Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Pozitív előzetes hitelbírálat...

Pozitív előzetes hitelbírálat és ügyvédnél szerződés kötés után mennyi idő alatt megy le a lakáshitel felvétel, kiutalás az eladónak?

Figyelt kérdés
2023. júl. 6. 01:00
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Bankfüggő, OTP-nél a leggyorsabb, 2-3 hét alatt megvan minden, ha normális ügyvéded van. Cserébe magasabb a kamat valamivel, mint a többi banknál.
2023. júl. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A szerződéssel be kell menni a bankba elindítani a tényleges hiteligényt. Mivel addigra nálunk az előzetes bírálat megvolt és azóta nem változott semmi, ha jól emlékszem csütörtökön adtuk be a kérelmet és kedden mentünk szerződni. (K&H) Miután leigazoltuk a bank felé, hogy az összes önerő megfizetésre került, gyakorlatilag 2 napon belül kiutalták a hitelt.
2023. júl. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Unicredit nyári szezon, 3 hónap volt... Azt hittem a hajam kihullik. Ettől függetlenül amúgy elégedett vagyok velük, de olyan tetves lassúak voltak, hogy az elképesztő.
2023. júl. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3: a hitelügyintéző engem télen is óva intett az unicredittől, pont emiatt :))

mondta hogy ott a legalacsonyabb a kamat, denha azt választom, ezzel számoljak.

2023. júl. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3-as voltam. Hitelkiváltás még durvább volt. Ott az idő nem sürgetett, nem is problémáztam rajta, csak meglepett az ügyintézés. Eredetileg felvett hosszú kamatozású de rövid időre fixált hitelem váltottam ki egy rövidebb idejű végig fixált hitelre. Ez mind bankon belül történt, ennek ellenére a régi hitelem le kellett zárni és megignyelni az új hitelt, mintha egy tök új hitel lenne minden velejárójával együtt. 6 hónapig tartott! Szerencsére a munkahelyem épp az Unicredit mellett vezet, mert körülbelül haza jártam a bankba! Viszont cserébe mindenben ennyire lazák... A hitelkiváltás lett volna a saját üzletszabályzatuk szerint 400.000 Ft, de az ügyintézőnek köszönhetően, mondván úgyse nézi azt itt ám senki csak a közjegyzőt és értékbecslőt kellett újhra fizetnem... :) Szóval dög lassúak, de cserébe ha neked van kérésed akkor ott is korrekten, ügyfélbarátan járnak el. Hitel nem kötne akkor is az Unicreditet választanám számlavezető banknak.
2023. júl. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5# Nekem a hosszú határidők azért bicskanyitogatóak a bankoknál... Ha fizetni kell, akkor tartják a markukat, de amint neked van szükséged valamire (pláne ha az nekik nem érdekük), olyan tetves lassúak, hogy elmondani nem lehet. Az OTP-nél, K&H-nál ugyanez a tapasztalat. Az előtörlesztés minimum egy hónap, pl. lakástakarékból, ha a két bankon keresztül kell vinni. A hajamat befontam mire mindet elintéztük és részemről ez roppant idegesítő, pláne amikor különböző bankfiókokban különböző infók alapján megy az ügymenet. Mellesleg egy ügyintéző jószándékán múlt az elengedésed, ami ha nincs, akkor erősen mínuszosan jöttél volna ki a tökvakarásuk miatt, hiszen amíg ültek az ügyön, te a rosszabb konstrukciójú hiteledet törlesztetted. Szóval be lehet állítani az ilyesmit pozitívan, de nekem akkor szóljon valaki, ha talál egy bankot, ami oda vissza korrekt és nem kell várni egy-egy igazolásra is 3-4 hetet.

Ez nem ellened szól, nem írtál semmi rosszat, csak lássunk tisztán.

2023. júl. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6# Törlesztettem elő kp és törlesztettem elő LTP ami nekem is ingyenes volt. A kp-s előtörlesztés 3 nap volt az LTP előtörlesztés pedig maximum 5 napot vett igénybe, sosem volt gond az ingyenességgel /csak a sok tetves igazolással volt gond, amit az OTP-nek kellett k iállítania/. Hitelkiváltásnál volt probléma. "Eltűnt" 80.000 Ft-om. 11.420.000 Ft volt a kiváltott hitel, megigényelt pedig 11.500.000 Ft. A 80.000 Ft különbözet felszívódott... 3 hétig irogattam az ügyintézőnek aki a végére már nem is válaszolt a leveleimre. Akkor elegem lett, hivatalos panasszal éltem amit kötelező kivizsgálniuk. 2 hónap után megtalálták a pénzt, állítólag egy technikai számlán ragadt. Vajon hány olyan ügyfél van akinek ez nem tűnik fel vagy nem foglalkozik vele és a technikai számlán "ragadnak" a kisebb nagyobb összegek?
2023. júl. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!