Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » El-e tudom adni a lakást amin...

El-e tudom adni a lakást amin haszonélvezet van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy lakásom, de a haszonélvező nem én vagyok. Az lenne a kérdésem, hogy el-e tudnám adni? Az se baj ha olcsóbban. Elkezdtem felújítgatni, de a környékbeli kölykök állandóan zaklatnak, fenyegetőznek. Persze velük semmit sem lehet tenni, ezért ez lenne a legideálisabb számomra, még akkor is ha albérletbe kell mennem.


Válaszotokat előre is köszönöm!



2023. júl. 31. 16:24
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
71%
Az "e" kérdőszócska az ige után jön.
2023. júl. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem könnyű. Próbáld meg!
2023. júl. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
El, de minden bizonnyal csak a valós forgalmi érték töredékéért találsz vevőt majd, azt is nagyon nehezen.
2023. júl. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki hajlandó lenne a haszonélvezővel megvenni, eladhatod.
2023. júl. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!


Nézd el nekem, hogy miután dolgozok, illetve a kölykök miatt aludni sem tudtam, van egy kevés helyesírási hiba abban amit írtam. Szerintem vannak ennél cifrábbak is a neten, de ez csak az én véleményem.


A többieknek nagyon szépen köszönöm!

2023. júl. 31. 16:56
 6/42 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták már: igen, eladhatod.

De ez nem tünteti el a haszonélvezőt.

Vagyis úgy kell valakinek megvennie, hogy tudja, amíg a haszonélvező él addig nem kezdhet semmit az ingatlannal. Tehát lehet, hogy évtizedeket kell várnia és addig csak költsége lehet az ingatlanból, haszna semmi. Tehát ha van is vevő, az csak nagyon keveset hajlandó fizetni érte.

2023. júl. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%
Ha idős a haszonélvező, akkor talán, de úgy is csak mélyen a valós értéke alatt. Egy 30-40 éves haszonélvezővel senki nem fogja megvenni.
2023. júl. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

Őszinte leszek, már azt sem bánnám ha keveset adnának érte, ezen a környéken nem lehet nyugodtan élni.

Természetesen belefoglalnám a hírdetésbe, hogy haszonélvezet van a lakáson.

2023. júl. 31. 17:04
 9/42 A kérdező kommentje:
75 a haszonélvező, így szerintem lesz rá esélyem
2023. júl. 31. 17:05
 10/42 anonim ***** válasza:
100%

Aki haszonélvezettel terhelt lakást vásárol, az arra pályázi, hogy

1. A hasznoélvező mihamarabb "kihal" a lakásból,

2. Meg lehet egyezni, és egy komolyabb öszsegért lemond a haszonélvezetről.

Na most a 2. a te esetedben gondolom kizárva, mert ha a haszonélvező hajlandó lenne egyezkedni akkor nem egyedül akarnád eladni a lakást. A kihalásos opció pedig erősen korfüggő, ha nem nyugdíjas korú a haszonélvező akkor szóba sem fog állni veled egy befektető.

2023. júl. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!