Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Közös tulajdonból felosztva...

Közös tulajdonból felosztva kivenni a részem?

Figyelt kérdés

Van egy elég nagy társasházi padlástér helyrajzi számmal aminek van kb. 40 tulajdonosa.


Milyen eljárással és milyen feltételekkel tudom a saját tulajdoni hányadom szerinti nm² területet "leválasztani", hogy saját tulajdoni lapja legyen a részemnek?



2023. júl. 24. 16:11
 1/9 Noren1989 ***** válasza:
100%
Nyugodtan felejtsd el.
2023. júl. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Alá kell íratni mind a 40 tulajdonossal, hogy belemegy a megosztásba. (Ami kilátástalan.)

Lakás céljára nyilván nem is lenne alkalmas az a kis rész, más célra meg nem éri meg, mert jókora összeg az eljárás.

Minek kellene hivatalosan megosztani? Az értéke nemigen lenne annyi, mint amibe a procedúra kerülne. Ha valamit tárolni akarsz benne, akkor fizetsz valamennyit a többi tulajdonosnak, hogy beleegyezzenek a leválasztásba.

2023. júl. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez a megosztás mennyibe kerül?
2023. júl. 24. 17:14
 4/9 Noren1989 ***** válasza:
2023. júl. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Alapító okirat módosítással.
2023. júl. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük fel, hogy jól nézted és a padlásnak van külön helyrajzi száma, akkor megvásárolni tudod a közösségtől. Nyilván ennek akkor van értelme ha tetőtéri lakást építesz be, amihez az eladásnál a közösség hozzájárul. Arra mód, hogy az 1/40-ed részét te leválaszd nem igazán van lehetőség. Használati jogot kaphatsz egy társasházi alapító okirat módosítással ha felosztjátok a padlást 40 részre. Persze et függ az adott épület műszaki lehetőségeitől.
2023. júl. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

És ha sikrül módosíttatni az alapítóit, akkor építhetek az én használati területemre?


Persze ha az önkormányzati rendelet engedi.

2023. júl. 25. 14:47
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A használati jog nem egyenlő a tulajdonjoggal. Ilyen pl. az újabb társasházak telkén lévő parkolóhelyek, amik fel vannak festve. Más nem használhatja, de attól még nem építhetsz rá garázst. Mekkora az a padlás, hogy annak az 1/40-ed részén építkezni akarsz? Mert el sem tudom képzelni az ingatlant.
2023. júl. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Legutóbbi ingatlan eladásnál az lapító okirat ügyvédi módosításra 50.000.-Ft/albetét árat kaptam, szóval kb ennyivel számolhatsz.

Albetét számtól függően ez 2 milla is lehet.

Arra ügyeljm hogy senki nem garantálja, hogy végig lehet vinni: hiszen akadhat egy akadékoskodó, vagy épp meghal az egyik tulaj és az örökösöket nem érdekli, kórházba kerül a tulaj ezért nem érdekli, külföldi és nem elérhető, külföldi de nem érti minek jó neki, valaki csak azért nem engedi, mert nem kap magas árat érte... Remélem segítettem ezt az aspektusát is megismerni az ilyen ügyeknek.

2023. júl. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!