Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Újszegediek, belvárosi híd...

Újszegediek, belvárosi híd közelében milyen lakni?

Figyelt kérdés

Tetszik, hogy közel van a belváros, viszont gondolom reggelente megnő a forgalom. Én tömegközlekedéssel vagy kerékpárral közlekednék. Látom, hogy nem sok busz jön át, és azok is 20 perces váltakozó menetidővel.


Jó ott élni vagy inkább valamelyik felsővárosi, makkosházi környékre érdemes menni ahol jobb a tömegközlekedés?


2023. szept. 25. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ott laktam a Korondi utcában ehhez nagyon közel a legutolsó albérletemben, mielőtt saját lakást vettem. Mindig oda jártam ki a buszmegbe arra a járdaszigetre, ami a híd lábánál van. Szerettem ott lakni. Nagyon jó, hogy a liget a szomszédban van, ha szereted a természetet vagy szeretsz futni. Rossz, hogy csak Spar van a környéken (vagy a liget másik oldalán még rosszabb Coop) és ha rendes boltba akarsz menni, akkor át kell menni a városba. A híd mindig bedugul reggel és délután a csúcsban, lehetne simán 2x2 sávos. De én is bringával és busszal jártam, úgy nem volt vészes főleg bringával. Hazafelé jövet pedig már nem is kell tekerni egyáltalán, csak legurulsz a hídról a házadig szinte több száz métert is akár. Az remek, hogy átmész a hídon és ott van egyből a belváros iszonyú közel. Ami furcsa, hogy kicsit kiesik a város vérkeringéséből az egész, ezt az ismerőseim mondták, akik jöttek hozzám látogatóba, vagy ha találkoztam valakivel, hogy nekik olyan fura volt, hogy a Tisza túlpartján van és emiatt valahogy kevésbé szervesen kapcsolódik a város többi részéhez érzésre, tehát a város legtöbb pontjára több idő eljutni innen, mint a többi lakótelepről.


Én szívem szerint ott vettem volna lakást, nagyon ötletes hogy panelek vannak arra felé, de sajnos azon a környéken vannak a legdrágább panelek a városban és egy ugyanolyan lakás sokszor 3-4 millióval drágább, mint mondjuk Felsővárosban, Tarjánban vagy Makkosházon, a lokáció miatt nem véletlenül. Most Felsővároson élek, igazából itt is szeretek lakni. Neked kell mérlegelni a fenti szempontok alapján, hogy mik a fontosak neked. Makkosházon pl. ott van egymás mellett a Lidl, Aldi, Penny, szerintem az remek. De ott is van egy kis természet a közelben a Vértónál.

2023. szept. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Pont az általad említett utca felé néztem én is lakást, konkrétan ezt:

[link]


Nekem is tetszik, hogy közel a belváros, viszont, ha pl. Rókus felé dolgozik az ember, akkor elég rossz odáig eljutni. Át kell jutni a hídon, ott még átszállni, ahonnan lehet még 1 átszállás szükséges majd.


Még viszonylag fiatal vagyok, szóval 30 évem van majdnem nyugdíjig, szóval nem tervezhetek azzal sem, hogy pár évig kell még bejárni a városba és nyugdíjas éveimet eltöltöm majd Újszegeden.


Én is albérletben lakok most Felsőváros / Tarjáni részen én nagyon szeretem ezt a részt is, de van olyan ismerősöm, aki azt mondta, hogy sose költözne ide újra :D Bár nem értem, hogy miért.


Amúgy felsővárosból nincs messzire átgurulni Újszegedre se ha úgy van, én nem sokat szoktam odajárni, ezért is lehet, hogy nem a legmegfelelőbb volna nekem Újszeged. Viszont mikor arra járok sokkal nyugisabb, meg ott van a Fasor vendéglő azt is szeretem.


Te per pillanat melyiket szereted most jobban Újszeged vagy a jelen lakásod?

2023. szept. 25. 15:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha Rókus felé dolgozol, akkor tudsz menni a 90-es busszal, ami nem visz be a belvárosba, hanem a második hídon keresztül megy és Felsővároson, Tarjánon keresztül jut el Rókusra átszállás nélkül.


Sokan azért nem szeretik főleg Tarjánt, mert erre felé lakik a legtöbb cigány a lakótelepek közül és általában is erre felé picit több putri, igénytelen ember lakik sokak szerint. Én a Retek utcába költöztem és sikerült kifogni egy jó és csendes lépcsőházat, de sokaktól hallottam már rossz tapasztalatokat a környékről és azért én is látom, ahogy járok-kelek a mindennapok során, hogy érdekes alakok is laknak erre sokan. Bár ez elmondható még az újszegedi lakótelepről is, amit te nézel.


Én a helyedben a munkahelyhez közelebbi lakást vennék, ami nem esik ki ennyire Szeged többi részéből. Akár Rókuson is, vagy Makkosházon. Tudom, hogy a munkahely nem örök, de az a környék is teljes rendben van és ha zöldre vágysz, akkor ott a Vértó tényleg. És hosszú távon azt is fogod érezni, hogy 5-10 perc alatt érsz oda munkába, vagy 20-30 perc alatt.

2023. szept. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én meg a Szamos utcában vagyok most, a Retek utcához közel, itt is vegyes a lakóközösség, de a szomszédaim fiatalok. Szerintem bárhol ki lehet fogni rosszabbat, 1 lakó is meg tudja már keseríteni az ember életét.


Köszi a jó tanácsokat! Gondolkozom még rajta

2023. szept. 25. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!