Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van egy házam ma ra iratam a...

Van egy házam ma ra iratam a két kis fiamra 14 ev alattiak, az anyauknak van egy banknál tartozasa amit végrehajtó által torleszt, ilyenkor ra terhelhetik a gyerekekre iratot házra?

Figyelt kérdés
2023. aug. 2. 20:47
1 2
 1/17 mindentudó99 ***** válasza:
57%
Biztos nem. De te remélem az élvezetet rátetetted a házra
2023. aug. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
21%

Kérdés, hogy az anyjukkal össze vagy-e házasodva, illetve hogy a ház tényleg csak a tiéd volt-e.

Ettöl függöen ugyanis ráterhelhetik a házra a tartozást.

Másrészt elég buta ötlet volt gyerekekre iratni, ugyanis ettöl kezdve te semmit nem kaphatsz a házból, de ök esm tudják eladni, amíg nem lesznek nagykorúak. Késöbb meg elöre borítékolható a probléma, egy ház, két tulajdonos, közösen nem tudják/akarják használni, ha eladják, senkinek nem lesz annyi ebböl, hogy külön tudjanak valamit venni.

2023. aug. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%

1-es: olyan, hogy "élvezet" nem létezik ilyen összefüggésben, legfeljebb "haszonélvezet" lehetséges.

Mellesleg ez az egyik legnagyobb kiszúrás a gyerekekkel, van egy közös házuk, amit használni nem tudnak, illetve amivel addig nem rendelkezhetnek egyáltalán, amíg a haszonélvezö él.

2023. aug. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem tervezünk semmi elvalast semi hasonlót, csupán én a 2 gyereknek ajandekoztam, a kerdesem az hogy az anyának a tartozasa miatt lehet e valami?
2023. aug. 2. 21:42
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

Nem kötekedni akarok, de normális ember ezt az átíratás előtt tudakolja meg.

Egyébként mi az hogy "ráírattad"? Ilyen nincs. Egy ingatlant nem lehet senkire "ráíratni". El lehet adni, el lehet ajándékozni. Mindkettőhöz ügyvéd kell, úgyhogy ha ez valós kérdés lenne, tőle már megkérdezted volna.

2023. aug. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ma voltam az ugyvednel , es ajandek céllal ment.
2023. aug. 2. 21:49
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

Hitel az a tartozás? Ha hitel, akkor adóstársak vagytok? Házaspároknál ez általában kötelező és ráadásul a hitelt rá is terhelik a házra, mint fedezetre.

Ha így van akkor az ajándékozás nem old meg semmit, mert az elajándékozott ingatlan nem tehermentes vagyis a bank éppen úgy ráteheti a kezét.

Ha nem banki hitel hanem valami más adósság miatt van végrehajtás alatt, akkor meg a te tulajdonodat amúgy sem érintette volna.

Miért nem az ügyvédet kérdezted meg aki pontosan ismerhetné az ügyet?

2023. aug. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%

Buktad!

6 hónappal a végrehajtás megkezdése előtt már a kölköknek kellett volna ajándékozni.

2023. aug. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Fedezet elvonás.

Álmoskönyvek szerint nem jelent jót.

(Innen feltételezés mert a prekogok nem jelentettek)

De!

Ha esetleg csak a feleségednek van csak tartozása és fele, fele a ház akkor is csak a felét "mentetted" meg.

2023. aug. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A ház csak az en tulajdonomban volt, 1/1 es ma a gyerekndk ajandekoztam, a párom még en elotem vetfel hitelt es nem torlesztete at adtyk behajto irodának akivel megalapodtsk reszlet fizetesben amit fizet. A 2 gyereket én es a parom kepviseljuk, a parom mint képviselő volt jelen
2023. aug. 2. 22:50
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!