Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Meddig tartott, míg otthonodna...

Meddig tartott, míg otthonodnak érezted az új lakást/házat?

Figyelt kérdés
A párommal hosszú évekig vágytunk egy kertes házra és nagyon sokat küzdöttünk érte. Most, hogy megvan, nagyon vegyes érzéseim vannak. A ház gyönyörű, jó helyen is van, de nem azt az érzést adja, amit vártam. Igaz, még csak pár hete lakunk itt, de nincs bennem az "otthon" érzése. Jó itt lenni, élvezzük, de valami mégsem kerek. Ha elmegyünk valahova és jövünk hazafelé, nem érzem azt, mint az előző lakóhelyünkön, ahol olyan érzés volt bennem, hogy "megyünk haza", most csak annyit érzek, hogy megyünk oda, amit megvettünk.

2023. szept. 21. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Az kellett hozzá, hogy a mi munkánk is benne legyen. Amikor lakásba költöztünk akkor a falak festése, a bútorok, lámpák felszerelése járult hozz, a családi háznál meg az, hogy ott voltunk amikor kijelölték az alapokat és már bele tudtunk állni a saját szobánk körvonalait mutató zsinegek közé. Már ott voltak a kertben azok a növények amiket mi ültettünk, mi festettük a falakat, ajtókat, ablakokat stb. stb. Minden pillanatban amikor kimentünk az építkezésre már "hazamentünk" miközben még volt egy másik otthonunk is ahol akkor még laktunk.

Az teszi otthonná, hogy nem készen kapod, mint egy hotelszobát, hanem te alakítod a magad életére és birtokba veszed a családoddal, pároddal.

2023. szept. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezek már nálunk is megvoltak függetlenül attól, hogy nem mi építettük. Maga a ház tíz éve épült, így csak festettünk és padlót cseréltünk. A kertet folyamatosan szépítgetjük, élvezem, hogy egyre több növényre ha ránézek, tudom, hogy én ültettem. Igaz, még elég sok dolgunk (apróságok) dobozban vannak, amik az emlékeink nagy részét jelentik.
2023. szept. 21. 10:47
 3/5 anonim válasza:
Nem jött meg ez az érzés, ezért 2 év után eladjuk.
2023. szept. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az első hónap végén tudtam, hogy jó helyen vagyok! :)
2023. szept. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Mi az albérletünkkel voltunk így. A férjemnek elsőre "szerelem" volt a lakás. Bennem sok volt a kétely, a félelem, drágának éreztem, rossz környéken van, máshogy képzeltem el a dolgokat... nem illet bele az elképzeléseimbe... de végül beköltöztünk mert akkor ez volt a legjobb ár érték arányban. Nekem kb fél-1 év kellett hogy otthon érezzem magam. Sokat jártam addig vissza az előző lakásomhoz a környékre, hiányoztak az ottani dolgok (gyönyörű fákkal beültetett, madárcsicsergős Budai utcából költöztem egy beton dzsungelbe a koszos, büdös Pestre )

Most sem mondom hogy IMÁDOM... De már a lakás az Otthonom így 5 év után. Sokat segített a környék felfedezése, a közeli parkok bejárása,és az hogy a jó oldalát kezdtem keresni a környéknek(több kisbolt is van a környéken, barmikor bárhová leugrok venni ezt azt, sok tömegközlekedési eszköz van, sok szórakozási lehetőseg, mozi, biliárd, koktélozás, parkok, sport, koncertek, plázák, boltok bármi....)

A lakás az elején is nagyon tetszett azzal nem volt gondom soha, inkább a környéket kellett megszoknom. Kellett hozzá 1év legalább :)

Mostmár az anyagiak miatt is nagyon szeretem, a tulajdonos nem emelte a bérleti díjunkat 5éve.

Most egy ilyen újépítésű lakás dupla áron lehet itt kibérelni. Szóval mostmár anyagilag is nagyon jól kijövünk vele, ez mellette szól, többet tudunk félre tenni és a sajátunkra gyüjteni :)

Adj időt magadnak, ahogy gyűlnek majd az emlékek az új házban talán egyre inkább érzed majd a sajátodnak.

2023. okt. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!