Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Valaki még megpróbál idén...

Valaki még megpróbál idén CSOK-kal használt házat venni? Nyilván kihasználnánk még a hitel miatt, azonban hemzseg a piac a túlárazott házaktól. Eladni alig tudnak, ugyanazok a hirdetések vannak beragadva. Ti hogy látjátok?

Figyelt kérdés
2023. szept. 20. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet 10-20%-ot alkudni.
2023. szept. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet alkudni, én már a CSOK beszüntetés előtt is tudtam alkudni 10%-ot (az eleve visszafogottabb árból), most családi háznál 20-30% simám benne van.

A hirdetésfigyelőt nem kapcsoltam ki, a legtöbb hirdetés több, mint egy éve fent van, csak viszegetik le az árakat.

2023. szept. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nincs olyan ingatlan, amit éppen megvennétek, akkor nem vennék csak azért valamit idén, hogy még kitudjuk használni a csok-ot. Annyira azért nem sok a használt. Hosszútávon lehet többet buktok egy elhamarkodott döntésen.

Mi tavaly vettünk házat, akkor 10%-ot tudtunk alkudni, idén már ez lehetett volna valószínű több is, de nem bánom. Most a saját ingatlanunk is sokkal nehezebben ment volna el valószínű, amit beforgattunk ebbe, vagy az is nyomott áron. Előtte két, azaz 2 évig (!!!) nézelődtünk mire találtunk olyat, amibe szívesen beköltöznénk és nem vitték el az orrunk elöl.

2023. szept. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!