Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen lehetőségeim vannak az...

Milyen lehetőségeim vannak az ingatlanos kikerülésének?

Figyelt kérdés

Az ingatlanos kb egy év elteltével hozozz egy darab vevőt, és mit tesz isten, vásárolni is akar. Az ingatlanomat direkt hirdettem jofogáson is, magánszemélyként, direkt azért, hogy ha valaki az ingatlan.com-on az ingatlanirodás-képes hirdetések közt meglátja a lakásom, talán van annyi esze, hogy megnézi jofogáson is fennvan-e (én 2 már két lakásomat is így vettem, nem értem ez hogy nem evidens..) és így hibátlanul meg lehet kerülni az ingatlanost.


Ha én most finoman jelzem a vevőnek privátban, hogy jelentkezhetne a magánhirdetésemre is, és az ingatlanost hagyjuk a francba, jól érzem, hogy ezt megszívhatom?


(az ingatlanos "szakmánál" semmirekellőbb munkát elképzelni sem tudok, zárójeles megjegyzés. Először van dolgom velük, de úgy érzem a jelenléte az ügyletben konkrétan csak hátráltatja az egészet. Épp alkudozunk, de én nem alkudhatok négyszemközt a vevővel, hanem csak az ingatlanos közvetítésével, ami borzalmasan lassú..)


2023. júl. 20. 19:08
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
ráadásul tudom hogy a házban ahol lakom egy az enyémhez hasonló lakás is eladó, és tudom hogy azzal is szemeztek, de végül az enyém mellett döntöttek. Most azon gondolkodom, hogy ott - mivel az magánszemélyes hirdetés - talán alkudni is jobban tud, és a kommunikáció is gyorsabban megy. Tartok tőle, hogy őt is csak zavarja az ingatlanos jelenléte nálam..
2023. júl. 20. 19:12
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Megszívhatod ha a szerződèsedet sem olvastad el eddig. Vagy nem hirdetheted, illetve nem kerülhető ki így sem az ingatlanos. Ha mègis, akkor ők bevasalják a tartozásodat abba biztos lehetsz.
2023. júl. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%

Felmondott az ingatlanos sál a szerződèst, de mèg ott is lehet bökkenő ha azonnal utána eladod. Szerződèsed mit ír?

Ha ennyire pikkelsz rájuk, minek kötöttèl szerződèst?

2023. júl. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

"az ingatlanos "szakmánál" semmirekellőbb munkát elképzelni sem tudok"


Akkor minek szerződtél vele?

Egyébként meg eszerint egy évig nem tudtad nélküle eladni. Most meg vele eszerint van esélyed eladni. Akkor végül is kinek köszönheted majd, ha létrejön az üzlet????

2023. júl. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

csak az egyszerűség kedvéért írtam E/1ben a szöveget,családtagról van szó, nekem eszembe nem jutott volna ingatlanoshoz fordulni. A lényegen nem változtat.


Nem kizárólagos szerződés volt, akár más ingatlan irodát is meg lehetett volna bízni, de direkt ki lett kötve, hogy magánszemélyként is kirakhatomm és ha úgy adom el akkor semmi jutalék nem jár az ingatlanosnak. Csakhát ugye itt már bejön az hogy ők név szerint tudják ki lenne a konkrét vevő, és gondolom az problémás ha hirtelen a hirdetést megszüntetjük, és a földhivatali oldalon (vagy nemtudom ők hol nézik) pont a rajtuk keresztül hozzámtévedt ember kerül széljegyre..

2023. júl. 20. 19:23
 6/20 A kérdező kommentje:
4-es: annak köszönhetem, hogy valaki nem annyira körültekintő, hogy felkeresi magánszemélyes hirdetésnél is az ingatlant..
2023. júl. 20. 19:24
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
És ha nem lett volna az ingatlanos hirdetés, talán rá se talál erre az ingatlanra. Akárhogy magyarázod: nem a te hirdetéseden akadt meg a szeme, hanem az ingatlanosén.
2023. júl. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Persze, ez tiszta sor, nem is ez volt a kérdés :)
2023. júl. 20. 19:34
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Vagyis, ha nincs az az általad lenézett ingatlanos, akkor most ez a vevőjelölt sem lenne.

Persze egy érdeklődő még csöppet sem garancia a sikerre, de ha érdeklődő sincsen, akkor az garancia a sikertelenségre.

2023. júl. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
93%

Hát úgy lehet megkerülni az ingatlanost, ha eleve csak magánszemélyként hirdetsz. Nemcsak a jofogason, hanem az ingatlan.com-on is tudsz magánszemélyként hirdetni.

A hibát akkor követted el, amikor egyáltalán szóba álltál az ingatlanossal. Meg lehet hírdetni facebook marketplace-on, vagy a helyi újságban is, szintén magánszemélyként.

Ha rajtam múlna, az ingatlanos közvetítőirodákat a jelenlegi formában teljesen betiltanám, ugyanis semmi értelme nincs.

Onnantól kezdve, hogy két magánszemély egymásra talál eladó és vevő szerepében, pusztán egy ügyvédre van szükség. Egy ügyvéd mindent tud, ami kell az adásvételi szerződéshez, számomra érthetetlen hogy egy ingatlanosnak mi a létjogosultsága.

2023. júl. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!