Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Akik értenek az ingatlanokhoz,...

Akik értenek az ingatlanokhoz, szerintetek vidéki városokban levő 25 milliós ár körüli panellakások ára mennyit fog esni télre-jövő év elejére? És a 20 millió körülieké?

Figyelt kérdés
Aki szerint semennyit, az ne írjon, mert már most is estek az árai ezeknek.

2023. okt. 8. 14:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
A lakásárak akkor indulnak csökkenésnek, amikor csökken az érdeklődés irántuk. Na ilyen Magyarországon nem lesz, itt foggal körömmel küzd mindenki a saját lakásért, az árakat ez a gondolkodásmód hajtja.
2023. okt. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Valamennyit azért "estek" mert a kutya se vette meg annyiért amennyiért felrakták. De ha a kormány megint bedob egy jófajta támogatást akkor megint fognak menni az árak, mert "úgy is kap támogatást aki venni akar". Itt is falun az volt, hogy 5 millióért lehetett kapni egy normálisabb házat. Orbán csak annyit kiáltott, hogy FALUSI CSOK és a lakásárak máris nőttek a duplájára.

Megint beszélik azt, hogy majd pár hónap múlva megint akar valamit Orbán a támogatásokkal és ha ugye többet adnak vagy máshogy számolnak máris az van, hogy akinek kell úgy is megveszi annyiért és sunyin megint emelik az árat az emberek, hogy hátha...

2023. okt. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Én tavaly tavasszal vettem a 1,5 szobás szegedi panellakásomat 25,5 millióért és az ilyeneket már most 22,5-23 millióért látom, hogy kínálják. Most már ne essen semennyit. Ne b*@sszatok már ki velem, hogy 10 évig vártam arra, hogy saját lakásom legyen, aztán pont a csúcson vettem, amikorra meglett a pénz és innen még tovább esik az eddiginél is.
2023. okt. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%
3/3 válaszoló de ez a lakás már a tiéd. Vagy te most azért vetted hogy eladd? Mert akkor talán reális ezt így gondolni. Egyébként a lakások ára ilyen van időszak amikor csúcson van van amikor pedig stagnál de engem marhára nem érdekel hogy mennyit ér mert még nagyon nem aktuális az eladása ha pedig ott lesz az idő akkor ki várom a megfelelő időszakot de akkor is 36 évesen a saját lakásomban lakom és nem mást gazdagitok.
2023. okt. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Én is ezt látom, amit a 3-as ír, hogy már estek 2-5 milliót.

CSOK használt lakáshoz mennyit ad? Egy gyerekre, és kettőre? Feltételezem, 1 maximum 2 szobás használt lakásokat kb 2 gyereknél többel nem vesznek. Azért kérdezem az 1 maximum 2 gyerekre a CSOK-ot

2023. okt. 8. 16:02
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

1-2 gyerekre kb 300-500ezer mindent extra költséget levonva.

Az igazi csökkenés akkor lesz, ha levonul az összes menekült és ahol laktak az is fel kerül a piacra.

2023. okt. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#6

Ha az ukrán menekültekre gondolsz sokaknak évek óta volt már háza nálunk, vannak akik oda költöztek át. Házuk meg ugye azért volt, mert a magyar nyugdíjat felvették.

Annyi menekült meg nincs nálunk. Bentről a gazdagok jöttek, de ők nem hozzánk. Akik meg járnak át segélycsomagért azok vagy mennek is vissza, vagy viszik a piacra és árulják a magyarnak. Nagy menekült hullám nincs.

2023. okt. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

:D

kb 100ezer ukrán van itt már vagy 2 éve.

És fél évig maradnak, utána megszerezték az eu tartózkodást és mennek tovább

És jön helyére a következő.

Ja, hát az ukránok mindig is ide jöttek nyaralni, csak ukrajnában dolgoztak, mert ott jobb :D Te mit szívsz??????? :D

2023. okt. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, még várok válaszokat. Mindenkit fölpontoztam.

De akkor ha 1-2 gyerekre használt lakásra maximum 300-500 ezret adnak CSOK-ot, akkor az azért nem annyira mérvadó egy 20-25 milliós lakásnál, nem? Azt akarom mondani, hogy akkor nem határozza meg nagyon a CSOK (1-2 gyerekre) a szóban forgó lakások adás-vételét.

2023. okt. 8. 17:17
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#8

Valóban lehet itt 100000 ukrán, mert itt a faluban (határhoz közel) is van bejelentve lakcím szerint 400 ukrán és a környéken is több 100 van bejelentve. Ennek java része egy lakhatatlan házba (mármint igen, ilyen 300 ukrán 1db házban). Szóval papíron ki is jön az amit mondasz. Csak a valóságot nem fedi. Vannak olyanok is akik lakható házat vettek és oda települtek át. Valóban érkezett pár menekült is, akik itt maradtak és valahol elszállásolták őket, de ők nincsennek százan sem, nemhogy 100ezren.

Én nem a nyaralásról beszéltem, hanem arról, hogy valami alja munkát végzett egész életében, legalábbis 40 éves koráig, mikor már nyugdíjba mehetett, majd onnan némi papírmunkával már mindjárt főnök volt, majd mikor átjelentkezett hozzánk egyből kapott 300ezer forintos nyugdíjat.

Te pesti vagy, hogy az ilyenekkel nem vagy tisztába?? Ez elég nyilt titok itt a határfelé, hogy hogy is van ez az ukrán szavazat vásárlás. Meg miért van könnyített határellenőrzés választáskor. Ugye akik nem is itt laknak csak lakcím szerint, azoknak át kell jönni, mint megjegyezted ott valóban 100ezres tömeg jön át szavazni a fideszre, hogy nehogy megszünjön ez a jövedelem.

Még a tv-ben is volt erről a témáról szó és pár éve volt ebből egy kissebb botrány is. Persze az M1 biztos nem számolt be erről.

2023. okt. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!