Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » NAV mikor küldi az ingatlan...

NAV mikor küldi az ingatlan illeték csekket?

Figyelt kérdés

Két hete vettünk egy házat, tulajdoni lapon már mi szereplünk.

Ingatlan illetékre adtunk be kérvényt, hogy kevesebbet kelljen fizetnünk de addig nem szívesen költjük el vízszerelőre a megmaradó részt amíg vissza nem igazolják, hogy tényleg kevesebbet kell fizetnünk.


2023. júl. 23. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Akár fél év is eltelhet.Nyári szabadságok vannak ott is .
2023. júl. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha van ügyfélkaputok érdemes azt is nézegetni, nekem csak ott írtak és a megadott számlaszámra kellett átutalni. Az adás vétel után 1 hónappal.
2023. júl. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem kb 8 hónap volt, elektronikusan küldték ügyfélkapun, és fizetni is eletronikusan kell.

Engedményben ne nagyon reménykedjetek, nem adnak. Úgy vannak vele, hogy ha ingatlanra volt pénz, legyen az előre kiszámítható illetékre is, elvégre a költségeknél ezzel számolnotok kellett. Részletfizetést lehet kérni 12 hónapra, illetve 35 év alatt, első ingatlannál kérelemre automatikusan megadják, indokolás nélkül is.

2023. júl. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk most 3 hónap volt télen és szintén csak e határozatot kaptunk ügyfélkapun. Részletfizetést minden esetben lehet kérni, ha komoly a gond, fizessétek meg a vizes embert.
2023. júl. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor bőszen nézegetem ügyfélkaput.

Most igazából nincsen csőtörés de sok helyen facsavar van a vízvezetékbe belehajtva.

Gondolom kilyukadt, csöpögött és így oldotta meg előző tulaj.

2023. júl. 24. 10:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk szerintem több, mint egy év volt.


Mindenesetre olyan hosszú idő, hogy már rákerestem, hogy mennyi idő után évül el az illeték XD

2023. júl. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!