"Vidéken a kisebb mértékű áremelkedés ellenére a lakások reálértéke

továbbra is jelentősen elmarad a 2008. évi szinttől: a megyeszékhelyeken

12, a városokban 15, míg a községekben 21%-kal ér kevesebbet egy átlagos

lakás, mint a válság előtt. "

[link]

"2001–2008 között a városi lakások átlagára 7,1-rõl 12,4 millió Ft-ra nõtt."

" 2008-ban az

elõzetes adatok szerint a megelõzõ évhez képest Budapesten az átlagár

lényegében változatlan maradt (15,6 millió Ft), míg a többi településen

tovább emelkedett (11,2, illetve 10,0 millió Ft). "

[link]

Kérdező, maradjunk annyiban, hogy 2016-ban Budapesten a használt lakások kb. 20 millióba kerültek - a panelek sem voltak sokkal alacsonyabbak, más településeken is 10 millió felett volt az áruk.

Durva drágulás volt azóta, nem kell még nagyobbnak képzelni, elég nagy az anélkül is.

2023. máj. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
70%

"Ma simán 40-50 milliót is elkérnek egy panellakásért."

"Én 2016-ban Győrben adyvárosban 8,9 millió forintért vettem meg a 44m2 1,5 szobás panellakásomat."

Azt ugye tudod, hogy a panellakások nem mind 44 nm-esek? Ez a ritka, általában 52-65nm között vannak a 2 és 2,5 szobásak, ezekből van a legtöbb.

Valóban találni Győrben 36 millióért meghirdetett 43 nm-es lakást is, de nyilván ennek a helye és minősége ilyen. Ahogy lehet találni 40 millióért 68 nm-es lakást is.

2023. máj. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Nézd én 2016-ban vettem a lakásomat.

Akkor már 2015-16-ban folyamatosan néztem az tisztában vagyok az akkori árakkal.


Néztem pesten is lakásokat pl.zuglóban

Bőven láttam 10 millió forint alatt is lakásokat.


2016-ban azért kellett gyorsan lakást vennem,mert a csok miatt hirtelen elkezdtek indokolatlanul emelkedni az árak.


Az a lakás amit végül megvásároltam 2015 ev elején még 8 milliós irányáron hirdettek,majd bejött a csok levették a hirdetést.


2016 év elején ismét feltették a lakást, immáron 9,7 milliós forintos irányáron.Abból sikerült akkor 8,9 millióra lealkudnom az árat.

2023. máj. 23. 13:04
 4/31 anonim ***** válasza:
83%

#3 Nem ugyanaz ha azt írod le, hogy "Bőven láttam 10 millió forint alatt is lakásokat.", meg az ha "5-10 millióba került országosan,2016-ban egy panellakás"

Mert ez utóbbi nem igaz, meg is mutattam neked.

Most néztem meg egy hirdetési oldalt Győrben amikor válaszoltam. Szerinted igaz lett volna ha azt írom le neked, hogy '27 millió alatt vannak a lakások Győrben' csak mert találtam a lakáshirdetések között párat ami csak 26-27 milliós? Persze, hogy nem.

Amit kiírtál kérdésben az nem igaz. Az, hogy voltak olyan olcsón is panellakások az igaz. Most is lehet találni Kazincbarcikán 13,5 millióért, Miskolcon 15-16 millióért panellakásokat. És? Ettől még nem lesz igaz, hogy '13-18 millióba kerülnek országosan a panellakások 2023-ban'. Csak van olyan is amit meg lehet venni ennyiért. De nem Győrben.

2023. máj. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 Lilluci27 ***** válasza:
68%

[link]


tessék, 2016 ban is 16-17 millió volt az átlagár

2023. máj. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Jó lesz az 2006-nak is.:)

Panelprogram előtt volt. Azóta az állam beletolt egy rakat pénzt.

2023. máj. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
59%
A fiataloknak nem hagytak olcsó lakásokat. Inkább húzunk ki nyugatra. Régen ennyit tudott ez az ország, hogy viszonylag egyszerűen lehetett egy picit jobban kereső alkalmazottnak is saját lakása. A 35-40 éves kollégáim többségének van is. Akkoriban vették legkésőbb 2015-18 környékén még olcsón, olyasmi idősen, mint most mi vagyunk. Akkor még könnyebben lehetett. Ma már ugyanúgy lehetetlen a saját lakás nulláról, mint nyugaton. Csak ott legalább jobban lehet élni. Nincs értelme itt maradni.
2023. máj. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
59%

#7 Miért kell hülyeségeket beszélni?

Soha nem volt könnyű lakáshoz jutni és soha nem volt olyan, hogy 35-40 éves korára lett az emberek többségének lakása.

Amikor mi az első lakásunkat vettük akkor már túl voltunk 6 évnyi takarékosságon amit még az egyetemi ösztöndíjunkból kezdtünk meg havi pár ezer forinttal, majd a külföldi tanulásunkon a pénzt nem elköltöttük hanem félretettük az ösztöndíjunkból és a két család beleadta minden megtakarítását, hogy lehessen egy 36nm-es kis panellakásunk indulónak. Ezt fizettük vissza utána nekik sok éven át. Mert akkor a lakáshitelek kamata 35% felett volt és nem volt CSOk, nem volt babaváró. Az én anyámék 30 év után szabadultak meg a lakáshitelüktől, ahogy anyósomék a két kezükkel építettek házat a kis vályogház helyén amit meg tudtak szerezni, mert már nem akartak a szülőknél egy szobában lakni a 2 gyerekkel. Inkább éltek egy 12nm-es nyári konyhában az építkezés alatt.

"Régen ennyit tudott ez az ország, hogy viszonylag egyszerűen lehetett egy picit jobban kereső alkalmazottnak is saját lakása. "

Soha nem volt ilyen. A többség csak bérlakásban lakott, a rendszerváltás után szabadultak meg az önkormányzatok a lakásaiktól, mert nem tudták vállalni a fenntartásukat ahogy egy bérbeadónak kellett volna, de ekkor sem volt olcsó lakáshoz jutni.

A lakások árai mindig is magasak voltak és a 2010-es devizaválság vetette csak vissza az áraikat, azért mert nem volt pénze az embereknek.

De menj nyugatra nyugodtan! Aztán majd írd meg hogyan is néz ki ott a lakáspiac, mert szemben azzal, hogy itt az emberek 85%-a saját ingatlanjában él, ott ez sokszor csak 45-50%, olyan magasak az ingatlanárak!

2023. máj. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
79%
7-es, a 8-as teljesen pontosan leírta.
2023. máj. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
68%

8. Aha, a legtöbb 35-40 éves kollégámnak saját lakása van, amiket 5-10 millióért vettek 2015 környékén és most 30 milliót érnek minimum. (Vidéki nagyváros, nem Pest.) Ha hitelt is vettek fel, az is már nevetséges összeg mostanra a lakás árához és a mostani fizetésükhöz képest.


A 46 éves elvált alsó szomszédom is elmesélte hogy vette a lakását 2015-ben 6 millió forintért, amit most 27-ért adott el. Azt mondja: Kivett 1 millió forintot a nyugdíjpénztárából, kölcsönkért az anyjától 1 millió forintot, egy harmadik egymilliót is hasonló módon összekapart, meg még felvett 3 millió ft (!) lakáshitelt. Még ő is azt mondta, hogyha mostanában vált volna el, akkor nem tudott volna ugyanígy összekaparni pénzt saját lakásra, mint akkor lehetett. De ugyanezt mondják az idősebb kollégáim is, hogy együttéreznek velünk huszonévesekkel, hogy milyen kva drágák most a lakások még a korábbiakhoz képest is. És senki nem azt mondja, hogy régen mindenki után dobálták ingyen a lakásokat, vagy hogy mindenki tudott venni, csak hogy egyszerűbb volt mégis.

2023. máj. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!