Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ilyen esetben maradhat tartózk...

Ilyen esetben maradhat tartózkodási helyem a lakcímkártyámon, ha felvettük a CSOK-ot?

Figyelt kérdés

Helyzetem a következő. Ingatlant vásároltunk, októberben történik az átadás. Jogszabály szerint ugye 90 napunk van bejelentkezni az új lakóhelyünkre, viszont CSOK-al terhelt ingatlan esetén hivatalosan nem lehet tartózkodási helyünk.


Januárban fogok szülni, megszüntették a szabad orvosválasztást, így területileg illetékes kórházhoz tartozunk. Emiatt a mamámhoz beírtam magam ideiglenes lakcímre, így tudok olyan kórházban szülni, ahol beengedik az apukát vajúdás alatt (ahova tartoznék a vásárolt ingatlan szerint, oda nem jöhet be velem és a szülés alatt is kérdéses, tehát egyedül kéne végigcsinálnom az egészet.) Pont mire ki vagyok írva szülni, akkor járna le kereken a 90 nap. Ilyen esetben mit tudok csinálni? Tudok beadni 30 napos plusz kérelmet?



2023. júl. 8. 14:16
 1/2 A kérdező kommentje:
Nyílvánvalóan az állandót beírnám előbb, de ilyen esetben sem maradhat hivatalosan ideiglenes lakcímem a lakcím kártyán? Szülés után automatikusan megszüntetném.
2023. júl. 8. 14:17
 2/2 A kérdező kommentje:
Genetikai Ultrahangra már a kórházba járok, viszont az orvosom magánorvos és már csak magán szülészeten vállal szülést, így sajnos nála nem tudok szülni, tehát rá vagyok kényszerítve erre a helyzetre.
2023. júl. 8. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!