Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanajándékozás lehetséges...

Ingatlanajándékozás lehetséges apóstól?

Figyelt kérdés
Olvasgattam róla de erről nem találtam, írtam ügyvédnek de még nem kaptam választ. Valakinek van ezzel tapasztalata? Arra gondoltam, hogy ha nem lehetne akkor először apától nekem és utána tőlem a férjemnek?
2023. júl. 11. 17:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ajándékozási szerződést bárkinek lehet írni, idegennek is. Fontos, hogy ügyvéd előtt történjen, hogy érvényes legyen.
2023. júl. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ohh akkor csak az illeték miatt nem mindegy? Én azt hittem eddig hogy csak családtagnak lehet
2023. júl. 11. 18:21
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

Apostól illeték köteles.

Viszont ha a férjednek adja , és ő utánna neked, az illetékmentes.

Viszont ott két ügyvédi díj van.

Ki kell számolni hogy melyik verzió olcsóbb.

2023. júl. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

Vigyázz! Miért nem Neked és a férjednek (is) ajándékozza? Az ajándék nem közösen szerzett vagyon, tehát ki lennél semmizve.

Ajándékozni bárki bárkinek tud, lehetséges.


#3, a kérdést nő tette fel, akinek az édesapja meg akarja ajándékozni a vejét.

2023. júl. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Bármi is az ajándékozás célja, azt azért ne felejtsd el amit 4-es írt, hogy ha azt névre szólóan a férjednek ajándékozzák, akkor abból te semmiféle formában nem vagy jogosult részesedni válásnál.

Nyilván ez most fel se merül - már a válás - de jó ha tisztában vagy vele, hogy így később magánvagyonnak minősül majd és csak a férjedé lesz.

2023. júl. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. igen tehát az én apukám ajándékozná a páromnak. nekem már van 2/3 a nevemen és csak azért van apukám nevén a másik része mert párom külföldi és annó nagyon bonyolult lett volna az ő nevére rakni a lakás másik részét. igaziból csak az volt a lényeg, hogy lehet-e így ajándékozni :D
2023. júl. 11. 19:40
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

Lehet, de az illeték miatt ajándékozza előbb neked, aztán te tovább a férjednek. Úgy mindkét ajándékozás illetékmentes.

Az ügyvédi díj jellemzően az ingatlan értékének 0,5-0,8 százaléka, szóval ha a kétszeres ajándékozásért kétszeres ügyvédi díjat kell is fizetni, akkor is csak 1-1,6 százalék.

Az illeték viszont 4 százalék! Éééés még amellett is ugyanúgy ott van pluszban az ügyvédi díj...

2023. júl. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Sok hülye összegyűlt itt.

Mivel házasok vagytok így házasság után közösen szerzett vagyon közös.

Tehát butaság amit a 4-es, 5-ös ír.

Az ingatlan értéke számit, nem a 4 százalék.

Ha a kétszeres ügyvédi díj olcsóbb mint az átirási illeték, akkor jobb a kétszeres ajándékozás.

2023. júl. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#8 "Mivel házasok vagytok így házasság után közösen szerzett vagyon közös.

Tehát butaság amit a 4-es, 5-ös ír."

Nem az.

A házasság során a közösen SZERZETT vagyon lesz közös. Ha névre szólóan ajándékba kapja valamelyik fél avgy örökli, az nem lesz közös vagyon, az bizony magánvagyon lesz.

"4.38. § [A házastárs különvagyona]

(1) A házastárs különvagyonához tartozik

a) a házastársi vagyonközösség létrejöttekor meglévő vagyontárgy;

b) a házastársi vagyonközösség fennállása alatt általa örökölt vagy részére ajándékozott vagyontárgy és részére nyújtott ingyenes juttatás;"

[link]

2023. júl. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm
2023. júl. 11. 22:02
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!