Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ezek - alább - minden városra...

Ezek - alább - minden városra igazak (már most), szerintem NEM CSAK Debrecenre, vagy Sopronra. Lassan mindre. Ha igen, miért ekézik ennyire e két félkövérrel szedett várost annyian?

Figyelt kérdés

Állandósultak a forgalmi dugók.


Az autóvezetők e két városban (bár lassan szerintem mindegyik másikban is) undorító, elítélendő, tahó módon vezetnek.


Hatalmas a tömeg, elviselhetetlenül sok lett az utóbbi tíz évben a létszám.


Rettentően sokan idegesek, igaztalanul torkollnak le másokat hétköznapi apró, pirinyó dolgokban is.


Megfizethetetlenek a családi házak. (Már messze, tíz-tizenöt kilométerekre a városoktól is.)


És a legvégére a "kedvencem", az ország elhanyagolt részeiből olyan alakok is beköltöztek ezen városokba, akik miatt (állítólagosan) rohamosan romlik a közbiztonság.

Egyre több a betörés, pláne, ha kiszagolják, hogy valaki két hétre, két hónapra (most mondtam néhány számot) magára hagyja a házát.

______________________________


Hova érdemes hát költözni, ha két ilyen fontos és/vagy két ilyen nagy várossal - illetve a környékbeli falvakkal mellettük - ekkora (talán kezelhetetlen?) gondok vannak?

Költőinek tűnhet a kérdés, de nem az, valóban szeretném tudni a választ.



2023. júl. 22. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Oda költöznek a fiatalok ahol van munka. Hiába szép egy alföldi falu megélni nem nagyon lehet ott.


Budapest a legjobb ilyen szempontból. Aztán van pár vidéki város ami még jó lehet. Sopron,Győr nyugaton, közel Ausztriához. Talán még Kecskemét, Székesfehérvár meg Debrecen. Máshol van elég lehetőség? Mert sztem nincs.

2023. júl. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ezzel tisztában vagyok magam is, nem is vitatkozom, de nem ez volt a kérdés.


"...ha két ilyen fontos és/vagy két ilyen nagy várossal - illetve a környékbeli falvakkal mellettük - ekkora (talán kezelhetetlen?) gondok vannak?"


A GOND-on van a hangsúly. Mert azok (állításaitok szerint) ott vannak - csőstül.


De ezek - szerintem - más városoknál is megvannak. Nem csak Sopronnál, nem csak Debrecennél. Mégis:


"...miért ekézik ennyire e két félkövérrel szedett várost annyian?"


(Magyarul: ha a többi sem jobb - például Győr sem, Szeged sem - akkor mitől rosszabb e két város a többinél, hogy ennyien és ilyen sok fórumon folyton ennyire beleállnak? Ha már egyszer úgyis mindenhol a fenti idézetek/hátrányok megvannak kamatostul.)

2023. júl. 22. 17:52
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, igazad van. Annyit tudok mondani, hogy ez a modern kor, a modern életvitel betegsége. Vagy elviseled, vagy megpróbálod magadat kivonni ebből.
2023. júl. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Valami oka biztos van... A mi településünk rossz hírnevű, "putris, lepattant, cigó település" állítólag. Évek óta itt élünk. Amit Budapesten tapasztaltunk, ahhoz képest nagyságrendekkel jobb a helyzet itt minden tekintetben!

Vagyis a hírnév a kb. 2004-2012-ig uralkodó állapotok miatt alakult ki és maradt a köznyelvben, amit mindenki durrogtat továbbra is... Nekem csak jó, addig sem jutunk a többi agglomerációs város sorsára. :D

Szóval gondolom valahol, valami miatt elindult ez a történet, de való igaz, hogy lassan minden élhető településre igazak a fenti állítások.

2023. júl. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Általában a rég ott lako helyiek panaszkodnak itt a bekoltozokre. Lásd Sopron. Rendszervaltasig a nyugat közelsége miatt nehezebb volt oda költözni, sőt odautazni is. Ez a mesterséges allapot megszünt, de sokan arra emlékeznek vissza.
2023. júl. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sopronra - de még Debrecenre is - azt mondják és (pl. itt is) azt írják, hogy elviselhetetlenül tahó, indokolatlanul lekezelő stílusban kommunikáló emberek érkeztek városunkba tömegesen, meg olyanokat is, hogy részben ezek miatt borzalmas lett az elmúlt években a közbiztonság (például betörések), és mindkét városnál kiemelik a tarthatatlan állapotokat bedugult közlekedési csomópontok, illetve lassan haladó járművek miatt.


Ezek, ha igazak egyáltalán, finoman fogalmazva is elveszik a kedvét az illetőnek az ilyen nagyvárosokba (inkább környékükre...) való költözéstől. Részben e gondolat miatt született ez a kiírás.

2023. júl. 23. 10:52
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy elveszik az ember kedvet elsőre. De aztán rajönnek, hogy valamiből fizetni kell a csekkeket és enni sem ártana, ìgy végül mégiscsak maradnak azok a régiók ahol munka van. Nem mindegy, hogy az alfold kozepen 200 ezret ha keresel, vagy ugyanazon munkakörben Sopronban fel óra kocsikazassal 1500-2000 eurót.
2023. júl. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%

Én is azt gondolom, hogy ezt a régen ott lakók generálják.

Pl. a vidéki kisváros, ahonnan származom, 80 km-es körzetben a legélhetőbb település. Mindig is az volt, mindig is oda jártak be dolgozni, vásárolni az emberek, tanulni a fiatalok, stb.

Ami ott változott, hogy nem családonként egy autó és egy út van, mint gyerekkoromban (reggel az egész család együtt megy dolgozni, suliba), vagy netán autó sincs és buszozik a többség... Most van háztartásonként legalább két autó, vagy akár több is, ebben a városban pedig ehhez nem elég fejlett az infrastruktúra, nincs elég parkolóhely, reggel állandósultak a dugók, stb. A mobilitással pedig már Juci néni is felmérte, hogy olcsóbb a Lidl, mint a helyi kis Coop, így ha neki még nincs autója, megkéri az unokáját, hogy vigye be a városba vásárolni, mivel a kis falujában már nincs doki, emiatt is a városba kell menni, stb. vagyis egyre inkább összpontosul minden és a régen ott lakók, akik tudják milyen volt ott 10-20 éve, ezt nehezen fogadják el. Ez ilyen.

2023. júl. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!