Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes panelház felső szintjé...

Bőrarc kérdése:

Érdemes panelház felső szintjén lakást venni?

Figyelt kérdés
Lakásvásárlás előtt állok és az érdekelne, hogy négyemeletesben a negyediken vagy tízemeletes panelházban a 8-9-10. emeleteken érdemes-e lakást venni. Igen szépen felújítottakat látok, nekem megfelelő áron, de nem tudom, milyen előnyei-hátrányai vannak. Akik laktak már ilyen felső szinteken lévő lakásokban, tőlük kérnék infót. Köszönöm!

2023. okt. 1. 23:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%

Lapostetős, télen hideg, nyáron forró. Ha nem jó a lift, az nagy túra.

A távfűtéssel, központi fűtéssel is gond szokott lenni.

A felülről szigetelés is necces.

Nem mennék panelbe, semmi pénzért.

2023. okt. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
A legalsó és a legfelső a legrosszabb a hőszigetelés szempontjából. Na, meg az első emelet, a bejárati kapu fölött.
2023. okt. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Tehát akkor azt mondjátok, hogy a 8-9. emeleti lakásokkal nincs különösebb gond, csak a legalsó és legfelső szinteken lévőkkel?


Két hónapja költöztem Győrbe. Direkt egy negyediken lévő lakást vettem ki bérbe egy négyemeletesben, tesztelésképpen. Klimatizált, így az augusztusi meleget a lakásban meg sem éreztem. Azt, hogy beázik-e, nem tudom, mert nem voltak még napokig tartó esőzések.

2023. okt. 1. 23:40
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

Mi 10 emeletes panel sorházban lakunk (3. emeleten), itt a felső szint nem nagyon tud beázni, mert felette van még egy emelet, ahol a szomszédos lépcsőházba lehet átjárni (ez egyébként nagyon hasznos a felső szinteken lakóknak egy esetleges liftmeghibásodás esetén is).

Ha beázik, akkor az szerintem amúgy sem a te "problémád", leszámítva, hogy nálad kell festeni. Azt a háznak kell helyrehozni, neked pedig perkál a biztosító.

Ismerősőm 10. emeleten lakik egy másik lakótelepen, ott télen-nyáron meleg van, viszont ott még nincs mért fűtés, tehát nem lehet szabályozni a hőt sehol. Mi a 3. emeleten lakunk, nálunk már szabályozható a fűtés, tehát esélytelen, hogy 20 fok fölé tornázzuk nálunk a hőfokot, mivel senki nem fűt mellettünk/alattunk :/

Szóval ez alapján inkább laknék ott a 10. emeleten, ablakot nyitni mindig lehet...

2023. okt. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Télen vagy hideg vagy nem, ez konstrukció és fűtési rendszer függvénye. Nyáron viszont fixen elviselhetetlenül meleg (nyilván kinek hol van az ingerküszöb...)

A beázás lehet problémás. Hiába fizeti ki a biztosító, nagyon macera és idegölő tud lenne, főleg ha éppen nincs szerencséd a lakóközösséggel és a közös képviselettel.

Sokat kell lépcsőzni, ha nem liftes.


Cserébe viszont ezeket a hátrányokat beárazta a piac, ezért a zárószinti (és földszinti) lakások olcsóbbak.

2023. okt. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Utánanéztem, és azt olvastam, hogy panelházaknál azért van egyre melegebb, ahogyan haladunk felfelé, mert egyrészt a távvezetéken a melegvíz fentről érkezik az épületbe(így az még melegebb, mint az alsóbb szinteken), másrészt a meleg levegő felfelé száll.


A nyári meleggel nincs gond, klímával orvosolható. A beázás viszont probléma. Az nem egyszer történik meg, hanem mindig, amíg nincs normálisan szigetelve a tető.


Eldöntöttem: a legfelső és legalsó szinteken nem veszek lakást.

2023. okt. 2. 00:48
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne vegyél felső szinten, panelnál az első szint meg gyakorlatilag nagyon alacsony, és ott mennek a csövek. Ha alattad elpattan vmi az keserves
2023. okt. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%

Mi 3 éve lakunk a 10.-en. Imádjuk!

Előtte laktunk elsőn, de ott baromi hideg volt. Laktunk 5.en is, de ott a felső szomszédok voltak nagyon hangosak.

A mostani tökéletes.

2023. okt. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Legfelső szinten lakom. Télen meleg van fűtés nélkül, nyáron is meleg, de van klíma. Fent jó a levegő, az utca zaja nem hallatszik, a liftet sem hallani. Három év alatt a lift egyszer romlott el, egyből javították még aznap. A tető fel van újítva, semmilyen beázás nem volt a legnagyobb esők után sem. Nincs felső szomszéd, lakótelep széle panoráma is van. Laktam elsőn és hatodikon albérletben, összehasonlítva nálam a legfelső szint nyert, kizárólag ilyen lakást kerestem vásárlásra.
2023. okt. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azt szűrtem ki, hogy legfelső szinten értelemszerűen csak akkor érheti meg lakást vásárolni, ha a tető fel van újítva/leszigetelve. Különben lutri; lehet nem ázik be még évekig, de az is lehet, hogy a legközelebbi nagyobb eső alkalmával igen.


Nekem sem szól más érv a legfelső szinten lévő lakás vásárlása ellen, mint a tető állapota. Viszont ez egy nyomós érv.

2023. okt. 2. 23:55
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!