Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan mondjam hogy ne jöjjene...

Hogyan mondjam hogy ne jöjjenek gyerekkel?

Figyelt kérdés

Hirdetem a házamat. Eddig akik gyerekkel jöttek, nem tudtak viselkedni. A gyerekek másztak piszkos cipőben mindenre, kergettèk a benti macskáimat, stb

Ha megkèrem a szülőket hogy fogják meg a gyereket, hagyják békén a macskáimat akkor csak lesnek mint a barmok.

Elhúzni se akarnak hamar. Elszívnak 1-2 cigit, beszèlnek a semmiről amíg a gyerekük rombol. Mintha játszótéren lennének..

Egy ideig hordozóban átvittem a szomszèdhoz a cicàkat, letakartam a cuccaimat, cicabútorokat plèdekkel, eldugtam amit játèknak nèznek stb..

Na de nincs ehhez kedvem minden alkalommal.


Hogyan mondjam szèpen a telefonban az èrdeklődőknek, akik el akarnak jönni megnèzni a házat, hogy gyereket ne hozzanak magukkal?

Ma is hívott egy illető, a beszèlgetès vègèn megkèrtem hogy "koràbbi negatív tapasztalatokra való tekintettel ne hozzanak magukkal kisgyereket"

Teljesen kiakadt. Kifejtettem mik ezek a negatív tapasztalatok, eléggé magára vette. Gondolom az ő gyerekei is ilyenek lehetnek, azèrt èrte sèrtèskènt.


Lehet ezt szebben kèrni/közölni esetleg?

..vagy fogadjam el, hogy az ilyen neveletlen kölykösök behisztiznek a kèrèsen?


2023. okt. 4. 22:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
65%

Én ezt nem értem. Más is írt ilyet.

Én meg csak lesek.

Több ingatlan vettem és adtam el, elképzelhetetlen az ilyesmi.

Valahogy teljesen máshogy viselkedhetsz ebben a szituban, mint ahogy szokás.

Leülni maximum árajánlat tétele után szokás.

Akit nem kínálsz hellyel, hogy ül le? Magától leül, te pedig ott álldigálsz?

Ha megnézték a lakást, akkor elindulsz kifele, vezeted őket kifele, jönnek veled. NEm?

Hol a hiba?


Egyébként engedj meg egy észrevételt, gyereket és kutyát, macskát a lakásban tartani lakásmutatáskor az eladó családnak szarvashiba.

2023. okt. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
65%

Kinyitod az ajtót, látod hogy van velük gyerek és közlöd, gyerek nem jöhet be a lakásba. Pont. Mi ebben a nehéz?

Persze ennek következménye hogy akkor nem fogják megnézni a lakásodat és nem fogják megvenni.

Ne hisztizz hanem mond meg pontosan, egyértelműen, hogy a házat megnézni csak gyerek nélkül lehet! A gyerekeket nem fogod beengedni semmiképpen. Akkor el tudják dönteni, hogy megoldják és valaki vigyáz addig a gyerekükre kint vagy otthon vagy nem mennek megnézni a házadat.

nem értem az ilyen embereket mint te vagy. Nem kell szeretned a gyerekeket, de akkor nyisd ki a szádat és mondd meg, majd tartsd magad hozzá! Ne később siránkozz másoknak a neveletlen gyerekekről! Vállald fel, hogy nem akarsz ott gyereket látni! Jogod van hozzá a te házad.

Ahhoz viszont nincs jogod hogy beengeded a gyereket aztán a hátuk mögött meg szidd őket miatta. Vagyis jogod ehhez is van csak baromság.

2023. okt. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

A másik: ha laktok a lakásban, nem lehet bemenni cipőben. Megkéred szépen a bejáratnál, vessék le a cipőt.

Ha a gyerek felmegy a bútorra, megkéred, jöjjön le. Te házad, te territóriumod.

Nem is értem....

2023. okt. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
Egyébként egy ilyen ingatlaneladás a legjobb iskola a határmegvédésben való edződéshez.:)
2023. okt. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Nem lakàs, hanem hàz.

#2 írtam, hogy a mostaninak pl szóltam. Szerintem szèpen, de kiakadt. Azèrt merült fel bennem a kèrdès hogy hogyan fogalmazzam ezt meg mèg szebben?

2023. okt. 4. 23:02
 6/22 anonim ***** válasza:
37%
Én sem értem a szituk hogy alakulnak így. A gyerekünk még pici, idegen helyen amúgyis idő kell, hogy feloldódjon, szóval mire végignézünk egy házat, ez meg sem történik, le sem teszem. A felvetésesen viszont én is meglepődnék akárhogy is tálalod. Jogod van ezt kérni, nekem meg jogom van a véleményemhez, ami az, hogy nem fogok azért bébiszittert fizetni 1-2 órára, hogy megtudjunk nézni egy ingatlant. Majd ha már második alkalommal konkrétan megegyezni megyünk, akkor talán. Én hiszek a sorsban. Ahol nem látnak szívesen gyerekestől, az számunkra nem a megfelelő hely. Meghökkennék, de elfogadnám és ezzel együtt elköszönnék. Elestél egy potenciális 80% kp-s vevőtől, ez van.
2023. okt. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%

#5 Nem kell magyarázkodnod, ez a lényeg. Csak KÖZLÖD, hogy a házat megnézni gyerekkel nem lehet. Nem magyarázkodsz, nem védekezel és legkevésbé nem szidod a gyerekeket. Csak KÖZLÖD, hogy gyerek nélkül lehet bejönni a házba. Pont.

Nem azon akadtak ki hogy gyereket nem lehet vinni, azon amit még mondtál. Éppen így megszabhatja a tulajdonos, hogy ne vigyék magukkal a kutyájukat, ne jöjjön 2-nél több ember vagy hogy csak szombaton lehet megnézni. Ezek a feltételek és kész, az érdeklődő meg eldönti, hogy neki ez megfelel vagy sem. Nem kell semmit mondanod a rossz tapasztalataidról, nem kell panaszkodni a gyerekekre ettől én is a falra másznék. Mert az azt mutatja meg hogy a tulaj hülye és később is baj lesz vele amikor majd ügyvédhez kell menni meg fizetni kell vagy kiköltöznie. Egyszerűen, normálisan és udvariasan elmondod, a házat csak felnőttek nézhetik meg és kész. Ha vitázik, ha problémázik akkor elbúcsúzol és vége.

2023. okt. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
54%

"Elszívnak 1-2 cigit"


??

Általában lakóingatlanban még a dohányosok sem dohányoznak, hanem kimennek a szabadba, nemhogy más házában.

Most, amikor kijelölt dohányzóhelyek vannak még az utcán is, ez hogy alakul ki, hogy egy idegen helyen egy házban rágyújtanak?...



"Egy ideig hordozóban átvittem a szomszèdhoz a cicàkat, letakartam a cuccaimat, cicabútorokat plèdekkel, eldugtam amit játèknak nèznek stb..

Na de nincs ehhez kedvem minden alkalommal."


Megkérdezhetem, ha kapsz egy KP-s vételi ajánlatot azonnali kifizetéssel, milyen hamar tudod birtokba adni a házat?


Mert mi amikor mutatjuk, már költözésre készen összepakolva szoktunk lenni és így is kellhet 30-60+ nap...

2023. okt. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 mindentudó99 ***** válasza:
14%
Te valami gyerekgyűlölő lehetsz . Persze jogod van ehez is. Érdekes a macska teleszór mindent szőrrel. Adott esetben bepiszkít. A körmèvel szétszedi a bútorokat. A seggét nyalja utána meg a szádat de a gyerek csinál rumlit azalatt az 5 perc alatt amit ott van.
2023. okt. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

A tapasztalatokat azèrt mondtam,mert nem èrtette ezt a kitètelt az illető. Magyaràzat volt,nem panaszkodàs. Az nem lett volna gyerekesebb válasz hogy "mert csak" "mert azt mondom hogy ez van"?


Ezek amúgy csokosok többnyire, nincs pènzük.

Mindegy, tehàt a tàlalàssal nem volt gond, csak "fura" volt a kèrès.

Akkor legközelebb majd nem aggódok emiatt, a kifejtèst pedig inkább kihagyom.

Köszönöm az èszrevètelt.

Ha el is bukok egy esetleges vevőt mert nem tudja megoldani a gyerekfelügyeletet akkor így jàrtunk. Nem sírok miatta. Inkább ez, mint mèg egy pereputtyos èlmèny. Ráèrek hirdetni.


Köszönöm a válaszokat

2023. okt. 4. 23:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!