Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vidéken egy saját vállalkozás...

Vidéken egy saját vállalkozás ingatlannal és telekkel vagy Budapesten új élet?

Figyelt kérdés
Egy jó módú családból származom így a szüleimnek köszönhetően kaptam egy óriási 400nmes ingatlant egy zalai településen valamint a közelben a nagyapám műhelyét. Ezt csak azért írom le hogy elkerüljem a kamu kérdés hozza szólásokat. Viszont hogy 22évesen itt tartok ehhez az is kellet hogy 10éves koromtól fogva minden szabadidőmet a műhelyben töltöttem, így hát végül nálam teljes egészében kimaradt a tini valamint a bulizós fiatal kor. Míg a barátaim gimnáziumba valamint a későbbiekben a fővárosban egyetemre jártak addig én szakmunkásba jártam és dolgoztam éjjel nappal. Mindezek mellet én mindig is vágytam a fővárosi nyüzsgős életre. Itt akármit is akarok mindenért sokszor órákat kell utaznom, viszont nem tudom hogy feladjam e a működő képes és jól menő vállalkozásom és eladják mindent ami biztos egy bizonytalan új életért. Mivel ez egy kis falu a világ végén így hiába óriási és gyönyörű ez a ház maximum 100millioert tudom eladni. Ha Budapesten és lakatos műhelyt szeretnék nyitni akkor ugye csak az épületet tudom eladni felszerelések nélkül ami úgy további 50millió. Szerintetek ez a pénz egy új fővárosi élethez elég lenne? Műhely és telephely valamint lakás/ház vásárlásra? Vagy inkább maradnátok a jól működő biztos helyzetben. Előre is köszönöm a válaszokat.

2023. jún. 25. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb hülyeség lenne egy jól működő vállalkozást és házat feladni és új életet kezdeni a nulláról csak ezért, hogy lássál egy kis bp.-i nyüzsgést.

Azaz ribiket, csöveseket, drogosokat, összehugyozott és szart utcákat, bűnözést stb...stb...

2023. jún. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Én maradnék a helyedben a jól működő vállalkozásnál, nyugalmas életnél. budapesti vagyok, barkácsolós srác, szintén kimaradt a bulizós korszakom, de nem hiányzik, olyan életre vágyok, és kezdtem el érte dolgozni, amilyen neked is van. Úgy csinálom a dolgaim, hogy külterületen, vagy vidéken legyen egy kertes házam, műhellyel, vállalkozással évekkel később. 21/F
2023. jún. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Aki csak teheti, az már kiköltözik a koszos, rossz levegőjű, túlzsúfolt, parkolóhely nélküli, bedugult fővárosból valami vidéki élhető jó levegőjű családi házba.

2023. jún. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem maradj ott ahol vagy és jövedelmező munkád van, biztos egzisztenciával!

Gyarapítsd a pénzed és időnként szabadságold magad mondjuk 2 hétre!

Akkor vegyél ki Budapesten egy szállodai szobát, vagy menj panzióba és élvezd ki a Budapest nyújtotta előnyöket, annak hátrányi nélkül.

A munkás hétköznapokban úgysem tudnád "élvezni" a nyüzsgést, ha jutni is akarsz valamire ott, ahol baromi nagy lenne neked a konkurencia.

Megjegyzem, ha Bp-re cuccolnál, nem kellene hozzá fél év, megunnád és menekülnél vissza, ...csak már nem lenne hova.

2023. jún. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom ha a vallalkozasodat felvinned pestre akkor uj ugyfelek is kellenek ami azt jelenti hogy ujra kell kezdened az egeszet. Nem fog veled a zalai pl butor keszittetni, autot javittatni ha pesten vagy. Nem tudom mi a vallalkozas, ezek csak peldak.

Hazat kapnal pesten 100 milioert csak joval kisebbet. Ha bulizni akarsz pesten akkor felutazol es ott alszol egy airbnbben a hetvegen.

Ha meg lesz tobb penzed akkor veszel egy kis garzont a fovarosban akar hitelre is mert egy ingatlan az befektetes hosszabb tavon

2023. jún. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó tanácsokat kaptál, alaposan gondold át.

Vagyis nincs nit átgondolni egy ilyen egszintenciát nem szabad feladni.

Ahogy mondták, csinálj magadnak hosszú hétvégéket, szabadságot, próbáld kiélvezni a fővárosi nyüzsgést da hamar rá fogsz unni.

Zala gyakorlatilag nyugat, sokan vágynak oda, de jó drága az is.

2023. jún. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 NTBS ***** válasza:
100%

Maradj vidéken.

Bulizós lányok ott is vannak.

2023. jún. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
91%
Költözz Pestre pár hónapra és nézd meg milyen az élet ott. Ne adj még el semmit, lakjál pár hónap albérletben és közben dolgozz ott, nézd meg tetszik-e az ottani élet. Ha igen, akkor eladod a dolgokat és veszel ott valamit, felköltözöl tartósan. Ha nem, akkor visszamész.
2023. jún. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!