Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hitellel terhelt lakást...

Hitellel terhelt lakást macerásabb eladni? Magasabb áron akarjuk meghirdetni, a kapott összeg fedezné a kiadásunkat. Hogy zajlik ez? Bele kell írni a hirdetesbe?

Figyelt kérdés

2023. júl. 24. 11:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
30%

#8

Hitelt nem lehet átvállalni, mert az mindenkinél egyedileg megállapított, az ő jövedelmi viszonyai, illetve az annak alapján kiszámolt önrésze alapján.

Ilyen esetekben szokták beírni a hirdetésbe, hogy "Csak készpénzes vevőnek!"

Ennek az az értelme, hogy csak a készpénzes vevő fogja tudni kiegyenlíteni a te hitelhátralékodat, aki hitelt akar maga is, az nem.

2023. júl. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
76%

Hitelből is vegtorlesztheti a hitelemet, nem tilos

Nem kell kp a teljes vételárra

2023. júl. 25. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
71%

#12

Nem azt írtam, hogy tilos, hanem azt, hogy átvállalni nem lehet másnak a hitelét!

A vevőjelöltnek új hitelt kell indítania a saját feltételeivel, amit vagy megkap, vagy nem, de ha meg is kapja, az nem megy máról holnapra. Mivel a kérdés az volt, hogy "Hitellel terhelt lakást macerásabb eladni?"

arra született a válaszom.

Teljesen egyértelmű, hogy ilyen esetben készpénzes vevőt célszerű megcélozni, mert azzal hónapokkal rövidül az eladás.

11-es voltam.

2023. júl. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit gyorsabb az ügymenet (kevesebb a lépcső), ha nincs jelzálog a lakáson, de alapvetően az ügymenetek igen nagy része megy tehermentesítéssel/hitelfelvétellel, szóval közel sem egyedi és ördöngős. Nem emiatt fogsz többet, vagy kevesebbet kapni az ingatlanodért.

Vettünk is, adtunk is el hitellel terhelt ingatlant, az említett plusz lépcsőket leszámítva semmi extra nem volt benne.

Az okozhat kicsi keveredést, hogy miből menjen a tehermentesítés és ki intézi, de ebben a felek megállapodása a mérvadó.

2023. júl. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
62%

12 vagyok

A vevő dolga, hogy hitelből vagy kp-ból fizeti-e az én hitelemet, ami az eladó lakásomon van. A banknak mindegy, csak a megadott határidőig a megadott összeg kerüljön átutalásra.

2023. júl. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
60%

15# Opcióként ott van az is, hogy maga az eladó végtörleszt saját tőkéből határidőre és utána jön minden más. Ez is lehet egy szerződéses feltétel.

15 voltam.

2023. júl. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
14, bocs :D
2023. júl. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tájékoztatást ❤️
2023. júl. 25. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!