Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanost megéri megbízni?

Ingatlanost megéri megbízni?

Figyelt kérdés

Idő nincs, de kellene intézni az eladást.

Milyen feltételekkel szoktak dolgozni?

Hogy érdemes kiválasztani, hogy kit bízunk meg?

Mire kell figyelni?


2023. jún. 12. 06:45
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Egy valóban jó ingatlanos aranyat ér a vevőnek, mert jóval több mindent kiszúr, mint amit az avatatlan csak vevői szemek észre vennének. Bőven megéri a jutaléka. Ha meg egyenes is, akkor simán megtudja akadályozni, hogy egy külsőre ugyan szépnek tűnő, valójában összegányolt, és épitési anyagot kihagyott házat ne vegyél meg, amitől pár év és olyan veszteséget termel neked, hogy csak fogni fogod a fejed.
2023. jún. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Mi azért bíztunk meg, mert sürgős volt és egy 6 hónapos babával nem kívántam nonstop telefonálgatni és nézelődőket fogadni. Emellett pedig tudtuk, hogy egy és ugyanazon ingatlanos a házban néhány hónapon belül 3 lakást is eladott és bár tipikus ingatlanos trükknek gondoltuk, belengette, hogy van egy vevő jelöltje, aki az előző lakásról lemaradt. 4 nap alatt elment, mert megvette ez a vevő jelölt. Részemről ezen körülmények között megérte kifizetni a jutalékát.

Szerintem mérlegelni kell az élethelyzetedet és ajánlás alapján keresni valakit, aki a környéken jó!

2023. jún. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenre igaz, hogy amihez az ember nem ért vagy nincs ideje vele foglalkozni, akkor szakembert kell fogadni - az meg pénzbe kerül. Én tavaly egy lakást és egy garázst adtam el, a lakást ingatlanosra bíztam, a garázst intéztem én. Amiért nekem megérte az ingatlanos az az, hogy 250km-re kellett volna szaladgásznom mutogatni a lakást meg intézni az ügyeket. Az ingatlanos megszűrte az érdeklődőket, intézte az energetikai tanúsítványt, a vevőt is vezetgette az ügyintézésben, hozta az ügyvédet. Már nem emlékszem pontosan, de azt hiszem 2,3%-ért dolgozott. Itt arra kell figyelni, hogy azért az ingatlanosnak + 1 millió forint az eladásnál 23 ezer forintot ér, tehát van bennük egy "inkább a sűrű fillér, mint a ritka forint" hozzáállás, az első vevőjelőlt 4 millióval ajánlott kevesebbet, mint amennyiért végül elment a lakás, de az ingatlanos nagyon erősködött, hogy adjuk el, nekünk viszont nem volt sürgős és tudtuk, hogy az ajánlott ár nagyon az alja a hasonló ingatlanoknak. Aztán 3 héttel később elment a lakás többért, mint amire számítottam - csak az ingatlanos szempontjából ez azt jelenti, hogy +3 hetet dolgozott 100 rugóért.

Nézz körül a neten, hogy melyik ingatlanos árul a környéken vagy ha van aki mostanában adott el vagy vett a környéken, akkor attól kérdezd meg, hogy kivel intézte (ha ingatlanoson keresztül vette/adta el). Nem tudom, hogy a mostani visszaesés hogyan befolyásolta a díjaikat, általában a nettó eladási ár valahány %-át kérik. Kizárólagosságot ne írj alá, mert ha közben eladod saját kútfőből, akkor bevasalják rajtad a díjukat.

2023. jún. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Ha a jogi részétől félsz, inkább egy jó ügyvéd legyen, aki leellenőrzi a szerződést meg a vevőt. A hirdetéshez szerintem nem kell ingatlanos. Én saját magam is el tudtam adni a lakásom, felraktam marketplace-re meg az ingatan.com-ra. Érdemes patika rendet és tisztaságot csinálni meg világos képeket és mindent leírni tényszerűen. (Ingatlanosok is sokszor kisregényt írnak, milyen szép a környék, csak azt nem tudod meg, hány négyzetméter meg milyen a fűtés.) Ha jó az ár és nem a világvégén van, lesz jelentkező, amint friss a hirdetés. Ha nem jelentkeznek, akkor magas az ára. Ennyi a titok. Meg kell nézni, hasonlókat a környéken mennyiért adnak, plusz belekalkulálni, hogy a hirdetési árak mostanában olyan 5-10% alkuval számolnak...

Ingatlanos meg akkor hasznos, ha nem érsz rá mutogatni. De itt is lehet olyat csinálni, hogy megírod, hogy te csak hétvégén mutatod meg ebben a két órában és akkor összegyűjtöd a jelentkezőket. Ez esetben még licit is kialakulhat.

Amikor meg vettem, sokszor kifejezetten kerékkötők voltak az ingatlanosok. Nem tudták az információkat, nem tudtak beengedni, csak ha a tulaj is ráér, de az nem tudja, mikor lesz, még megkérdezi és visszahív... És a vége, hogy mindketten ott vannak. És aztán megint rajta keresztül megy az alkudozás ugyanígy pénzről, kiköltözésről vagy hogy létezik-e valahol alaprajz... Ilyesmik miatt nagyon lassú volt a kommunikáció és sok napot elveszítettem, pedig sürgős lett volna a vétel és beköltözés. Gondolom, ha befektető vagyok, párhavonta veszek valamit és nem akarok keresgélni, utazgatni, akkor jól jöhet, ha valaki helyettem tárgyalgat, de magánszemélyként nagyon bosszantó és felesleges akadály volt. Plusz irreális pénzt kérnek érte.

2023. jún. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja és ha tetszik valami annyira, hogy foglalóznál, mindenképp ki kell hívni úgyis egy építész/műszaki ellenőrt.
2023. jún. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
Nekem megért plusz 2 milliót hogy elhajtsam a napi 3-4 gyökér ingatlanost.
2023. jún. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
18%
Helyzettől függ. Alapból rühös dögök, piócák, de mégis volt rá példa, hogy megbízást adtam. Csokos-babavárós airbnb lakás eladásával se kedvünk se időnk nem volt foglalkozni. Mivel termelt 62 milliót a megvásárlás óta az értéknövekedéssel együtt, így be lett adva 8 hirdetőnepperhez, amelyiknek szerencséje volt majd 2 milliót vett le arra, hogy az ő hirdetését hívta fel a vevő.
2023. jún. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elvileg beáll a piac, 50 %al estek az adásvételi számok tavalyhoz képest. Nem vagyok nagy ingatlanos pàrti, de jelen esetben lehetséges, hogy meg én is komolyan elgondolkodnek rajta.
2023. jún. 13. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!