Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen egy zajvédő fal mellett...

Milyen egy zajvédő fal mellett élni?

Figyelt kérdés

Kinéztünk egy házat, nagy telekkel. A telek elejében van a ház.

A végében a zajvédőfal. Konkrétan a fal mellett pedig az autópálya.

Van egy alap folyamatos morajlás, autópálya lévén este is hallani fogjuk. A házba egyébként alig lehet behallani mivel a zajvédő fal a kert végében, picit odébb van.

A kérdésem az lenne, aki élt ilyen házban mennyire megszokható hogy a kertben ha kint vagyunk sosincs csend?

Mondjuk az is igaz, hogy ha nem autópálya akkor a szomszéd fűnyírója, vagy a szomszed kutyája, gyereke hangoskodik egy kertes házas, lakóparki övezetben....

És nem is várjuk el hogy teljesen csend legyen ... De egy folyamatos zúgó, morajlást mennyire lehet megszokni?



2023. jún. 29. 09:42
A kérdező szavazást indított:
Meglehet szokni
Állandóan idegesíteni fog
17 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen helyre garantáltan nem költöznék, egyrészt a folyamatos zaj - és nem csak zúgás, hanem forgalmasabb idöszakokban a "fal" ellenére erös hangok -, másrészt gykaorlatilag a környéken levegö helyett kipufogógáz van, a talajban keletkezö rezgések miatt meg a ház is károsodik, illetve ti is folyamatosan rázódtok.
2023. jún. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Ne tudd meg!
2023. jún. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerint borzalmas lehet.
2023. jún. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősék így élnek az M7 mellett Törökbálinton. Egyszerűen katasztrófa! Igen, hangos a fűkasza, de az nem napi 24 órában zúg. Az autópálya hangja folyamatos.

A legjobb a hazafelé igyekvő sportmotoros csapat vasárnap este 10-kor!

2023. jún. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen mi is pont arra felé néztünk ki, az M7 mellett közvetlenül. :/
2023. jún. 29. 10:44
 6/16 anonim ***** válasza:
Azért a szomséd nem nyír _minden nap_ _minden órában_ füvet!
2023. jún. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
55%

én hallom az autópályát is, és a felettem elszálló óriásrepülőket Ferihegy felől. Ráadásul a Budaörsi repülők itt a környéken bóklásznak.


Megszokható, engem például nem zavar. Rosszabb a szomszédok turbós gyeplélegeztetős fűnyírója.

2023. jún. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Honnan tudjuk, téged személyesen mi zavar?

Én játszótér mellett lakom, a gyerekek nem zavarnak, pedig mindenki azt mondta, meneküljek, meg ne vegyem a lakást.

Ellenben a madárcsicsergéssel, az kvára felbasz reggelente.


Szóval te tudod, neked mi az idegesítő...

2023. jún. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul fogalmaztál. Ha kertes rész, akkor az alap morajláson kívül a fűnyírást is hallani fogod, bár mondjuk személy szerint engem ez utóbbi nem zavarna. De én bizos nem költöznék ilyen helyre. Laktam főút mellett, nem nagyon lehetett pihenni, elég volt egy életre.
2023. jún. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A háztól légvonalban hány méterre fut az autópálya?

A szobák melyik irányba néznek?

Ha csukott ablaknál tényleg nem nagyon hallani, engem nem zavarna az autópálya közelsége.

2023. jún. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!