Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Önkormányzati lakás bérleti...

Önkormányzati lakás bérleti jogának eladása mennyire macerás?

Figyelt kérdés
Láttam már rengeteg ilyen hirdetést az ingatlan.com-on, mi ennek a menete, mennyire legális?

2023. júl. 2. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Aminek én is csak bérlője vagyok,hogy rendelkezhetnék ennek a jognak a tovább adásához.Ehhez csak az ingatlan tulajdonosának van joga .
2023. júl. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bérleti jogot nem lehet eladni. Elcserélni lehet, ugyanolyan bérleti jogra vagy öröklakásra. Persze ezek színlelt szerződések, mert a bérleti jog birtokosa valójában pénz akar a bérleti jogért. El lehet veszíteni a bérleti jogot, szóval én nem javaslom.
2023. júl. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bérleti jogot nem igazán lehet venni magánszemélytől csak cserélni másik önkormányzati lakásra.


Egyszer láttam,olyat hogy egy bank hirdetet egy önkormányzati lakásnak a bérleti jogát eladásra.

Ott az önkormányzatnak lehetett tartozása a bank felé.

De egy magánszemély egy másik magánszemélytől nem tudd bérleti jogot vásárolni szerintem.

2023. júl. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak az önkormányzati lakóingatlanra vonatkozik hogy a nem adható-vehető a bérleti joga. Van vagyoni értékkel bíró, örökölhető bérleti jog a nem lakóingatlanok vonatkozásában, ilyenek az üzletek, éttermek, pavilonok stb. amiket az önkormányzat bérbe ad. Ha láttál ilyen hirdetést 100%, hogy nem lakás céljára szolgáló ingatlant bérleti jogát árulta a hirdető.
2023. júl. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!