Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyit lehet alkudni vajon?

Mennyit lehet alkudni vajon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ház vásárlás előtt vagyok. Nézegetek már egy jó ideje házakat, úgy hogy közel legyek a munkahelyhez is, illetve szülőkhöz is. Amit találtam most. Ingatlanos által 18.90M a magánszemély által 18M-ért van hirdetve.


A kérdésem az, hogy mennyi vajon a reális alku ár? 10-15% belefér?


Válaszotokat előre is köszönöm!



2023. júl. 21. 12:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%

Alkudni úgy kell, pl hogy egy frissen kifestett házat új áron árulnak és a régi villanyvezetékek cseréje egy vagyon lenne, mert bontani kell, aztán megint festeni.

Szerinted aki egész nap ezzel foglalkozik, nem kalkulálja be előre az árba az alkudozást?

2023. júl. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Egyénenként változó.

Mennyire reális árat tett fel, mennyire sürgős neki az eladás és hasonlók.


Velem egy fillért nem tudnál alkudni, mert én általában az ár alatt teszem fel 5%-al, de nem azért mert sürgős, hanem mert rühellek ezzel foglalkozni és átjáróházat csinálni a lakásomból. Életemben eddig 2 eladásom volt, mindegyiket lebonyolítottam szerződéssel együtt 2 hét alatt, alku nélkül.

Viszont a hirdetésemben világosan leírom, hogy az ár fix, alku kizárva.

2023. júl. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Ott lehet alkudni, (talán) ahol irányár van megadva. Esetedben látszik, hogy az eladó 18M-t akar. Ebből 2,5M-t lealkudni,...hát ...

Esetleg max. 17-et mernék felajánlani.

2023. júl. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Alkudni műszaki állapot alapján szokás. Az nem alkukultúra, hogy feléből mennyit engedsz meg lehet-e 10%-al olcsóbban. Ha 18 millióért olyan az ingatlan, hogy a 25-30 milliósokat megszégyenítő az állapota akkor nem az alkun kell gondolkozni, hanem meg kell venni azonnal.
2023. júl. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

"17-et mernék felajánlani." :D

Az alkudozás nem bűncselekmény :D

2023. júl. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mennyit fogyaszt az autóm?

Kb ilyen a te kérdésed is. Semmi nem tudunk... semmit ami alapján lehetne bármit is válaszolni.

2023. júl. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Én elhajtanálak a picsába.

17-tel kezdd, 17.5 lesz a vége.

2023. júl. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Erre így nem lehet válaszolni. Több dologtól is függhet. Ha évek óta árulja és nem volt komoly érdeklödő akkor nagyobb az esély egy jobb árra. Ha meg egy hete hírdette meg és állandóan csörög a telefonja és nyolcan mennek a hétvégén megnézni a házat akkor nyilván nem akar engedni. Nekem két ismerősöm is volt már aki az írányárnál többet fizetett végül a lakásáért.
2023. júl. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Alkudni műszaki állapot alapján szokás"


Alkudni bármi alapján szokás. Sőt, a semmi alapján is. "Látom, hogy 20-ért hirdeted fél éve, tényleg szép ingatlan, de én 17-ért el tudom vinni holnap."

Ez akkor nem egy valid alku? :)


A kérdésre válaszolva: kismillió statisztika meg cikk van arról, hogy mennyi az átlagos alku ár. Ha 18-ért van kint, akkor 17-el simán be lehet próbálkozni. Ha régóta van kint a hirdetés, akkor simán be lehet mondani kevesebbet is, aztán majd vagy megegyeztek, vagy sem.

Rohadt sok pénzről van szó és ebből néhány százaléknyi alkudozással szerezhető előny is már jelentős összeg. Itt nem az a lényeg, hogy mit illik meg mit nem, hanem hogy te járj jól.

2023. júl. 22. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
24%
Ha friss a hirdetés max 1 milliót enged.
2023. júl. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!