Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakás vásárlás ingatlanos...

Lakás vásárlás ingatlanos segítségével?

Figyelt kérdés

Több lakást megnéztük, eddig mind tulajdonostól. Viszont van egy, ami tetszik,ingatlan iroda kínálatában van.

Az ingatlanossal megbeszéltünk egy időpontot majd mondta fel tenne pár kérdést.

Az első kérdése az volt, hogy rendelkezésemre áll e összeg.

Köpni-nyelni nem tudtam. Úgy gondolom, hogy etikátlan egy ilyen kérdés telefonban, ahogy én sem kérdezek rá, hogy "na mennyi az alja?! "

Itt a kérdés, hogy ilyen esetben előny vagy hátrány a kp-s vásárló, vagy a hiteles előnyt szerez? Ha alkus ajánlatot teszek, lehet nem is továbbítja?



2023. szept. 30. 19:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg ember van, akinek még az ügyvédre se lenne pénze, nem hogy a házra. Unatkoznak csak, nem akarnak házat venni. Lehet ezt szűri.


Az is lehet, hogy nem akarja csokosnak adni, mert pl nem felel meg az ingatlan a csok feltételeihez, vagy túl hosszú folyamat lenne és nem akar annyit várni a tulaj.

A csokosok többsége foglalót se tud fizetni.


Nyilván a készpénzes vevő mindig előny.

2023. okt. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ingatlanos azt kérdez, amit akar, te meg a vonal másik végén azt válaszolsz, amit akarsz. :)

Én is találkoztam ilyen ingatlanossal, amikor elmondtam hogy még el kell adnunk a lakásunkat ahhoz, hogy fizetni tudjunk, kishíján rámtette a telefont azzal a felszólalással, hogy akkor hívjam majd ha eladtuk. Na itt azért rendesen képbe helyeztem a csajt és a 3 perces "nem gondolja, hogy..." monológom után volt hajlandó időpontot egyeztetni egyáltalán. Ez a helyi legmenőbb ingatlanos. Soha, de soha nem bíznám rá az ingatlanunk eladását. Az a dolga, hogy megmutassa, nem az, hogy nagypofával elküldjön minden érdeklődőt. Ha annyira akartuk volna, kaptunk volna annyi hitelt, hogy ne kelljen azonnal eladni a lakásunkat, jó jövedelem és önerő volt a zsebünkben, ezt két kérdéssel nem lehet elintézni...

Ne hagyd magad lerázni!

2023. okt. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudnák az eladók, hogy mennyire rosszul teszik, hogy ingatlanoson keresztül akarják eladni... nekem mint vevőnek hasonlóan rossz tapasztalataim voltak, mint az előző valaszolónak. Elfelejtettek visszahívni, ugyanígy kötekedtek, mert hitelt akartam fölvenni, kioktató módon beszéltek, stb. Már fel se tudnám sorolni. Egyetlen jó ingatlanossal találkoztam összesen, és egy lakást pedig kifejezetten az ingatlanos ijesztő, creepy személyisége miatt nem vettünk meg, több esetben meg az ingatlanos kb. elhajtott :D végül magánszemélytől vettünk lakást.
2023. okt. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én egy lakást az ingatlanos miatt nem vettem meg, helyette magánszemelytől lett. Ugye ingatlanosnál (irodát nem írok), ennél, nem lehet a tulajjal együtt a helyszínen vagy telefonon megegyezni az árról és akár másnap már ügyvédhez menni..nem.. itt nem alkudozhatok személyesen, be kell mennem az ingatlanirodaba (munkaidőbe) írásban ajánlatot tenni, pénzt fizetni az ajánlatra (nem foglaló), és utána majd az eladó is bemegy és írásban vagy elfogadja vagy nem vagy ellenajanlatot tesz, azután mehetek be megint. Ez így túl van komplikalva halál feleslegesen, erre például nekem nincs időm. Ami lakást mentem a megnézésnél lehetünk megbeszéltük már ott hogy mennyi legyen, hogy legyen a szerződés és két nap múlva mehettünk aláírni.


Szóval az ingatlanosok el is riaszthatják a vevőket:)

2023. okt. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kösz a bátorítást 😥😂

Nincs más út, a tulaj egy ingatlanost bízott meg és pont. Nem vesződik az eladással,szerintem nem is lakik ott.

Hát akkor meglátjuk mi lesz.

2023. okt. 2. 11:17
 6/11 A kérdező kommentje:
Egyébként pont azt gondoltam, a hiteles vevő neki jobb, mert az után is kap jutalékot.
2023. okt. 2. 11:18
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne az ingatlaniroda hitelközvetítőjén keresztül vegyél föl hitelt.
2023. okt. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szerencsére nincs szükség hitelre. De többiektől hallottam már, hogy a hiteles vevő kapta meg a lakást, nem a kp-s, mert az ingatlanos inztezte a hitelt.
2023. okt. 2. 11:28
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Így is úgy is kap jutalékot, az ingatlanosnak meg semmi köze a vevő hiteléhez és ügyvédéhez sem. Az ingatlanos csak addig van, ameddig vevőt nem talál, persze intézhet dolgokat, de halál felesleges és nem is jó. A vevő intézze ezeket, saját ügyvédet akiben bízik és a hitelt is valószínúleg a saját bankjánál fogja intézni. Amúgy a kp-s vevőket jobban szereti mindenki, hiszen, azonnal ott a pénz, a hitelnél hónapok is lehetnek és még az is lehet, hogy hiába ment át valaki a hitelminősítésen nem biztos, hogy megkapja a hitelt, akkor meg bukta a foglalót. Az eladó persze nyert 1-2 milliót rajta, de hónapokat bukott az eladással, és ha olyan az infláció vagy a piac beomlik akkor még rosszabbul járt, persze erre igen csekély az esély. Szóval a kp beszél mindig és azzal jókat lehet alkudni, például ha 20 millió egy lakás, neked van 18 milliód, akkor simán lealkudhatod 18-ra azt a 20-at szó nélkül, ha azonnal tudsz fizetni.
2023. okt. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem pl. azt mondta az ingatlanos, aki árulta a házam, hogy csak olyan vevőt hoz, aki fizetni is tud, legalább az önrész, illetve legalább 20% foglaló rendelkezésére áll. Hát nem így lett, hozott ide olyat is, aki csak bérelni akart.

De az esetemben egy ilyen kérdés teljesen indokolt volt, mert sürgős volt az eladás, nem tudtam volna megvárni, hogy valaki majd szépen eladja a saját ingatlanát és majd azután fizet. Ha engem kerestek közvetlenül, a sok negatív tapasztalat után már én is megkérdeztem volna, hogy van-e egyáltalán pénze venni, vagy majd lesz valamikor... Mert tényleg rengetegen jönnek úgy, hogy "csak nézelődünk, mit lehet egyáltalán venni, ha majd eladjuk, amink van...". Napi 2-3 ingatlanturista rengeteg időt, energiát vett el. A másik kategória meg az, aki nulla önerővel akar hitelt felvenni, gondolván, hogy majd a CSOK lesz az önerő. Oké, de miből fogja letenni a foglalót? Vagy addig várjak egy homályos ígéretre, hogy majd ő két-három hónap múlva megkapja a pénzt és szalasszam el közben a vevőket?

Szóval nem feltétlenül a teljes összeg az, ami kell, de egy jelentősebb összegű foglaló nélkül nem érdemes elkezdeni nézelődni.

2023. okt. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!